Czułość, wrażliwość, prostota, niewinność - z tym skojarzony jest wizerunek dziewczyny w romantycznym stylu. Ten styl nadaje się nie tylko do codziennego wyglądu, ale także na specjalne okazje.

Romantyczny wygląd

Romantyczny obraz z sukienką to najczęstsza i najprostsza opcja. Rzeczywiście, sukienka najlepiej nadaje się do tworzenia delikatnego, kobiecego i tak imponującego kokarda w romantycznym stylu.

Jednak możesz być romantyczny w każdym ubraniu. Najważniejsze - sylwetka powinna być miękka i podkreślać elegancję figury, a kolor sukni - lekkie, pastelowe kolory.

Nie powinieneś wybierać zbyt otwartych ubrań, lepiej dać pierwszeństwo lekkim płynącym tkaninom, pozwalając jedynie odgadnąć sylwetkę, ukrywając się pod nimi. Wszelkiego rodzaju falbany, drapowania, plisowanie i marszczenia nie będą również zbyteczne w obrazie romantycznej młodej damy.

Najlepsze materiały to len, bawełna, jedwab, satyna, aksamit i oczywiście koronki. Można również użyć tkanin ozdobionych haftem i cekinami imitującymi futro, łuski ryb i skórę węża.

Główne kolory stylu romantycznego to delikatne pastelowe kolory. Jednak głębokie i czyste kolory są również dopuszczalne. Jasne odcienie neonów są niepożądane.

Nie zapomnij o butach - klasyczne czółenka, zgrabne balerinki czy sandały ozdobione wstążkami lub kwiatami idealnie pasują. Jednak w bieżącym sezonie odpowiednie są gry z kontrastem - szorstkie buty lub kowbojskie buty w połączeniu z lekką sukienką lub latającą spódnicą wyglądają bardzo stylowo.

romantyczny obraz 1romantyczny obraz 2romantyczny obraz 3

Romantyczna fryzura i makijaż

Oprócz odzieży i akcesoriów, pełna fryzura i makijaż są ważne dla uzyskania pełnego obrazu. Wszystkie rodzaje wiązanek, bujne warkocze i loki idealnie nadają się na romantyczny obraz. W przypadku fryzury lepiej nie robić ostrych, geometrycznych kształtów ani twardej stylizacji, włosy powinny być miękkie, ruchome.

Makijaż powinien być wykonany naturalnie, bez jaskrawych kolorów lub wyraźnych, ostrych linii. Tonacja podstawowa w odcieniu skóry, półprzezroczyste cienie, różowy błyszczyk i tusz do rzęs na rzęsach - i makijaż jest gotowy. Lekki rumieniec na kościach policzkowych nie będzie nie na miejscu;

romantyczny obraz 4romantyczny obraz 5romantyczny obraz 6
romantyczny obraz 7romantyczny obraz 8romantyczny obraz 9

Jak widać, romans w obrazie dziewczyny nie wymaga żadnych specjalnych technik, technik ani fantazyjnych sukienek. Główną cechą obrazu powinna być miękkość i delikatność.

Przykłady zdjęć w stylu romantycznym można zobaczyć w galerii.

romantyczny obraz 10romantyczny obraz 11romantyczny obraz 12
romantyczny obraz 13romantyczny obraz 14romantyczny obraz 15