Ludzie z zachodu będą pamiętać, jak wygląda prawdziwy kowboj. Kapelusz z szerokim rondem , kabura i oczywiście kowboje. Buty te były niegdyś główną cechą mężczyzn z Dzikiego Zachodu, a dziś stały się częścią nowoczesnej mody, w tym kobiet. Oczywiście kowbojskie buty damskie nie są dokładną kopią swoich odpowiedników, ale zachowały główne cechy.

Kowbojskie buty mają następujące cechy:

 • wysoka noga;
 • lekko zwężająca się i zaokrąglona peleryna;
 • niska skośna pięta;
 • tradycyjny obręcz.

Jedyną różnicą między nowoczesnymi modelami damskimi a prawdziwymi kowbojskimi butami jest wystrój. Mogą być ozdobione eleganckimi aplikacjami i haftami, a także mają jasne nasycone kolory.

Historia: kowbojskie buty z USA

Podobno kowbojskie buty pojawiły się pod koniec wojny secesyjnej. Buty wojskowe były bardziej odpowiednie do użycia w kawalerii, ale były niewygodne w jeździe na koniu. Z biegiem czasu, szewcy zaczęli wprowadzać własne zmiany w obuwiu, dzięki czemu skarpeta była bardziej wąska, dzięki czemu łatwiej mieścił się w strzemieniu. To była pierwsza ważna cecha klasycznych butów kowbojskich.

Niektórzy uważają, że wszystkie atrybuty butów są wybierane arbitralnie i służą tylko stworzeniu wyjątkowego brutalnego obrazu, ale tak nie jest. Aby wygodnie było jeździć, kowboje przemyśleli każdy szczegół:

 1. Gruby skórzany but. Stworzony, aby chronić stopę jeźdźca przed otarciem podczas jazdy i dla ochrony podczas chodzenia (gałęzie, ciernie, grzechotniki). Kostka powinna być na tyle wolna, aby podczas upadku z konia stopa swobodnie wysunęła się z buta.
 2. Gładka skórzana podeszwa. Pozwala szybko włożyć i zdjąć stopę ze strzemienia.
 3. Zwężający się palec u nogi. Umożliwia również szybkie włożenie stopy w strzemię. Był czas, kiedy peleryna była zbyt ostra, w wyniku czego buty stały się niewygodne nie tylko podczas jazdy na koniu, ale także podczas chodzenia. Zwiększyły szansę, że noga jeźdźca utknie w strzemieniu.
 4. Ostrogi. Wiele kowbojskich butów miało ostrogi, które zostały zaprojektowane, aby kontrolować konia podczas szybkiego biegu. Ostrogi zostały przymocowane do tylnej części buta metalowym uchwytem.

Początkowo kowboje zamawiali buty indywidualnie, wybierając materiał i wystrój do dekoracji. Dzisiaj kowbojskie buty w każdym stylu mogą być kupione przez wszystkich, ponieważ stały się dostępne i popularne.

Wiele osób, nie wiedząc, jakie buty kowbojskie nazywa się, nazywa je "Kozakami". Naprawdę kowbojem Kozackie kozaki nie istnieją jako takie, ponieważ "Kozacy" są odrębnym modelem niskich butów ze spiczastą peleryną i pochyłą piętą. Nie mają wysokich, szerokich szczyty, więc nie można ich nazwać "butami".

Buty damskie w stylu kowbojskim

Jak każdy but, buty w zachodnim stylu są podzielone na kilka podstawowych modeli. Tutaj możesz wyróżnić:

 1. Zimowe buty kowbojskie. Mają wewnętrzną podszewkę z polaru, futra lub pluszu. Wierzch jest obszyta szorstką naturalną skórą i dobrze utrzymuje swój kształt. Te buty są ozdobione oryginalnym wystrojem i wstawkami wykonanymi z materiałów kompozytowych.
 2. Wiosenne buty w stylu kowbojskim. Wykonane są z cieńszej i delikatnej skóry, podszewka jest cienka lub zupełnie nieobecna. Mogą być ozdobione dekoracyjnymi klamrami, nitami i haftami. Idealnie dopasowany do kurtek i dwurzędowych płaszczy.
 3. Letnie buty kowbojskie. Modele te mogą jedynie przypominać klasyczne buty, ponieważ są wykonane z materiału, który pozwala stopie "oddychać" (tkanina, skóra perforowana). Są bardziej odpowiednie na wieczorne spacery, ponieważ są bardzo duszne w ciągu dnia. Buty mogą mieć tradycyjną pochyłą piętę lub płaską podeszwę. Kostka niżej.
Kowbojskie buty 1Kowbojskie buty 2Kowbojskie buty 3
Kowbojskie buty 4Kowbojskie buty 5Kowbojskie buty 6
Kowbojskie buty 7Buty kowbojskie 8Kowbojskie buty 9