Moda angielska, od XX wieku do chwili obecnej, z pewnością niszę wśród głównych trendów mody. Wiele oryginalnych i nietypowych pomysłów na projekt powstaje i jest realizowanych w angielskich domach mody. Długotrwała praca domów mody nie poszła na marne, a oni " Styl Londynu "Rozpoznawalny na całym świecie.

Historia angielskiej mody to przede wszystkim historia mody ulicznej. Nikt, z wyjątkiem Anglików, nie może śmiało łączyć pozornie niezgodnych elementów garderoby. Moda na "angielski styl" urzekała bez przesady cały świat.

Oprócz mody ulicznej, styl londyński jest źródłem inspiracji dla znanych na całym świecie projektantów, takich jak John Galliano, Stella McCartney, Vivienne Westwood.

Dobry gust w modzie

Anglicy zawsze mieli dobry gust w swoich ubraniach. A moda w tym kraju jest "na granicy" ze względu na miłość modnych kobiet do łączenia nie na miejscu. Tylko w Anglii możemy zobaczyć zarówno fragmenty strojów narodowych, jak i tradycyjne surowe stroje.

Nowoczesna moda angielska to wolność manifestowania siebie. W pracy, w biurze - tylko surowe stroje, na przyjęciu - jasne rzeczy awangardowe, które często odzwierciedlają wpływ różnych subkultur. Jest również bezpłatny i nieprzewidywalny, a zachowanie młodych ludzi w czasie wakacji - angielscy miłośnicy alkoholu i lekkich narkotyków.

Połączenie niezgodności

Angielska fashionistka z łatwością może sobie pozwolić na noszenie eleganckiej sukienki z butami sportowymi i legginsami motley, a nawet dopełnia tej wspaniałości dzięki surowej kurtce. Na pierwszy rzut oka - najbardziej kiczowaty kicz. Ale w rzeczywistości wszystkie elementy jej garderoby są przemyślane i podkreślają jej osobowość. To właśnie takie podejście jest motto młodzieży brytyjskiej - nie ślepo podążać za trendami wzorniczymi, ale wykorzystywać je tylko jako wektor do tworzenia własnego wizerunku.

Moda angielska 1Moda angielska 2Moda angielska 3
Moda angielska 4Moda angielska 5Moda angielska 6
Moda angielska 7Moda angielska 8Moda angielska 9