W zakresie ścisłej, praktycznej i wszechstronnej odzieży wojskowej nadaje się doskonale do noszenia na co dzień. Ostatnio ten styl stał się niezwykle popularny wśród kobiet mody na całym świecie, nie tylko wśród młodych dziewcząt, ale także u starszych kobiet.

Styl militarny w odzieży damskiej

Najważniejszą cechą tego stylu jest imitacja munduru wojskowego. Wszystkie ubrania wojskowe kobiet charakteryzują się wyraźną surowością i wyrazistością linii. Ponadto charakteryzuje się pewną ostrością i brakiem ekscesów w dekoracyjnym designie. Nie oznacza to wcale, że elementy garderoby związane z tym stylem nie są zdobione. Zwykle są one uzupełniane atrybutami formy wojskowej:

 • pagony i klapy;
 • paski i sznurówki;
 • metalowe guziki i broszki;
 • dekoracyjne zamówienia i medale.

Odzież wojskowa

Ta opcja jest uważana za kierunek młodzieżowy tego stylu. Kazhual-Military pojawił się w USA w latach 60. i stał się swego rodzaju protestem przeciwko wojnie w Wietnamie. Do tej pory, Kazhual odzież wojskowa dla kobiet w różnym wieku znajduje się w kolekcjach najwybitniejszych projektantów i domów mody. Jego charakterystyczną cechą jest niewiarygodna wygoda, do pojawienia się produktów o tym kierunku wymagań praktycznie nie ma. Typowi przedstawiciele stylu wojskowo-wojskowego to:

 • kurtka-bombowiec jest skróconą rzeczą, której prototypem jest kurtka pilotów-bombowców z lat 50. XX wieku;
 • kurtka "natovka" - element amerykańskiego munduru wojskowego z 1965 roku z dużymi kieszeniami i kołnierz-stojak ;
 • park - wydłużona kurtka z kapturem obszytym futrzaną obręczą, która pierwotnie miała chronić wojskowych pilotów przed zimnym i przenikliwym wiatrem.

Żeński wizerunek w stylu wojskowo-wojskowym często uzupełniane wysokimi butami wojskowymi ze sznurowadłami (bertsami) lub skórzanymi butami. Ponadto takie rzeczy bardzo łatwo łączą się z elementami innych trendów mody, doskonale nadają się do produktów związanych ze sportowym stylem, a także niektórych modeli do codziennego noszenia.

odzież wojskowa 1
odzież wojskowa 2

Odzież sportowa w stylu wojskowym

Produkty orientacji wojskowej dla sportu wykonane są z materiału kamuflażowego. Tymczasem nie oznacza to wcale, że wojskowa odzież sportowa musi być wykonana z tkaniny w odcieniach zielonobrązowych. Szeroka gama modeli pozwala każdej dziewczynie wybrać coś, co jej się spodoba, w tym elementy szafy lazurowej, liliowej, srebrnej i żółtej.

odzież wojskowa 3
ubrania wojskowe 4

Codzienne ubrania w stylu wojskowym

Mundur wojskowy może być przeznaczony do codziennych skarpet lub uczestnictwa w uroczystych wydarzeniach. W tym samym czasie codzienna odzież wojskowa opiera się na podstawowych produktach garderoby wykonanych z tkaniny kamuflażowej lub tradycyjnym monochromatycznym khaki lub zielonym materiale bagiennym. Modele tego kierunku obejmują spodnie o prostym lub luźnym kroju, a także różne koszule i koszule. Głównymi elementami wystroju są tu nakładane kieszenie, latarnie i klapy.

odzież wojskowa 5
ubrania wojskowe 6

Młodzieżowe ubranie wojskowe

Trend młodzieżowy tego stylu tradycyjnie kojarzy się z hippisowskim trendem, który był bardzo powszechny w latach 60. XX wieku. Teraz, podobnie jak w tamtych czasach, młode kobiety mody lubią nosić pół-spodnie, grochy, osłabione paski i inne podobne produkty. Styl militarny w ubraniach dziewczyny szeroko wykorzystuje słynny projektant domu Ed Hardy, w każdej kolekcji stale pojawiają się nowe modele uszyte z materiału kamuflażowego lub monofoniczna tkanina w kolorze oliwkowym. Z reguły takie produkty zdobią markowe nadruki, łańcuchy, nity i hafty w formie tatuaży.

odzież wojskowa 7
ubrania wojskowe 8

Zimowe ubrania wojskowe

Wojskowy trend mody jest nie do pomyślenia bez odzieży wierzchniej, w tym i przeznaczonej na mroźne zimowe dni. Dotyczy ocieplane kurtki i płaszcz o wyraźnym charakterystycznym wyglądzie. Podstawą takich produktów są płaszcze i kurtki - znane elementy mundurów, szeroko stosowane w różnych krajach.

Zimowe ubrania w stylu wojskowym muszą mieć ścisłą sylwetkę i wyraźną linię ramienia. Może tworzyć naramienniki lub ozdobne pagony. Ponadto projektanci uzupełniają te modele o stójkę, obszerne klapy, dwurzędowe zapięcia, paski, kaptury i duże kieszenie z kieszeniami. Guziki, nity i ozdobne wstawki w takich rzeczach są zwykle wykonane z metalu.

odzież wojskowa 9
ubrania wojskowe 10

Markowe ubrania wojskowe

Ten trend mody znajduje odzwierciedlenie w kolekcjach wielu znanych projektantów, ale najpopularniejszymi markami dla kobiet w różnym wieku są następujące marki odzieży wojskowej:

 • Surplus Raw Vintage to niemiecka marka z ponad 30-letnią historią. Specjalizuje się w produkcji rzeczy na codzienne spacery i zajęcia na świeżym powietrzu, łącząc elementy vintage i kamuflażu;
 • Alpha Industries to legendarna marka oferująca szeroką gamę produktów do codziennego noszenia. Bogaty wybór ubrań wojskowych pozwala każdej dziewczynie i kobiecie dobrać odpowiednią kurtkę, koszulkę, spodenki, spodnie i inne produkty do gustu;
 • Thor Steinar to kolejny niemiecki producent, założony w 1998 roku. Odzież militarna wydana pod tą marką różni się znacznie od produktów innych marek w osobliwym i bardzo rozpoznawalnym stylu;
 • Nord Storm to stosunkowo młoda, ale bardzo popularna marka, która produkuje produkty głównie dla młodych ludzi. Tymczasem szeroka gama produktów tej marki pozwala każdemu z płci pięknej dokonać właściwego wyboru.
ubrania wojskowe 11
ubrania wojskowe 12