Ta część naszego odzież codzienna udało się stać się tak niepozornym i przyziemnym, że zwracamy na to uwagę tylko w tych momentach, w których należy je naprawić. Ale to ona w odległej przeszłości została obdarzona mistyczną mocą, chroniąc przed ciemnymi siłami delikatną kobiecą szyję. Chodzi o niego, o kołnierzyk.

Interesujące fakty

Przez stulecia obrońcom przypisywano czysto utylitarną funkcję, polegającą na ochronie, najpierw od drugiego świata, a potem od pogody. Funkcja estetyczna pojawił się znacznie później, gdy hiszpańscy arystokraci zaczęli krążyć wokół siebie, tworząc luksusowe obroże. Dzisiaj wszystko jest o wiele prostsze, ale nie ostatnia rola przypisywana jest temu drobnemu detalowi w modzie. Spośród wszystkich istniejących typów i modyfikacji, stójka wyróżnia się pozytywnie. Jest absolutnie słusznie uważany za podstawowy typ, nawet jeśli chodzi o cięcie takiego kołnierza jest dość prosty. Tak, i wygląda dość kompaktowo i bezpretensjonalnie. Często stelaż ciasno pasuje do żeńskiej szyi i wygląda na to, że mistrz wyszywał twardy pasek lub taśmę do szyi, która jest trzymana pionowo, bez włączania samego produktu.

Szczegółowo mody

Istnieje wiele odmian stylistycznych tego kołnierza. Najbardziej oczywistym i najczęstszym przykładem jest bluzka lub koszula ze stójką, która jest dostępna w szafie każdej kobiety. Końce bramy mogą być zaostrzone lub zaokrąglone. Odległość między projektantami waha się od kilku milimetrów do kilku centymetrów. Aby stworzyć obraz w stylu biurowym lub biznesowym, taka odzież pasuje idealnie, ponieważ zwięzły, wyprostowany kołnierzyk nadaje jej elegancki i jednocześnie elegancki wygląd. Nawiasem mówiąc, ten kołnierz najczęściej występuje w mundurze. Wysoki kołnierz na śnieżnobiałej bluzce sprawia, że ​​wygląda nie do zdobycia i jest atrakcyjny.

kołnierz stand1kołnierz stand2kołnierz stand3

Stójka ma wiele odmian, które są interesujące ze stylistycznego punktu widzenia. Jeśli mówimy o codziennych bluzkach, kołnierz mandarynkowy jest istotny, a jego końce znajdują się w wystarczającej odległości od siebie. Sukienka z wysokim stójką, zwana "włoskim kołnierzykiem", uszyta z drogiej tkaniny, może bezpiecznie ubiegać się o status stroju wieczorowego. Ten szczegół pozwala wizualnie rozciągnąć szyję, co w połączeniu z wysokim hairdress zapewnia oszałamiający efekt.

Kolejną niezbędną szafą biznesową może być kobieca kurtka ze stójką, wykonana z tkaniny w naturalnych kolorach. Jeśli modele ciemnych kolorów nadają się do tworzenia zespołu biurowego, wówczas kurtki z jasnymi i jasnymi kolorami pozwalają eksperymentować z obrazami w popularnym styl casual . Mogą być noszone z butami na "sztylecie", a nawet z trampkami!

kołnierz stand4stój kołnierz5stań ​​kołnierz6

Ślubny strój z tym elementem zasługuje na szczególną uwagę. Luksusowa suknia ślubna ze stójką podkreśla uroczystość chwili. W większości modeli wykonana jest z koronki. Te sukienki pozwalają uwydatnić kruchość dziewczyny, aby obraz był delikatny i romantyczny. W połączeniu z odkrytymi ramiączkami z koronki wyglądają bardzo efektownie.

stój kołnierz7stój kołnierz8stanąć kołnierz9

Ten rodzaj kołnierza jest odpowiedni przy szyciu wierzchniej odzieży damskiej. Najbardziej uderzającym przykładem jest płaszcz ze stójką. Dzięki tym detalom odzież wierzchnia zyskuje cechy surowej elegancji. Dla dziewcząt i kobiet, które preferują klasyczny, biurowy i biznesowy styl ubioru, ten płaszcz może być prawdziwym znaleziskiem.

stój kołnierz10kołnierz stand11kołnierz stand12
kołnierz stand13stój kołnierz14stój kołnierz15
stój kołnierz16stój kołnierz17kołnierz stand18