Wielu z nas zna sytuację: w końcu udało nam się kupić buty, o których marzyłeś od dłuższego czasu. Co więcej, długo czekać, gdy rozpocznie się sezonowa sprzedaż, a cena markowych towarów spadnie o połowę. I wreszcie nadeszła ta chwila: teraz w szafie znalazło się nowe stylowe pudełko z nie mniej pięknym strojem. Ale nie jest wykluczone, że będzie musiała być przenoszona. A gdy tylko pomyślisz o tym, jak rozciągnąć swoje ulubione muchy baletowe, zaczynasz wpadać w panikę. W końcu czasami proponowane metody nie są skuteczne. Ale w tym wszystkim musisz poznać sekrety kobiet, pozwalając ci rozciągnąć buty do odpowiedniej wielkości.

Jak rozciągnąć baletki, które zaciskają - główne triki

 1. Szybki, ale trochę kosztowny sposób polega na tym, że wystarczy zabrać buty do najbliższego warsztatu. Tam, za pomocą specjalnych podkładek, jest rozciągnięty.
 2. Bierzemy warzywa, olej rycynowy, który wzmacnia rzęsy, lub zwykły wazeliniarski, który można kupić w każdej aptece. Ostrożnie przetnij jeden z tych środków tych obszarów baletu, które trzeba rozciągnąć. Następnie załóż bawełniane skarpetki i chodź po mieszkaniu przez 3-4 godziny. Jedyną wadą tej metody jest to, że olej może plamić buty od wewnątrz.
 3. Nie mniej skutecznym sposobem jest traktowanie wewnętrznej części baletu alkoholem. Aby to zrobić, potrzebujesz taniej wódki lub wody kolońskiej. Wlać płyn do aerozolu lub zmoczyć go gąbką. Obrabiamy buty od środka. Następnie, jak w poprzedniej metodzie, zakładamy skarpetki i chodzimy w butach przez kilka godzin. Przy okazji, miło jest tańczyć w balecie. To podczas tańca stopa jest zgięta, a następnie rozciągnięta.
 4. Następną sztuczką rozciągania baletu jest to, że fashionistka będzie potrzebowała zwykłych wełnianych skarpet. Zmocz je w gorącej wodzie, ściśnij, a następnie załóż balet. Oczywiście jest to bardzo niewygodne, ale piękno wymaga poświęcenia.
 5. Jeśli nie chcesz torturować się chodzeniem w wełnianych skarpetach, to w sklepie obuwniczym lub w dużym supermarkecie kupujemy pianę lub specjalny spray, stworzony specjalnie do Twoich celów. To prawda, że ​​musisz wydać nie tylko na pianę, ale również na noszach (drewniane lub plastikowe buty w formie stopy).

Jak rozciągnąć skórzane baletki?

Idealny do skórzanych butów:

 • skarpetki z mydłem moczyć w ciepłej wodzie z mydłem;
 • połóż je razem z baletem na nodze;
 • nie zapomnij tańczyć przez około godzinę.

Drugi sposób jest następujący:

 • skórzane baletki smarować śmietaną, aby zapobiec przesuszeniu;
 • postaw je na nogach;
 • Włącz gorące powietrze w suszarce do włosów i skieruj strumień do obszarów, które wymagają rozciągnięcia.

Jak rozciągnąć zamszowe buty baletowe?

Nie zapominaj, że takie piękno nie może być przesiąknięte wodą. Aby nieco ją powiększyć, należy trzymać baletki nad wrzącą wodą. Tutaj potrzebujemy pomocy nie wody, ale pary. Następnie zakładamy skarpetki z bawełny i chodzimy w butach, aż wyschną.