Fioletowy kolor w psychologii rozważmy symbiozę zasad żeńskich i męskich. Należy do ciemnej skali, ale jednocześnie dzieli się na różowe odcienie, ucieleśniające drogę od relacji cielesnych do uzyskania mądrości życia, końcowy punkt stworzenia człowieka zgodnie z ideą Stwórcy. Kultura bizantyjska uosabiała jasnofioletowy kolor z cechą królewską, godnością imperialną. Widać to było również w ikonografii, ponieważ tylko święta Anna i Matka Boża malowały swoje szaty na fioletowo, wyrażając tym samym głęboki szacunek.

Jakiego koloru jest fioletowy i jak wygląda w nowoczesnej interpretacji? Dzięki zmysłowości, powściągliwości i pewności, odcienie fioletu dają projektantom odzież, akcesoria, buty, wnętrza, ogromne możliwości realizacji śmiałych pomysłów.

Nieograniczone możliwości Purple

W tym głęboko nasyconym kolorze łączą się dwie skrajne barwy - czerwona i niebieska. W rezultacie fioletowy stanowi pewien punkt, w którym mądrość, myślowość, dwoistość i świadomość są zrównoważone, ponieważ nie jest tajemnicą, że ten kolor ma inne znaczenie, całkowicie przeciwstawne do królewskiego. Purpurowy kolor był obecny w ubraniach babilońskich nierządnic, rzymskich żołnierzy, którzy byli pogrążeni w niekonwencjonalnych związkach intymnych. Cokolwiek to było, a purpurę można nazwać modnym kolorem. Aby wyglądać idealnie, ważne jest, aby wiedzieć, jakie kolory są połączone z fioletem, podkreślając piękno kobiet .

Doskonały fioletowy wygląd w ramce o śliwkowym kolorze, który pozwala na tworzenie harmonii, zapewnionej przez różnice w głębokości i nasyceniu odcieni. Zarówno purpura, jak i śliwka są odcieniami fioletu. Jeśli podobna kombinacja jest używana w ubraniach, obraz nabiera zarówno głębi, jak i światła, które zamieniają się w cień.

Aby utworzyć kontrast kolorów z fioletowym, należy dodać oryginalny żółto-różowy kolor. Nie jest tajemnicą, że w ramce fioletowo-żółtej powstaje efektowny efekt, ale brak takiej kombinacji kolorów to szorstkość, która powstaje w wyniku ciągłej percepcji. Mówiąc prosto, pojawiając się w żółto-fioletowym stroju, stworzysz sensację, ale po kilku godzinach wywołasz irytację między innymi. A jeśli dodasz kolor magenta jasnego odcienia do tej kombinacji, efekt zostanie zmiękczony.

Klasyczna kombinacja win-win to purpura połączona z błękitem, czerwienią i kolorem starego złota. Często te opcje służą do tworzenia wieczornych zdjęć. Fioletowy kolor sukienki, podkreślony niewielką ilością złota, pozwala dodać do obrazu luksus i szyk, który jest odpowiedni na uroczystą uroczystość.

Przemysł kosmetyczny

Ubrania, buty i akcesoria używanie tego koloru nie jest ograniczone. Wiele marek kosmetyków używa odcieni fioletu, szminek, błyszczyków i cieni do powiek. Kupując kosmetyki pamiętaj, że kolor fioletowy może zwiększyć objętość. Jeśli jest to właściwe w przypadku warg, wówczas przy cieniach oczu należy uważać, aby nie zmniejszyć wizualnie wielkości oczu. Ale w branży fryzjerskiej ta właściwość koloru jest zaletą. Fioletowy kolor włosów pozwala dodać dodatkową objętość do włosów.

fioletowy kolor jest what1fioletowy jest what2fioletowy jest what3
fioletowy kolor to what4fioletowy kolor to jest what5fioletowy jest what6
fioletowy jest what7fioletowy kolor jest what8fioletowy jest what9