Kobiety lubiły się ubierać przez cały czas, a rosyjskie nakrycia głowy udowadniają to - zadziwiają wyobraźnię formy, idei, kolorów wszelkiego rodzaju kapeluszy, szalików i ich odmian.

Rodzaje rosyjskich nakryć głowy

Niektóre współczesne kobiety mody mają te cudowne rzeczy zachowane od babć i prababek, ale w zasadzie możemy zobaczyć ten cud w kolekcjach muzealnych. Jak wiesz, możliwe było określenie wieku, stanu cywilnego kobiety, statusu, a nawet miejsca zamieszkania, zgodnie z rosyjskim nakryciem głowy kobiety.

Niektóre z najbardziej znanych to takie nakrycia głowy:

 1. Kiczowaty rogaty. Ta czapka z małymi rogami była wykonana z lnu, brokatu, bogato zdobiona i symbolizowała płodność kobiet. Dziewczyny założyły go po ślubie.
 2. Rosyjskie nakrycia głowy10
 3. Kokoshnik . To jest stary rosyjski nakryciu głowy, w którym dziewczyny wzięły ślub. Wykonano go z twardego materiału, pokrytego tkaniną, ozdobionego perłami, kamieniami, wstążkami.
 4. rosyjski nakrycia głowy11
 5. Hoop. Nosił ją niezamężne dziewczyny. Był to krąg wykonany z kory lub tektury i wyłożony materiałem. Obręcz nie chowała włosów, więc była dodatkiem tylko wolnych dziewcząt.
 6. Rosyjskie nakrycia głowy12
 7. Kapelusz. Wraz z lekkimi opcjami, rosyjskie nakrycia głowy były również z futrem. Na przykład ludzie zamożni często używali futra sable, chłopi z reguły byli zadowoleni z lisów.
 8. Rosyjskie nakrycia głowy13

Ubiory głowy w rosyjskim stylu

Wiele pięknych czapek stworzonych przez Rosjan dziś żyje nie tylko w naszej pamięci, ale także w kolekcjach projektantów:

 1. Szaliki są odpowiednie do dzisiejszego dnia i są świetne dla prawie wszystkich kobiet. Są idealnie dopasowane do płaszczy i płaszczy. Szale mogą być wykonane z puchu, jedwabiu lub wełny, akrylu, mają wzór w technice batikowej lub w stylu Pawłowa Posad.
 2. rosyjski nakrycia głowy14
 3. Kapeluszowo-nausznik był kiedyś wyłącznie męskim nakryciem głowy, ale dziś jest aktywnie noszony przez dziewczęta. Ciepły, zakrywający szyję i uszy, nadaje się doskonale na zimę i na codzienne kurtki puchowe, peruki.
 4. Rosyjskie nakrycia głowy15
 5. Czapeczka "kołowy" wpisuje się również w modę nowoczesną i podoba się płci pięknej dzięki swojej wyjątkowości, prostocie i wygodzie.
 6. Rosyjskie nakrycia głowy16

Jeśli chodzi o czapki, projektanci zalecają nosić modele niepomalowane w stylu lakonicznym.

Staroświeckie nakrycia głowy mają charakterystyczną cechę - są nie tylko piękne, ale i wygodne. W nich można i iść na zakupy, i iść do kina, a od serca toczyć na wzgórzu, jazda na łyżwach, jazda na nartach. Poczuj zimę, jak nasi przodkowie, może wtedy będzie cieszyć się mrozem, śniegiem i pogodą.

Rosyjskie nakrycia głowy1Russian headgear2Russian headgear3
Rosyjski headgear4Rosyjski headgear5Rosyjski headgear6
Rosyjskie nakrycia głowy7Rosyjskie nakrycia głowy8Russian headgear9