Historia amerykańskiej mody jest dość nowoczesna, zaczęła formować się podczas rewolucji przemysłowej na początku XX wieku.

W Ameryce moda z lat dwudziestych Rzeczywiste wygodne, ale jednocześnie eleganckie sukienki, które różniły się prostym krojem, niskim stanem. Piquancy dla takich modeli dało głębokie wycięcia w kształcie V na plecach.

Prosty i wygodny

Prosty i wygodny - to główne motto amerykańskiego stylu w ubraniach. Ta moda jest obca luksusowi i patosowi, im prostsza - tym lepiej. Preferowane są czyste, jasne kolory. Sylwetki - umiarkowanie dopasowane, często luźne, bez kupy detali. Preferowane są naturalne materiały - len, bawełna, dżersej, dżins.

Z biżuterii, amerykańskie kobiety mody preferują biżuterię, a złota biżuteria jest noszona tylko na uroczystości. Wolą chusty, bandany, małe szpony. Lub odwrotnie - masywne plecaki.

Buty są również najwygodniejsze - trampki, buty na niskim obcasie, buty baletowe.

Wydruki

Drukuje z kreskówkowymi (i nie tylko) bohaterami - to wielka miłość amerykańskich kobiet mody, a T-shirty z tak zabawnym dekorem tworzą nawet amerykańskie domy mody. Ostatnio bardzo modnym drukiem jest wizerunek prezydenta USA Baracka Obamy.

Ulubioną kombinacją amerykańskiej mody młodzieżowej jest dzianinowy top (koszula, bluza, T-shirt) z denimowym dnem (dżinsy, szorty, spódnica). Moda amerykańska w pełni nie jest zbyt różna, a poczciwe amerykańskie kobiety, nie wahając się, noszą szorty i ciasne rzeczy.

Podczas uroczystych wydarzeń amerykańskie kobiety mają na sobie jasne garnitury lub czarne sukienki koktajlowe. Główną zasadą fashionistas z USA nie jest oszczędzanie na butach i akcesoriach, więc mogą sobie pozwolić na niedrogie stroje, ale tanie buty - nigdy.

moda amerykańska 1moda amerykańska 2moda amerykańska 3
moda amerykańska 4Amerykańska moda 5Amerykańska moda 6
moda amerykańska 7moda amerykańska 8Amerykańska moda 9