Riboksyna lub inozyna jest dodatkiem przyspieszającym procesy metaboliczne, utlenianie, redukcję, a także do żywienia mięśnia sercowego. Riboksyna jest popularna wśród kulturystów, którzy nie rozpoznają suplementów steroidowych i nie propagują antydopingowej propagandy. Ponadto, riboksin - bezpośredni poprzednik ATP, dobrze, a nawet bez adenozynotrifosforanu, nie może tego zrobić. Porozmawiajmy o wielofunkcyjnej roli ryboksyn w sporcie i nie tylko.

Funkcje

Sportowcy, którzy regularnie przyjmują suplementy ryboksyn zaczynają szybciej odzyskiwać siły po wyczerpujących czynnościach, a także wykazują wzrost wytrzymałość i wzrost mięśni. Jednak inozyna nie jest tylko dodatkiem dla sportowców. Riboksyna jest stosowana w leczeniu serca, wątroby i niedotlenienia.

Korzyści z riboksyny dla serca i wątroby

Preparat Riboxin stosuje się zarówno w profilaktyce choroby niedokrwiennej, jak iw leczeniu arytmii, zawału, dławicy piersiowej. Riboksyna poprawia oddychanie tkanek, radzi sobie z niedoborem tlenu, poprawia funkcję kurczliwości mięśnia sercowego, poprawia odżywienie tkanki, zwiększa przepływ krwi. W przypadku chorób wątroby bardzo ważne jest przyjmowanie inozyny, ponieważ normalizuje ona metabolizm białek, a także aktywuje procesy regeneracji komórek.

W sporcie

Riboksyna ma żółtawy lub biały kolor, gorzki smak, nie rozpuszcza się w wodzie i alkoholu. Ponieważ wpływa na najważniejsze funkcje organizmu - syntezę ATP, utlenianie kwasu mlekowego, regenerację powysiłkową, wzrost mięśni i postępującą wytrzymałość, prawdopodobnie masz pytanie, w jaki sposób przyjmować Riboxin u sportowców.

Jeśli masz zamiar zażyć lek, który zawiera Riboxin w czystej postaci, to norma dzienna wynosi 1,5 - 2,5 grama. W tym celu należy przyjmować od 7 do 12 tabletek na dobę, dzieląc całą dawkę na cztery dawki, w tym na ryboksynę i przed treningiem. Riboxinum przed treningiem Jednak, aby ustalić, czy masz indywidualną nietolerancję, zacznij od zażywania 1 tabletki cztery razy dziennie, a następnie, przy normalnym zdrowiu, stopniowo zwiększaj dawkę.

Riboxin można znaleźć nie tylko w aptekach (gdzie zresztą jest bardzo tanie), ale także w wyspecjalizowanych sklepach żywienie sportowe . Może to być jeden ze składników dodatku - Cell-Tech Hardcore od Muscle Tech, lub niezależny lek - Inosine od Mega Pro.

Niestety, w latach siedemdziesiątych odrzucono twierdzenie, że ryboksyn wpływa na wytrzymałość i wzrost mięśni. Chociaż, kto wie, może to było wybryki konkurentów - producentów bardziej zaawansowanych sportów.