Aby mieć możliwość urozmaicenia swoich zajęć i ustawić niezbędne tempo szkolenia, wymaga to rytmicznej muzyki. Aby właściwie wybrać ścieżki, musisz wziąć pod uwagę rodzaj szkolenia.

Wybierając muzykę, weź pod uwagę, że lekcja powinna składać się z rozgrzewka , główna część i zaczep. Aby się rozgrzać, kompozycja powinna przebiegać w umiarkowanym tempie, a jej połączenie powinno być spokojniejsze i relaksujące. Trening muzyki nie pozwala myśleć o zmęczeniu, co oznacza, że ​​lekcja będzie bardziej skuteczna.

Przykłady pięknej muzyki rytmicznej:

 1. The Black Eyed Peas - Nie zatrzymuj imprezy;
 2. Yeah Yeah Yeahs - Heads Will Roll;
 3. DJ Gollum vs. Empyre One - The Bad Touch;
 4. dj Magnit & dj Slider - Slam Radioshow;
 5. Playmen feat. Demy - Fallin (Record Mix);
 6. Amelia Lily - You Bring Me Joy;
 7. La Chris - Dirty Girl (Original Mix Edit);
 8. David Guetta feat. Nicki Minaj i FloRida - Where Them Girls At;
 9. Danny Suko & Denny Crane feat. Tommy Clint - Kill It On The Floor;
 10. David Guetta i Cris Willis vs. Tocadisco - Tomorrow Can not Wait;
 11. Britney Spears - Work Bitch (DJ KIIL Juice is Good Mix).

Muzyka rytmiczna dla aerobik różni się od zwykłego, ponieważ musi mieć specjalne wstawki i muzyczne kwadraty. W przypadku aerobiku bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednią muzykę, ponieważ bez niej trening będzie bardzo nudny i monotonna. Wybierając utwory, rozważ swój gust.

Rytmiczna muzyka do fitnessu powinna być na przemian z bardziej zrelaksowanymi utworami, dla odpoczynku i przerw. Wielu instruktorów twierdzi, że jeśli muzyka zostanie odpowiednio pobrana, lekcja może trwać wystarczająco długo, około 1,5 godziny, a muzyka rytmiczna dla sportu powinna być bez przerw. Wybierz tempo tak, aby z grubsza pokrywało się z rytmem serca, w przeciwnym razie zostaniesz zbłądzony.