Na współczesnym rynku artykułów sportowych można znaleźć wiele produktów. To prawda, że ​​nie wszystko spełnia standardy jakości i nie pasuje do każdego tenisisty. Ponadto, argumentując o tym, jak wybrać rakietę na dużą tenisa , ważne jest, aby nie zapominać, że można natknąć się na fałszywe zamiast oryginalnego produktu marki.

Jak wybrać właściwą rakietę tenisową do tenisa?

Zanim wydasz dużo pieniędzy na rakietę, ważne jest, aby określić cel, dla którego jest zakupiony: czy zwiększyć moc, zapewnić lepszą zwrotność lub średnią moc każdego uderzenia. Postępując w ten sposób, rakiety można warunkowo podzielić na kilka typów:

  1. Klub . Są to te, które mogą znacznie poprawić jakość gry. Ich ogromną zaletą jest niewielki ciężar (do 310 g). Ponadto ich równowaga jest znacznie przesunięta do głowy. Wymiary tych ostatnich osiągają 102 metry kwadratowe. cala. Początkujący gracz nie powinien wybierać takiej rakiety tenisowej, ponieważ jest ona przeznaczona specjalnie dla zaawansowanych i średnich graczy.
  2. Rakiety stworzone w celu zwiększenia mocy . Nie będzie niepotrzebne dodawanie, że mają ciężką głowę. Odbywa się to w taki sposób, że masa uderzenia jest skoncentrowana w tej strefie. Swoją drogą rakieta może być wydłużona (do 30 cali).
  3. Profesjonalny . Te rakiety są tworzone dla prawdziwych profesjonalistów. Nie tylko są ciężkie (do 380 g), ale mają również mały rozmiar głowy (do 90 m²). Co do ich mocy, jest bardzo niska. Tutaj musisz polegać bardziej na własnej sile.

Jak wybrać rozmiar głowy i długość rakiety do tenisa?

Ważne jest, aby pamiętać: jeśli chcesz zwiększyć moc rakiety, musisz dać pierwszeństwo dużej głowie. Najpopularniejsze rozmiary to od 90 do 110 cali kwadratowych. Eksperci zalecają kupowanie rakiet o tych parametrach dla tych, którzy są zainteresowani tymi sportami, a kto jak wybrać rakietę tenisową do tenisa ciężko jest włożyć ci sztangę.

Jeśli chodzi o wybór długości rakiety, najbardziej optymalny jest standard (27 cali). To ona jest wybierana przez profesjonalnych graczy. Wydłużona rakieta tenisowa doda trochę energii, ale jest mniej zwrotna.

Nie będzie zbyteczne wpływanie na wybór uchwytu. Uważa się, że najprostszy sposób ustalenia, czy jest odpowiedni, czy nie, jest następujący. Na przykład rakieta połóż na dłoni. Palec wskazujący drugiej ręki jest umieszczony między palcami ręki trzymającej rakietę. Uchwyt jest odpowiedni tylko wtedy, gdy szerokość odstępu jest równa szerokości palca wskazującego.