zasady gry w baseball Baseball jest niesamowicie interesujący i ekscytujący gra sportowa, w którym biorą udział 2 zespoły złożone z 9 lub 10 osób. Ta rozrywka jest odpowiednia dla dorosłych i dzieci w różnym wieku, które chętnie biegają po placu zabaw i starają się zebrać jak najwięcej "ruchów", jak to możliwe.

Ten termin, podobnie jak wszystkie inne zasady gry w baseball, zakładanie gracza może wydawać się niezrozumiałe i złożone. Jednakże, jeśli je zrozumiesz, nie powinno być żadnych trudności nawet dla najmniejszych chłopców i dziewcząt. W tym artykule dowiemy się, jak grać w baseball, podać podstawowe zasady tej zabawy i dowiedzieć się, jak długo trwa ta wspaniała gra.

Zasady Baseball dla początkujących

Gra w baseball odbywa się na specjalnej platformie, przypominającej sektor. Jego promienie rozchodzą się pod kątem prostym i dzielą całe terytorium na dwie strefy - wewnętrzną, zwaną bramką, i zewnętrzną, zwaną polem zewnętrznym. W narożnikach wewnętrznej części pola znajdują się podstawy, wokół których odbywa się cała akcja.

Jedna z podstaw na początku gry jest uznawana za dom. Reszta jest numerowana od domu przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Z tej samej części boiska wchodzą specjalne linie zwane liniami phal. Zgodnie z warunkami gry, piłka nie może dla nich latać, w przeciwnym razie mecz natychmiast ustaje, a pozycja piłki wachlarza jest zadeklarowana.

Krótko mówiąc zasady gry w baseball wyglądają tak:

 1. Przed rozpoczęciem gry, losowo lub w inny sposób, zespoły określają, który z nich zagra w ataku, a który będzie w obronie. W przyszłości te role będą się zmieniać. Drużyna, która aktualnie atakuje, stara się zdobyć jak najwięcej punktów, podczas gdy zespół rywali ma temu zapobiec.
 2. Celem drużyny atakującej jest: uczestnicy muszą przejść przez wszystkie bazy, a następnie wrócić do domu. Zadaniem tych, którzy się bronią, jest wysłanie przynajmniej 3 graczy z drużyny przeciwnej. Tak szybko, jak to się dzieje, gracze zmieniają miejsca - teraz ci, którzy bronili się, są zmuszani do ataku i odwrotnie.
 3. Wszyscy uczestnicy ataku są rozdzielani na polu gry zgodnie z następującym schematem:
 4. zasady gry w baseball1

  W takim przypadku rola i zadanie każdego z nich jest ściśle określone. Więc "pałkarz" jest blisko domu z kijem w rękach. Musi udać się przynajmniej do pierwszej bazy, a także dać szansę innym graczom z jego zespołu, aby biegli z jednej bazy do drugiej. W przypadku, gdy pałkarz był w stanie zadać dokładny cios w piłkę, powinien rzucić pałką i tak szybko, jak to możliwe, aby przebiegać przez wszystkie lub przynajmniej kilka baz (od tej pory ten gracz otrzymuje rolę biegacza). Następnie pałkarz staje się innym graczem, a gra rozpoczyna się od nowa.

  Tak więc, w trakcie gry w roli pałkarza będzie musiał odwiedzić wszystkich graczy z zespołu ataku. Zadaniem każdego z nich - na przemian pokonać blastra i stopniowo przejść od bazy do bazy. W przypadku, gdy zespół ataku poradził sobie, otrzymuje 1 punkt.

 5. Dla zespołu obrony w środku pola organizowany jest ziemny nasyp lub wzgórze. Na nim jest dzban - główny gracz wykonujący boisko. Jego zadaniem jest rzucać piłkę kijem tak, aby trafił w strefę uderzenia, czyli lecąc nie niżej niż kolano, a nie powyżej pachy pałkarza:
 6. zasady gry w baseball2
 7. Jeśli pałkarz z jakiegokolwiek powodu nie może odeprzeć podania, zostaje zaliczony do strajku. Po 3 ostrzeżeniach ten gracz zostaje wysłany.
 8. Pozostali uczestnicy znajdują się w pobliżu każdej bazy. Ich zadaniem jest rzucić piłkę na atakującego gracza, aby uniemożliwić im osiągnięcie celu.
 9. Czas grania w baseball jest nieograniczony i niezmienny. Gra kończy się, gdy każda drużyna jest 9 razy w obronie i ataku. Zwycięzca jest określany przez liczbę otrzymanych punktów. Zazwyczaj czas trwania gry wynosi od 2 do 3 godzin.

Oczywiście jest to tylko podsumowanie zasad gry w baseball. W rzeczywistości ta zabawa jest naprawdę skomplikowana, ale jeśli chcesz zrozumieć jej funkcje, nawet dziecko może.

Możesz również przeczytać zasady gry w siatkówka.