Orientalne spodnie są integralną częścią kostiumu do tańca brzucha. Podkreślają kobiecość i plastyczność tancerza. Bloomers do tańca brzucha szyte są według specjalnych szkiców i wybrana jest dla nich pewna tkanina, co pozwala osiągnąć tak imponujący efekt.

Sharovary do tańca orientalnego: trening i występy

Tancerze trenują ciężko co najmniej dwa razy w tygodniu, a występy można oglądać kilka razy w roku. Sportowe spodnie haremowe (na zajęcia) szyte są z tkanin łatwych do prania, a ich koszt nie jest tak wysoki. Ale muszą mieć elementy frędzli i powtarzać sylwetkę wschodnich spodni, aby tancerz mógł zobaczyć duży obraz i nauczyć się poruszać prawidłowo.

Bloomers do tańca na scenie to zupełnie inna sprawa. Dla nich podnieś drogie i specjalne tkaniny. Kolory są również łączone w zależności od rodzaju tańca. Z reguły na scenie używają kontrastowych odcieni, aby strój był jeszcze bardziej elegancki i jasny. Dolna i górna część kostiumu są wykonane z czerwonego z białym lub fioletowym z żółtym, nierzadko używa się kombinacji niebieskiego i złotego.

Po co szyć spodnie do tańca brzucha?

Gdy podniesiesz płótno, zwróć uwagę na światło i lśniący materiał. Podczas szycia sharovar na orientalne tańce rzadko używają drogich i naturalnych, a często preferują syntetyki. Najważniejszym kryterium jest wybór nie gniecionej tkanki, która nie spowoduje dyskomfortu w kontakcie z ciałem. Najczęściej używają szyfonu. Jest to bardzo lekka i przezroczysta tkanina, która tworzy zasłonę dla twarzy i szalik w stylu arabskim. Rzadko używa się wielu szyfonów, jest półprzezroczysty i lekko przesuwający się. Crepsatin i aksamit sprawdzają się bardzo dobrze. Aby stworzyć chwytliwy kombinezon, idealny materiał z metalowymi dekoracjami jest idealny.

Orientalne spodnie 1spodnie ze wschodu 2orientalne spodnie 3
spodnie ze wschodu 4Orientalne spodnie 5spodnie ze wschodu 6
spodnie ze wschodu 7spodnie ze wschodu 8spodnie ze wschodu 9