Cebula fioletowa, lub jak nazywa się czerwona, lub niebieska cebula, zawiera wiele użytecznych substancji i ma korzystny wpływ na organizm ludzki. Kulinarni eksperci często preferują tę konkretną cebulę, ponieważ ma łagodniejszy, słodkawy smak.

Skład czerwonej cebuli

Zawierają czerwoną cebulę witaminy B , C, A, PP i wiele minerałów, takich jak magnez, żelazo, siarka, fosfor, sód i chrom. W tej cebuli i kwercetynie występuje przeciwskurczowy, przeciwobrzękowy, przeciwzapalny i przeciwhistaminowy.

Korzyści z czerwonej cebuli

Wszyscy od dzieciństwa wiedzą, że cebula jest bardzo przydatna. Ale co dokładnie korzyści z cebuli, nie wszyscy wiedzą. Faktem jest, że substancje siarkowe neutralizują nadmiar tłuszczów, co prowadzi do zwiększenia masy ciała. Ten łuk powoduje proces trawienia i metabolizmu. Może być zawarte w diecie osób z wysokim poziomem cukru i cholesterolu we krwi. Regularne spożywanie czerwonej cebuli w ilości czterech głów tygodniowo może obniżyć poziom cholesterolu o około 20%. Najbardziej użyteczne właściwości czerwonej cebuli, a mianowicie trzecia część wszystkich ważnych substancji znajduje się w jej górnej warstwie, która znajduje się bezpośrednio pod skórą.

Ta cebula ma tak niezwykły kolor dzięki antocyjanom, korzystnym pigmentom roślinnym. Antocyjany nie kumulują się ani nie tworzą się w organizmie, ale są niezbędne dla substancji ludzkich, dlatego ważne jest, aby uzyskać je z pożywienia. Substancje te wzmacniają ściany naczyń krwionośnych i odporność , są odporne na infekcje, usuwają obrzęk i są silnymi przeciwutleniaczami.

Korzyści i szkoda niebieskich cebulek

Nawet przy tak przydatnej cebuli są przeciwwskazania. Wynika to z faktu świadczenia z czerwonej cebuli ta czerwona lub niebieska cebula jest dość ostra. Nie zaleca się stosowania w przypadku zaburzeń nerek i wątroby, różnych chorób przewodu pokarmowego i niektórych chorób skóry. Cała reszta tej cebuli jest nie tylko możliwa, ale konieczna. Nie przesadzaj, możesz użyć nie więcej niż 100 gramów tego produktu na posiłek.

Korzyści i szkoda smażonej cebuli

Głównie czerwona cebula jest spożywana dokładnie w surowej postaci. Jest często używany do dekoracji różnych potraw, w tym sałatek. Zgodnie ze smakiem i wyglądem dobrze komponuje się ze świeżymi warzywami. Korzyść z czerwonej cebuli zostanie zmaksymalizowana, jeśli zostanie przedstawiona w naczyniu dokładnie w swojej surowej postaci. W smażonym rodzaju cebula ta używa znacznie rzadziej. Podobnie jak wszystkie smażone warzywa, podczas smażenia traci niektóre z użytecznych substancji.