Po doświadczeniu ogromnego moralnego i fizycznego szoku, kobiece ciało może "włączyć" niektóre mechanizmy ochronne, których nie da się kontrolować. Wszystko to dodaje noce bez snu, chroniczne zmęczenie i dramatyczne zmiany w zwykłym rytmie życia. Dlatego tak ważne jest, aby nie pomijać pierwszych objawów depresji poporodowej, które w przyszłości znacznie spowodują radość z macierzyństwa i zostaną przekazane dziecku.

Pierwszego dnia po rozwiązaniu ciężaru najbardziej kontrowersyjne emocje dręczą kobietę: od strachu paniki po gwałtowną radość i szczęście. Jednak wkrótce zostaną zastąpione przez smutek, apatię i lęk, co jest całkiem normalne. To "pracował" hormonów. Jednak w takim czy innym momencie może zajść szczytowa sytuacja, w której wszystko się rozleje: upadły ciężar odpowiedzialności, strach, zmęczenie i nieporozumienie w rodzinie.

Każdego miesiąca, wraz z nadejściem menstruacji, kobieta zaczyna odczuwać drażliwość, dręczy ją bezsenność i wahania nastroju. Jednak nie należy mylić takiego stanu przechodzenia z prawdziwą depresją. Manifestacje depresja poporodowa mają znacznie poważniejszy charakter, zaczynają powstawać natychmiast po narodzinach dziecka na świat i nasilają się z biegiem czasu. Dlatego mama, tak samo jak jej całe środowisko, musi być czujna. A jeśli pojawił się przynajmniej jeden z objawów depresji poporodowej, konieczne jest natychmiastowe żądanie pomocy i opieki nad krewnymi i członkami rodziny.

Co wywołuje objawy depresji poporodowej u kobiet?

Lekarze są zdania, że ​​taki stan może być spowodowany jednym lub kilkoma czynnikami jednocześnie. Na przykład może to być:

 1. Ostry spadek poziomu kobiecego ciała progesteron i estrogen. Zmniejsza to aktywność tarczycy, a tym samym pojawia się stan zmęczenia i depresji.
 2. Wątpliwości co do ich atrakcyjności i pragnień, bólu i strachu.
 3. Stres, w wyniku niedoświadczenia w opiece nad dzieckiem, z całą tą kobietą, która sama potrzebuje odpoczynku i zdrowienia.

Jak manifestuje się depresja poporodowa?

Oczywiście wszyscy tolerują ten stan na różne sposoby, ale jego głównymi objawami są:

 • Najgorszą rzeczą jest utrata zainteresowania małym mężczyzną, który się pojawił: matka jest dosłownie rozdarta sprzecznymi uczuciami, z którymi nie może sobie poradzić;
 • Z dzieckiem często wiążą się nawet negatywne uczucia, które przychodzą, by zastąpić go oderwaniem;
 • może również istnieć lęk przed zranieniem dziecka, przerażeniem lub robieniem czegoś złego;
 • nie troszczą się o siebie, jak kobieta;
 • myśli o samobójstwie lub szkodzie wyrządzonej przez samego siebie;
 • brak motywacji i energii do wykonywania obowiązków;
 • Depresja poporodowa u kobiet może objawiać się całkowitą lub częściową utratą snu, nagłą utratą wagi lub przyrostem masy ciała.

Leczenie objawów depresji poporodowej

W rzeczywistości konieczne jest ciągłe stosowanie się do prostych zaleceń, które staną się gwarancją bezużyteczności interwencji medycznej. I uwierz mi, to nie jest najlepszy sposób, aby wpłynąć na ciebie i twoje dziecko. Co więc zrobić:

  objawy depresji poporodowej
 1. Nie oszczędzaj podczas snu i odpoczynku. Nie wahaj się powierzyć rodzinie swojej rodzinie i spać z dzieckiem.
 2. Dużą uwagę zwraca się na dietę i jej zawartość. Preferuje się zdrową żywność, nie słodycze, jako pocieszające lekarstwo.
 3. Znajdź czas dla siebie. Można go wydać na zakupy, salon kosmetyczny, kino lub muzeum. Najważniejsze, że proces ten przynosi przyjemność i przyjemność.
 4. Chodzenie jest najbardziej uzdrawiającym lekiem i im więcej czasu chodzisz, tym lepiej poczujesz się zarówno mentalnie, jak i fizycznie.