Moment przejścia dziecka z mleka matki lub preparatu na pokarm dla dorosłych jest bardzo ważny. Powinien być stopniowy, aby system trawienny dziecka miał czas na dostosowanie się z lekkostrawnej i homogenicznej żywności do bardziej sztywnej i grubej. Dostarczenie dziecku pierwszych porcji zwykłej żywności wraz z mlekiem nazywa się przynętą. Pod tym zwyczajem można sugerować warzywa, owoce, mięso, ryby i, oczywiście, owsiankę.

Owsianka to bardzo zdrowe i pożywne danie dla dzieci. Są jednym z głównych źródeł białek roślinnych, witamin z grupy B i minerałów. Do roku, zbóż dla dzieci są bardzo ważne w ramach codziennej diety.

Kiedy dziecko może otrzymać owsiankę?

Przynęta dla dzieci do roku, w tym kuropatwy, powinna wyznaczyć pediatrę. Powie ci dokładnie, kiedy możesz podać owsiankę w diecie, a które. To zależy od specyfiki rozwoju twojego dziecka: jak dobrze przybiera na wadze, czy jego wyniki są zgodne ze standardami i czy są problemy z trawieniem.

Dziecko Prikorm kashami rozpoczyna się za sześć miesięcy plus minus miesiąc. Jako pierwszy pokarm uzupełniający, owsianka jest zwykle przepisywany dla dzieci, które z jakiegoś powodu źle przybierają na wadze. Jeśli dziecko jest zdrowe i dobrze odżywione, to jego pierwszy suplement staje się jednoskładnikowym przecierem warzywnym, a następnie owsianką 1-2 miesiące później.

Wyraźnie słuchaj zaleceń pediatry i nie spiesz się. Nowe potrawy w przynęcie to rodzaj testu na układ trawienny dziecka. Powinny być wprowadzane tylko wtedy, gdy ciało jest gotowe je przyjąć.

Jak gotować i podawać owsiankę dziecku?

Płatki dla dzieci to:

  • mleko i produkty mleczne;
  • bezglutenowy i bezglutenowy;
  • kuchnia przemysłowa i domowa.

Pożądane jest, aby zboża dla dzieci poniżej pierwszego roku życia nie były produktami mlecznymi, ponieważ całe suche mleko krowie, które jest częścią owsianki mleka, jest trudne do przyswojenia dla niemowląt. Ponadto dziecko może być uczulone na taką owsiankę. Ale w tym samym czasie owsianka dla dziecka może być wytwarzana na bazie mleka kobiecego lub na bazie mleka.

Do pierwszego karmienia, a także, jeśli Twoje dziecko jest uczulone, wybierz zboża bezglutenowe (gryka, kukurydza, ryż) Gotowe zbóż dla dzieci, które są sprzedawane w sklepach są bardzo wygodną opcją. Są maksymalnie dostosowane do określonego wieku dziecka, mają jednolitą konsystencję, nie wymagają gotowania. Dodatkowo są one dodatkowo wzbogacone o korzystne witaminy i minerały. Właśnie dlatego nowocześni lekarze zalecają żywność dla dzieci w produkcji przemysłowej.

Głównym celem żywności uzupełniającej jest najpierw wprowadzenie dziecka w pokarm dla dorosłych, a następnie stopniowe wprowadzanie go do diety, całkowicie zastępując karmienie piersią lub sztucznym karmieniem. Z tego powodu owsianka dla niemowląt powinna być podawana z łyżki, a nie z butelki. Dzięki takim karmieniom dziecko przyzwyczaja się do nowej konsystencji żywności. Ponadto żywność przechodzi obróbkę enzymatyczną śliną i jest łatwiejsza do strawienia przez żołądek. Płynne zboża dla dzieci w wieku do roku, które są "podawane" w butelkach, są gorzej przyswajane, ponieważ pokarm jest w jamie ustnej przez zbyt krótki czas i nie jest leczony śliną. Dlatego też owsianka do żywności uzupełniającej, w tym w nocy (karmienie wieczorne), dać dziecku tylko łyżką. W nocy dziecko może nadal jeść mieszankę lub mleko matki. jak dać owsiankę dziecku

Ile zboża powinno jeść dziecko?

Zależy to przede wszystkim od wieku i wagi okruchów. Średnio, od 6 do 12 miesięcy, dzienne spożycie zbóż powinno być dostosowane od 1 łyżeczki do 200 g. Ale nie zniechęcaj się, jeśli Twoje dziecko spożywa o wiele mniej niż norma i nie próbuj karmić go wbrew woli. Ciało dziecka ma doskonały system samoregulacji, a dziecko nigdy nie będzie głodne. Może po prostu nie potrzebuje tych 200 gramów, a on będzie całkowicie zadowolony z jedzenia 100 gramów owsianki. Te normy są bardzo warunkowe, są zaprojektowane jako rodzaj przeciętnego wskaźnika, a dzieci są tak różne!

Podejdź do kwestii prawidłowego karmienia, a Twój tot będzie zawsze pełny i zadowolony!