Lato i jesień to okazja, aby zdobyć dużo "żywych" witamin, które są bogate w owoce i warzywa. Jednym z najpopularniejszych warzyw spożywanych przez dorosłych i dzieci są ziemniaki. Bardzo często jest to zalecane przez dietetyków i pediatrów, aby wejść do diety jeden z pierwszych - po cukinia lub kalafior. Podobnie jak wszystkie produkty uzupełniające, warzywa te powinny być również przyrządzane dla niemowląt w postaci tłuczonych ziemniaków. Sposób gotowania tłuczonych ziemniaków nie różni się zbytnio od przygotowywania tłuczonych ziemniaków z innych warzyw, ale ma swoje cechy, które pomogą matce karmić dziecko smacznym.

Aby uzyskać smaczne i pożywne puree ziemniaczane dla dzieci, przede wszystkim musisz wybrać odpowiednie warzywa. Rośliny okopowe powinny być pozbawione zieleni pod skórą, oznaki gnicia, nienarażone na fitoflorę i bez siewek. Ponadto, rodzice powinni unikać kupowania ziemniaków z azotanami, do tego lub używać warzyw z ich łóżek lub kupować w sprawdzonych miejscach.

Jak gotować ziemniaczane ziemniaki?

  1. Moczyć w wodzie przez jeden dzień, po usunięciu skórki grubą warstwą (w celu usunięcia nadmiaru skrobi).
  2. Wytnij i umieść w emaliowanym naczyniu z wrzącą wodą. Gotować pod pokrywką i doprowadzić do wrzenia na małym ogniu. Woda nie solna.
  3. Gotuj ziemniaki i miel je w przystępny sposób, gdy są gorące.
  4. W celu utworzenia półpłynnego puree dodaj bulion z ziemniaków, mleka.

Tłuczone ziemniaki dla dzieci powinny się wypływać bez grudek, puszyste, bardzo miękkie i nie gęste. Serwowane ciepło.

Przepis na puree ziemniaczane

Tłuczone ziemniaki z zielenią:

Składniki:

  • 1 szt ziemniaków;
  • 85 g kapusty lub zieleni;
  • tłuczone ziemniaki dla niemowląt
  • 40 g mleka lub mieszaniny.

Gotowanie

Przygotowane ziemniaki pokroić w kostkę. Włóż je na patelnię z wrzącą wodą i przykryj, gotuj przez 10 minut na małym ogniu. Następnie dodaj posiekane warzywa lub kapustę i gotuj, aż wszystkie warzywa będą miękkie, kolejne 5-10 minut. Następnie spuść wodę i pokrój warzywa blenderem lub przetrzyj przez sito, dodając mleko, aby uzyskać puree o pożądanej konsystencji.

Pamiętaj, aby pamiętać, że dzieci zaczynają od ziemniaków za pomocą łyżeczki do herbaty, aby sprawdzić, czy dziecko ma na nie alergię. Jeśli się nie zamanifestuje - możesz zwiększyć porcję. I za każdym razem, gdy dziecko ma dziecko, musi gotować świeże tłuczone ziemniaki, aby nie zaszkodzić zdrowiu.