Jadąc do kina, aby podziwiać nowy film, widzisz dwie równe kolejki: jedną w kasie biletowej, a drugą - za popcornem. Z jednej strony jest to nieco denerwujące, gdy film jeszcze się nie zaczął, ale w całym korytarzu słychać chrupnięcie, a po drugie, jaki rodzaj filmu bez popcornu? Prawdziwi fani filmów, nawet oglądający film na kanapie w domu, nie opuszczają się bez tego przysmaku.

Ale jak gotować prażoną kukurydzę w domu, smażyć na patelni lub gotować w kuchence mikrofalowej? Tutaj możesz wybrać samemu, możesz zrobić popcorn na kuchence lub ugotować go w kuchence mikrofalowej, ale będzie szybciej w kuchence mikrofalowej. A ponieważ wszyscy ciągle się spieszymy, zrobimy popcorn w kuchence mikrofalowej.

Jak zrobić popcorn w kuchence mikrofalowej?

Tutaj też nie jest to takie proste, przynajmniej istnieją dwa podejścia do gotowania popcornu. Możesz kupić popcorn do gotowania w kuchence mikrofalowej w papierowej torebce, o pożądanym smaku, a także możesz zdobyć specjalne ziarna na popcorn. Przy stosowaniu drugiej metody należy pamiętać, że nie wszystkie ziarna kukurydzy nadają się do popcornu, ale tylko do specjalnej odmiany. Tak więc usmażona kukurydza uprawiana na działce jest bezużyteczna. Ponieważ nie zawsze wybieramy najłatwiejszy sposób, rozważmy oba sposoby wytwarzania popcornu w kuchence mikrofalowej.

  1. Rozważmy więc przypadek, w którym nadal mamy specjalne ziarno na popcorn i teraz zastanawiamy się, co dalej z tym zrobić. Dokładniej, jest jasne, co robić - smażyć popcorn, ale jak to wytłumaczyć. Na początek określamy dawkowanie - tylko 2 łyżki ziaren zostaną pobrane w objętości 1,14 l. Więc nie bądź chciwy, ale lepiej zacznij gotować całkiem sporo. Nawet do gotowania potrzebne będzie szklane naczynie do kuchenki mikrofalowej z pokrywką i olejem (masło roślinne lub roztopione). Chociaż uważa się, że prawdziwy popcorn jest przygotowywany bez oleju, ale w kuchence mikrofalowej masło może nadać prażonej kukurydzy niepowtarzalny smak. Zalej popcorn w szklanym naczyniu w jednej warstwie, dodaj masło i włóż do kuchenki mikrofalowej. Gotujemy z pełną mocą przez 4 minuty. Chętny prażony popcorn pomoże ci rozpoznać wrażliwe uszy - gdy tylko popy pochodzące z kuchenki mikrofalowej staną się rzadkością, popcorn będzie gotowy. Gorący popcorn jest przyprawiony przyprawami i solą, w zasadzie możliwe jest solenie nawet przed instalacją w piecu, ale reszta przyprawy jest niepożądana - pod wpływem wysokiej temperatury tracą swoje właściwości. A jeśli jest potrzeba zrobienia słodkiego popcornu w kuchence mikrofalowej, dodaj do niego cukier puder również po ugotowaniu.
  2. Jeśli wybrałeś ścieżkę najmniejszego oporu i kupiłeś torbę popcornu przeznaczoną do przetwarzania w kuchence mikrofalowej, to jest jeszcze łatwiej - Как делать попкорн в микроволновке Musisz wziąć papierową torbę i postępować zgodnie z instrukcjami na opakowaniu. Ostrożnie wyjąć opakowanie, aby nie złamać szczelności, w przeciwnym razie nie wszystkie ziarna się otworzą. Aby poprawić wykrywanie ziaren, można podgrzać piec z umieszczoną w nim szklanką wody. Opakowanie umieszczane jest w kuchence mikrofalowej do góry i widzimy również, że podczas obracania opakowanie nie dotyka ścianek pieca, w przeciwnym razie ziarna będą nierównomiernie ogrzane, a część będzie nieujawniona, a część spalona. Przygotowanie popcornu z maksymalną mocą przez 3 minuty, gdy tylko trzaskają, popcorn jest gotowy. Pozostaje tylko wyjąć torbę z piekarnika, lekko ją potrząsnąć i otworzyć. Jeśli część ziarna nadal nie jest odkryta, to następnym razem pakiet będzie musiał być umieszczony wyżej.