Styl pop-artu jest jednym z najbardziej zauważalnych trendów w nowoczesnym designie. Rozwinął się w ramach tej samej nazwy w sztuce lat 60. XX wieku i jest nierozerwalnie związany z nazwą legendarnego Andy'ego Warhola.

Pop art to połączenie prostych kształtów, stylizowanych obrazów i bogatych, żywych kolorów. Często wykorzystuje powtarzalne motywy, rozpoznawalne i popularne obrazy, portrety celebrytów, fotografie, komiksy. Na przykład klasycznym pop-artem jest obraz puszek z zupą "Kembels" w puszkach, neonowymi twarzami Marilyn Monroe i Mao Zeduna, który stworzył Warhola.

Jest to również ważna cecha pop-artu - jest to kontrast, dzięki któremu powstaje bardzo ekspresyjny i trafny obraz. Jeśli mówimy o nastroju, filozofią pop-artu jest dynamizm, poczucie humoru, dobry gust na skraju kiczu, beztroska i radość życia.

Styl pop-artu we wnętrzu

Dekoracyjny, lekki i zwięzły pop art sprawiają, że jest niezwykle praktyczny i funkcjonalny. W rzeczywistości ten styl można przypisać wielu niezaprzeczalnym trendom w aranżacji wnętrz - nie stracił on swojej pozycji przez ponad 50 lat.

Wnętrze w stylu pop-artu będzie preferować współczesnych, stylowych i odważnych ludzi. Między innymi pop art można uznać za względnie demokratyczny, ponieważ prawie nie korzysta z luksusowych lub drogich materiałów.

Idealny pokój w stylu pop-artu to przestronny pokój z minimalnymi meblami i akcentami w formie wyrazistych i krzykliwych szczegółów.

Ponadto, dla pop artu we wnętrzu są typowe:

  1. Kontrast kolorów - między meblami i ścianami, różne elementy wnętrza.
  2. Techniki architektoniczne , takie jak nisze ścienne, sufity wielopoziomowe, zagospodarowanie przestrzeni.
  3. Baw się światłem i jego obfitością. W pop-artach stosuj różnorodne oświetlenie, niezwykłe lampy, używając światła, aby przełamać przestrzeń, spraw, aby pokój był bardziej przestronny, stworzyć osobliwą atmosferę. Lustra są często wykorzystywane do tego celu.
  4. Formy lakoniczne - dotyczy to zarówno mebli, jak i elementów dekoracyjnych.
  5. Materiały technologiczne - plastik, metal, szkło, baw się teksturami materiałów, ich kolorem i przezroczystością.
  6. Obfitość jasnych odbitek - na tekstyliach, meblach, ścianach. Mogą to być wzory, motywy zwierząt, czarno-białe lub kolorowe fotografie z różnymi efektami, ramki z filmów i kreskówek, sceny z komiksów.
  7. Powtarzanie elementów wnętrza, rytm kompozycji.
  8. Jasne, nasycone, czasem - kolory kwasowe i neonowe. Również biały kolor, pastelowe odcienie są szeroko stosowane.
  9. Fantazyjne i odważne elementy wystroju. Mogą to być plakaty, lampy, wazony, naczynia, poduszki.

Pop Art Kitchen

Kuchnia w stylu pop-artu przyda się nawet stosunkowo konserwatywnym ludziom. Stylizacja pod barem, plastikowe meble, jasne ściany, kolorowe naczynia, kilka "smacznych" obrazów na ścianach - te proste techniki pomogą stworzyć doskonałe i stylowe wnętrze.

Salon w stylu pop-artu

Salon w stylu pop-artu może być wizytówką dla tych, którzy lubią zbierać znajomych w domu i organizować przyjęcia. Głównym akcentem wnętrza jest ekspresyjny nadruk lub zdjęcie na ścianie. sypialnia pop art Pod nim umieścić dużą i wygodną sofę z jasnymi poduszkami, po bokach ustawić kilka foteli. Ponadto - mały stolik kawowy, stojaki z minimalną ilością oryginalnych drobiazgów, prawidłowo dostarczane światło.

Sypialnia w stylu pop-artu

Aby stworzyć sypialnię w stylu pop-art też nie trzeba uciekać się do specjalnych sztuczek. Stwórz całą kompozycję wokół łóżka, używaj ciekawych tkanin z nadrukami i obrazkami, uzupełnij wszystkie o uderzające drobiazgi wnętrza. Nie zapominaj, że kontrast pomiędzy elementami wnętrza gra w Twoje ręce.