Montaż klap podłogowych dla linoleum jest ostatnim etapem prac wykończeniowych związanych z podłogą, że tak powiem - końcowym akcentem. Kanistry zamykają połączenia pomiędzy poszczególnymi częściami pokrycia linoleum i nadają podłodze wygląd wykończonego wyglądu.

Klocki, zainstalowane na stawach na linoleum, wykonują kilka zadań:

  • estetyczny. Bez ich użycia, nawet bardzo ciasno połączone części linoleum wyglądają niechlujnie, mają niedokończony wygląd.
  • ochronny. Produkty te chronią stawy przed wnikaniem cząstek brudu, wody i kurzu, zapobiegając w ten sposób pojawianiu się grzybów i pleśń .
  • poziomowanie. Czasami w sąsiednich pomieszczeniach istnieje różnica wysokości między piętrami, więc na skrzyżowaniu istnieje różnica poziomów, zastosowanie wielopoziomowego przejścia pomoże je wygładzić.

Różne proszki

Istnieją różne rodzaje proszków do linoleum, które różnią się od siebie materiałem użytym do ich produkcji i wyglądu. Najbardziej proszone są proszki aluminiowe do linoleum, ze względu na ich podatność na korozję, niską cenę, a także zdolność, za pomocą laminowania, do naśladowania brązu, złota i drewna. Proszki aluminiowe są najbardziej trwałe i odporne na zużycie w porównaniu np. Z drewnem lub tworzywem sztucznym.

Proszek do linoleum1Proszek do linoleum2Proszek do linoleum3

Jeśli chcesz zaprojektować kąty lub stopnie, powinieneś użyć specjalnego naroża do linoleum, w takim przypadku będzie wyglądać bardziej estetycznie. Nakrętka kątowa może być rowkowana, wykonana za pomocą gumowej wkładki w środku dla efektu antypoślizgowego, jej zastosowanie jest bardzo praktyczne na stopniach, obszyty miękkim, cienkim linoleum.

Luinoleum cells4Poroszek do linoleum5Proszek do linoleum6