Dynamicznie żyjący ludzie, młodzi ludzie, ekstrawaganckie osoby, które nie wahają się przyciągać uwagi innych i wyróżniać się z tłumu, chcemy użyć czegoś niezwykłego do domowego środowiska. Styl pop-artu we wnętrzu to połączenie szokującego, blasku, nieostrożnego połysku, jasnych szczegółów, powodujących kolory i oryginalne gadżety.

Projektowanie wnętrz pop-art

Dla tego rodzaju środowiska charakteryzuje gra z kolorami i rozmiarami, pokój do dekoracji powinien być przestronny. W pop artu głównymi cechami stylu są fotografie, plakaty celebrytów, graffiti na ścianach, abstrakcje, a nawet banery lub wycinki z gazet we wnętrzu. W tym przypadku najprostsze prymitywne rzeczy otaczające człowieka w codziennym życiu są przedmiotem sztuki. W roli eksponatu może stać się wiadro ogrodowe z narzędziami, muszlą klozetową lub zderzakiem samochodowym. Teraz coraz więcej osób chce stworzyć taki soczysty design w swoim domu.

pop art we wnętrzu 1

Salon w stylu pop-artu

Jasna sytuacja jest idealna dla dużego pokoju, w którym można zorganizować imprezę z przyjaciółmi. Wnętrze mieszkania w stylu pop-artu powinno być udekorowane na tle jasnych kolorów, a lepiej - ściany koloru białego lub zimnego, aby wzmocnić kontrast. Na nich umieścić kolorowy obraz, szerokoekranowy plakat, jasny druk lub zrobić obraz. Aktywnie wykorzystywane obrazy puszek Coca-Coli, wizerunku Marilyn Monroe. Cechą charakterystyczną tego projektu jest to, że użyte kolory nie są łączone, nie ma między nimi żadnej harmonii. A im więcej używanych kolorów nie nadaje się dla siebie - tym lepiej dla kontrastu.

pop art we wnętrzu 2

Kolejny krok w aranżacji salonu - sofa i kilka krzeseł z kontrastującymi poduszkami o gładkim kształcie. Dodatkowo wnętrze zdobią neony, oryginalny błyszczący stolik kawowy, niezwykłe rzeczy wykonane z dóbr konsumpcyjnych (plastikowe butelki, puszki, metal, papier). Popularne małe kreatywne rzeźby wykonane z gipsu, misterne wazony. Drogie przedmioty, których nie możesz kupić, zrób coś własnymi rękami.

pop art we wnętrzu 3

Pop Art Kitchen

Jasna dekoracja nadaje się do pomieszczenia, w którym połączono jadalnię i miejsce do pracy. Kuchnia to salon w stylu pop-art, ozdobiony kontuarem z kolorowymi krzesłami, kolorowymi meblami i naczyniami, przepięknymi obrazami na ścianach. Popularne kolory we wnętrzu to czerwony, liliowy, jasnozielony, żółty. Sytuacja nie uwzględnia drogich mebli z naturalnych materiałów. Dlatego produkty z jasnego tworzywa sztucznego z błyszczącym wykończeniem, regały, wbudowane szafki, błyszczące powierzchnie - tradycyjna cecha pop-artu we wnętrzu. Oświetlenie służy do sufitu, mebli, nisza .

pop art we wnętrzu 4

Kuchnia nadaje się do małego błyszczącego stołu o okrągłym lub kwadratowym kształcie, można zastosować składaną konstrukcję. Plastikowe krzesła o niezwykłej formie idealnie wpasują się w otoczenie. Akcesoria mają ogromne znaczenie w tym projekcie. Stosowane są jasne lub zabytkowe naczynia, szklanki ze zwierzętami, zasłony w kropki lub paski.

pop art we wnętrzu 5

Sypialnia w stylu pop-artu

Miejsce do odpoczynku, aby zrobić chwytliwą kompozycję, nie jest trudne. To wnętrze ma minimalny zestaw mebli - potrzebujesz łóżka, kilku szafek nocnych i szafy. Skupiamy się na oryginalnym miejscu do spania, na przykład będzie wyglądać nietypowo okrągłe lub owalne łóżko. Stanie się centrum kompozycji. Godnym przykładem takiej sypialni jest łóżko w kształcie serca lub krzesło w kształcie warg.

pop art we wnętrzu 6

Wystrój w stylu pop-artu musi być uzupełniony soczystym pokrowcem, kolorowymi poduszkami, ekstrawaganckimi lampami podłogowymi, dużymi obrazami na ścianie. Rzeczywiste obrazy z ornamentem optycznym, powodujące efekt mistyczny. Albo rysunek ukochanego psa, kota o zniekształconym odwzorowaniu kolorów. Aby nie nasycić wewnętrznych zasłon, stosuje się je w tym samym odcieniu co ściana.

pop art we wnętrzu 7

Pop art dziecięcy

Dla pokoju dziecka to najlepsze rozwiązanie. Korzystając z pop-artu we wnętrzu pokoju dziecinnego, możesz załatwić prawdziwych superbohaterów - postaci komiksowe, kreskówki. Plakaty Simpsonowie, Myszka Miki - każdy temat służy do stworzenia modnego wnętrza. Dzięki kolorowym odcieniom i glosom udekorowano meble, fasady, ściany. Są to zastosowane rysunki, graffiti. Meble o nietypowej formie idealnie pasują do przestrzeni - łóżka w postaci maszyn, torebek fasoli, półek kręconych. Szafki są używane we wbudowanych, szeroko stosowanych niszach, stojakach. Lampki nocne w postaci ulubionych zwierząt są idealne do dekoracji.

pop art we wnętrzu 8

Sala w stylu pop-artu

W korytarzu ta świta stworzy urzekające pierwsze wrażenie domu. Jako tło, z praktycznego punktu widzenia, można zastosować nawet ciemne odcienie - szary, czarny. W przedpokoju szafa w stylu pop-artu z łatwością stanie się jasnym elementem. Na przykład przedział na ścianę z zimnymi odcieniami z wzorem piaskowania lub ślizgowym wzorem z lustrem na całej ścianie. Do dekoracji używane są nietypowe haczyki na ubrania zamiast wieszaków, lamp ze wzorami, stylowych półek. Rzeczywiste będą lustra o nietypowym kształcie - w postaci kobiecej sylwetki, gitary, zwierzęcia.

pop art we wnętrzu 9

Pop art w łazience

Łazienka, urządzona w jasnym stylu, pozwoli Ci wziąć zabiegi wodne w radosnym nastroju. Za pomocą nowoczesnych płytek lub mozaiki można na płaskich ścianach umieścić obrazy diw z zeszłego wieku w jasnych kolorach lub abstrakcji. Od kanalizacji lepiej jest wybrać okrągły narożną wannę, kabinę prysznicową, chromowane akcesoria są dobre dla niecodziennego ustawienia. Apartament w stylu pop-artu powinien stworzyć pozytywny nastrój, jasna łazienka podkreśli wesołe wnętrze. W przypadku sufitu i rowków w ścianach zaleca się stosowanie oświetlenia punktowego.

pop art we wnętrzu 10

Projekt mieszkania w stylu pop-artu

Projektując mieszkanie w ten sposób, musisz przestrzegać pewnych zasad, zwracać uwagę na kilka szczegółów - dekorowanie ścian, wybór mebli, oświetlenie, kreatywne akcesoria. Na przykład łóżko lub sofa w stylu pop-artu powinny być jasne, mieć niezwykłe, wyraziste formy. Drogie materiały nie są używane, ale idealny jest fotel w kształcie dłoni lub miękko wyściełany soczysty kolor do pop-artu. W takim otoczeniu wykorzystuje się minimalne wyposażenie, funkcjonalne i kolorowe.

Plakat w stylu pop-artu

Ściany i sufit w tym przypadku odgrywają wielką rolę. Takie powierzchnie stanowią świetne pole do kreatywności. Dom w stylu pop artu, możesz szybko zaaranżować z fototapetą. Płótna o jaskrawych kolorach z kreatywnymi obrazami z komiksów, kolaży, zdjęć celebrytów, logotypów, znanych marek będą doskonałym rozwiązaniem do dekoracji ścian.

Znakomita we wnętrzu wygląda graffiti na całej powierzchni akcentu. Jako fabuła można wybrać starożytny plac starożytnego miasta lub tętniącą życiem aleję nowoczesnej metropolii, łagodną sakurę lub kolorowy zachód słońca. Wybieg fantazji przy wyborze papieru fotograficznego do domu jest nieograniczony, przy pomocy takiej dekoracji ściany można łatwo nadać pomieszczeniu modny wygląd.

pop art we wnętrzu 11

Tapeta w stylu pop-artu

Ściany są znakiem rozpoznawczym tego projektu. Aby udekorować je nowoczesnymi rysunkami, we wnętrzu wykorzystujemy pop-art tapetowy. Podstawa, na przykład, jest biała, ale zdobią ją akcentowane obrazy, jasne wydruki w postaci wycinków z komiksów, portrety gwiazd, plakaty. Na tapecie często stosuje się zasadę kompozycji cyklicznej - jeden element dekoracyjny w różnych odmianach powtarza się wiele razy. Mogą to być kolorowe plamki, kwadratowe kwadraty, napisy, sylwetki, logo, marki.

Istnieją materiały o wyblakłych i pojawiających się wzorach, które tworzą efekt holograficzny. Aby stworzyć jasny wzór wystarczy jedna ściana akcentująca. Możesz sprawić, aby wszystkie powierzchnie miały inną teksturę. Na przykład jedna ściana do pokrycia farbą, druga do dekoracji tynkiem, trzecia - do dekoracji tapetą, a czwarta - zwykłe wycinki z gazet.

pop art we wnętrzu 12

Lampy Pop Art

Odpowiednie oświetlenie może podkreślić piękno wystroju pomieszczenia. Wystrój w stylu pop-artu musi być uzupełniony niezwykłymi lampami, żyrandolami, oświetleniem. Mają ekstrawagancki kształt, wykonany z plastiku, metalu, papieru lub szkła. Urządzenia oświetleniowe takiego planu wyróżniają się maksymalnie atrakcyjnymi, a jednocześnie prostymi i nie rzucającymi się w oczy konturami. Jest to zwykła butelka z kolorowego szkła, przerobiona na lampę biurkową, żyrandol z kolorowymi, błyszczącymi światłami i pełna wdzięku lampa podłogowa na nodze.

pop art we wnętrzu 13

Sufity w takim pomieszczeniu są zawsze lekkie i błyszczące, można je rozciągać lub zawieszać, można je budować na kilku poziomach. Asymetryczne nisze ozdobione są neonowymi lampami. Lampa do sufitu pierwotnej formy może stać się kompozytowym wystrojem dla całego wnętrza. Są w stanie otoczyć pomieszczenie halo o niezwykłym świetle.

pop art we wnętrzu 14

Dywany w stylu pop-art

Podłoga może być również używana jako stylowy akcent w projektowaniu. Aby dodać dodatkowy akcent do wnętrza pokoju pop-art, możesz położyć dywan o wyrazistych kolorach z geometrycznym wzorem. Czarno-biała gamma lub imitacja skór zebry, tygrysów i lampartów wygląda dobrze w tym projekcie. Mogą to być abstrakcyjne obrazy, napisy, duże wzory lub jednokolorowy produkt o nietypowym kształcie z wysokim włosiem. Najważniejsze - szokujące i jasne. Ponieważ pokój nie zapewnia gęstego umeblowania, kolorowy dywan na podłodze doskonale podkreśli ten styl.

pop art we wnętrzu 15

Realizacja pop artu we wnętrzu nie sprawia trudności, można szybko i niedrogo stworzyć przytulną atmosferę i modny design. Jest to jeden z finiszów, w których trudno jest przesadzić. Jednak, aby nie przeładować pomieszczenia mnóstwem kolorów, trzeba odebrać nie więcej niż trzy kolory do dekoracji i jaskrawe akcenty, które można wykonać przy pomocy akcesoriów i mebli. Ważne jest, aby używać tematów, które lubisz. Wtedy pokój zyska swój wygląd, jasny i kolorowy, inspirujący do owocnej działalności. Najważniejsze to znaleźć w tym swój duchowy komfort.