W otwartych przestrzeniach miasta otacza nas reklama zewnętrzna: znaki, tablice reklamowe i znaki, a ostatnio popularne stają się ekrany LED do reklamy zewnętrznej. Niemożliwe jest zbudowanie trasy pieszej, aby nie napotkać żadnego z tych elementów.

Czym jest reklama zewnętrzna?

Osoba, która nie jest związana z promocją, prawdopodobnie nie wymieni więcej niż trzech rodzajów takiej metody dostarczania informacji. W rzeczywistości reklama zewnętrzna to dowolne dane tekstowe, wizualne i graficzne umieszczone na tymczasowych i trwałych strukturach, które są zamontowane na budynkach, wolnej przestrzeni, nad drogą lub na niej. Ważną cechą jest niska selektywność, czyli różne typy odbiorców.

Reklama zewnętrzna - zalety i wady

Celem wiadomości reklamowych jest przyciągając uwagę potencjalni klienci. Wśród istniejących odmian takich efektów nie ma ideału, każdy ma swoje własne ograniczenia. Jeśli chcesz korzystać z reklamy zewnętrznej, musisz wiedzieć o jej kluczowych funkcjach. W przeciwnym razie łatwo popełnić błąd i znacznie zmniejszyć skuteczność wiadomości.

Wady:

 1. Kontakt krótkoterminowy . Przechodzący będzie obserwował szyld przez kilka sekund.
 2. Msza św . Nie ma możliwości wpływania na segment docelowy, wszyscy zobaczą komunikat.
 3. Niskie stężenie Ludzie często zwracają uwagę na jasne punkty, ale ich nie pamiętają.
 4. Negatywne nastawienie . Każda wiadomość reklamowa jest postrzegana jako bodziec, a zewnętrzna również psuje wygląd miasta.
 5. Zwięzłość . Duża ilość informacji nie będzie postrzegana ze względu na przemijanie kontaktu.
 6. Złożoność umowy . Reklamy zewnętrzne nie tylko w prawie federalnym, mogą być określone przez lokalne władze. Dlatego do jego umieszczenia trzeba wydać poważne zasoby administracyjne.
 7. Koszt Oprócz kosztów instalacji i produkcji, które nie są tanie, firma będzie musiała wydać pieniądze na ciągłe monitorowanie stanu konstrukcji i aktualizację w przypadku jej uszkodzenia.

Zalety reklamy zewnętrznej:

 1. Prostota . Wiadomość jest odczytywana bez użycia dodatkowych urządzeń.
 2. Wiązanie . Zignoruj ​​lub wyłącz tę reklamę, nie będzie działać.
 3. Szeroki zasięg . Skuteczne, gdy selektywność nie buduje się w pierwszej kolejności.
 4. Maksymalna powierzchnia . Duże konstrukcje przyciągają uwagę, a reklama zewnętrzna daje największy możliwy rozmiar.
 5. Skalowalność . Może być stosowany na rynku lokalnym, aw razie potrzeby może być rozszerzony na cały kraj.
 6. Rozpoznawalność Po prawidłowym zaprojektowaniu jest to dobry sposób na ogłoszenie nowego produktu lub marki.
 7. Koszt Tworzenie takiej reklamy jest drogie, ale ze względu na długoterminowy kontakt reklamowy jest jednym z najtańszych.

Rodzaje reklamy zewnętrznej

Liczba formatów i nośników niezmiennie rośnie, więc środki reklamy zewnętrznej można podzielić na dwie duże grupy.

 1. Stacjonarne nośniki . Obejmuje to wszystkie opcje, które są na swoim miejscu przez cały czas. Są one podzielone na umieszczone na budynkach i odłączone. Te ostatnie mają swój własny fundament lub spisek.
 2. Środki tymczasowe . Nie mają stałego miejsca i są wystawione przez pewien czas.
wspornik panelu

Lekkie skrzynki - lekkie pudełka

Jest to zamknięta konstrukcja z wewnętrznym oświetleniem. Rama wykonana jest ze stali, a korpus wykonany jest z poliwęglanu komorowego, szkła akrylowego lub PCV, rzadziej do tego celu wykorzystywany jest materiał bannera. Obraz jest wykonywany za pomocą aplikacji kolorowego filmu lub drukowania w pełnym kolorze. Przednia część pudełka jest półprzezroczysta, ponieważ światła są umieszczone wewnątrz pojemnika Lightbox. Umieszczanie reklamy zewnętrznej tego rodzaju odbywa się za pomocą urządzeń wiszących, istnieje możliwość montażu na podłodze.

Tomowe litery świetlne

Gatunek ten jest trudniejszy do wyprodukowania przez innych, ale jego kolor i reprezentatywność są znacznie wyższe. Reklama zewnętrzna wykorzystuje różne litery - są płaskie wykonane z PCV lub metalu, pseudo-objętościowe i objętościowe bez oświetlenia, ale najbardziej atrakcyjne są oświetlone wolumetryczne. Wyglądają imponująco w ciągu dnia i robią dobre wrażenie w nocy. Istnieje kilka technologii ich produkcji.

 1. Z wewnętrznym oświetleniem . Konstrukcja jest podobna do kasety świetlnej, ale jej kształt jest bardziej skomplikowany. Wykonane są z aluminium z metalową tylną ścianą i frontowymi panelami wykonanymi ze szkła akrylowego, pokrytymi folią winylową z efektem rozpraszania światła. Części końcowe mogą być wykonane z półprzezroczystego plastiku, aby uzyskać delikatniejszy blask. Wewnątrz liter zainstalowane są diody LED lub neonowe rurki.
 2. Z otwartym podświetleniem . Używany do dużych struktur instalowanych na ścianach lub dachach budynków. W takim przypadku brak frontów sprawia, że ​​litery są bardziej żywe, a ze względu na znaczny wzrost nie można obawiać się aktów wandalizmu.
 3. Z efektem "contre" . Tył jest przezroczysty, reszta wykonana z metalu. Wewnątrz znajduje się podświetlenie neonowe lub LED. W nocy napis zyskuje stylową oprawę. Kolor metalowej części może być dowolny z uwagi na zastosowanie powłoki proszkowej.

Stojak informacyjny

Znane z czasów sowieckich tablice ogłoszeń zmieniły się w tablice informacyjne, które zachowały swój apel do publiczności. Mogą być w pokoju i poza nim. Możliwy jest montaż podwieszony, montaż na betonowym blacie, stole lub na nogach. Formaty reklamy zewnętrznej tego typu są również różne, najczęściej są opcje licznik na metr i metr przez dwa. Jeśli konieczna jest okresowa zmiana informacji, podstawa jest dostarczana z kieszeniami wykonanymi z plexi A4 (możliwe są inne rozmiary).

lekkie pudełka oświetleniowe

Reklama neonowa

Jest używany na całym świecie od początku XX wieku, ale w Rosji zaczął pojawiać się dopiero w latach 90. Cechy reklamy zewnętrznej tego typu pozwalają na utrzymanie popytu nawet w dzisiejszych czasach:

 • uniwersalność - odpowiednia do zewnętrznych i zewnętrznych konstrukcji, może być stosowana w szerokim zakresie temperatur;
 • oszczędność - zużycie energii jest niskie, żywotność wynosi 10-15 lat;
 • efektywność - przyciąga uwagę w nocy iw świetle dziennym;
 • spektakularny - dostępny w około 100 kolorach, może być używany jako część dynamicznych systemów.

Filar reklamowy

Jest to składany dwustronny billboard o powierzchni do 1,5 metra kwadratowego, położony nie więcej niż 5 metrów od obiektu. Relatywnie niedrogi i skuteczny sposób informowania firmy o jej usługach. Może być umieszczony wewnątrz budynku i poza nim, może być dwustronny i jednostronny, wydawane są warianty z możliwością zmiany informacji. Głównymi zaletami są mobilność i trwałość. Kreatywna reklama zewnętrzna z filarami jest również możliwa, ale zwiększy to koszty.

Prismatron

W tym przypadku reklama zewnętrzna jest umieszczana na tablicy reklamowej, która jest wyposażona w ruchome graniastosłupy w kształcie trójkąta. Po każdej stronie folii naklejany jest kolorowy nadruk. W rezultacie trzy komunikaty są wyświetlane na zmianę (jednej firmy lub innej). Standardowy rozmiar takiej tarczy wynosi 3 metry na 6 metrów, ale inne opcje mogą być wykonane na życzenie. Częściej Skuteczność reklamy zewnętrznej tego typu wynika z następujących punktów:

 • podświetlenie - informacja jest widoczna o każdej porze dnia;
 • ruch - przyciąga uwagę lepiej niż statyczny obraz;
 • trzy wiadomości na jednej planszy - można powiedzieć więcej o jednym produkcie lub zwiększyć siłę uderzenia z powodu różnych treści każdego obrazu.
prizmatron

Wspornik panelu

Jest to jednostronne lub dwustronne pole reklamowe z montażem bocznym, typowe wymiary to 1,2 na 1,8 m. Montaż większych konstrukcji możliwy jest tylko przy dodatkowej koordynacji. Mogą to być opcje z podświetleniem lub bez, dopuszcza się umieszczanie bloków. Konstrukcja wykonana jest z aluminium i metalu ocynkowanego, informacje są stosowane za pomocą samoprzylepnej folii lub tkaniny bannerowej. Skuteczność uchwytów panelowych zapewniają następujące sekrety reklamy zewnętrznej tego typu, które nie zawsze są widoczne na pierwszy rzut oka:

 • 100% widok ze względu na położenie prostopadłe do przepływu;
 • odporność na zużycie - nie traci z oczu i słońca, w laminowaniu jest niezawodnie chroniona przed uszkodzeniami mechanicznymi;
 • zwięzłość - pole reklamowe jest małe, dlatego znajdują się tylko najbardziej niezapomniane informacje.

Instalacja na dachu

Bardzo jasny i skuteczny sposób wskazania jej obecności, wykonywany jest w postaci płaskich i trójwymiarowych obrazów z oświetleniem lub bez niego. Firmy, które są zainteresowane instalacjami dachowymi, reklamą potrzebują przede wszystkim wizerunku, który od dawna znany jest na rynku i nie potrzebuje agresywnego podboju. Koszt takich konstrukcji jest imponujący, ponieważ konieczne jest nie tylko ich wykonanie, przed instalacją należy przeanalizować bazę, obliczyć dopuszczalny ładunek, przygotować imponujący pakiet dokumentów.

Reklama na billboardach

Niezależna tarcza pozwala umieścić reklamę w dużych rozmiarach, standard to 3 na 6 metrów. Pierwszy billboard reklamowy pojawił się w Ameryce około 100 lat temu, potem pojawiły się zwykłe reklamy na odpowiednim obszarze. Teraz są to osobne projekty z 2 lub 3 stronami do reklamy. Obraz można nanosić na papier lub tkaninę banerową, wiele nowoczesnych tarcz zaopatrzono w podświetlenie.

Reklama zewnętrzna - baner

Graficzny obraz reklamowy nałożony na specjalną tkaninę można umieścić na ścianie budynku. Do tych celów stosuje się ciągłą wstęgę lub siatkę, która zapewnia przezroczystość. Baner reklamowy na zewnątrz służy do tworzenia wizerunku lub zwracania uwagi na produkty firmy. Wariant charakteryzuje się lakonicznym designem - nie ma ram i ciężkich dodatków. Duże pole reklamowe pomaga uczynić wiadomość tak widoczną, jak to tylko możliwe.