Uznanie uniwersytetu za najlepsze jest zatwierdzone zgodnie z kilkoma kryteriami. Times Higher Education zajmuje się oceną jakości wiodących uniwersytetów na świecie, zwracają uwagę zarówno na nauczanie jak i badania, odkrycia dokonane przez uniwersytet. Aby dostać się na sam szczyt, możesz pokazać tylko wysoki poziom pracy całej instytucji. Ocena jest opracowywana corocznie, dlatego zajmowanie pozycji lidera dziś nie może być złagodzone, ponieważ gromadzenie informacji na następny rok już się rozpoczyna.

Najważniejszą rzeczą w ocenie liderów jest jakość nauczania, osobista zasługa nauki każdego nauczyciela jest oceniana, testy i sekcje o bardzo dużej złożoności są przeprowadzane w celu określenia bazy wiedzy uczniów. Obowiązkowym ogniwem uznania uczelni za najlepszą na poziomie międzynarodowym jest analiza badań naukowych prowadzonych przez instytucję edukacyjną.

Wszystkie odkrycia i osiągnięcia, ankiety społeczne itp. Są liczone. Tylko około 30 kryteriów, według całkowitej oceny, którą powstaje ranking najlepszych uniwersytetów świata - akademickiego i naukowego reputacja innowacje, przełom w nauce, wymiana wiedzy na poziomie globalnym, wpływ na gospodarkę, współpraca z uniwersytetami w innych krajach itd.

Top - 10 najlepszych uniwersytetów na świecie

  1. Otwiera najlepsze z najlepszych - California Institute of Technology (California Institute of Technology) . Caltech znajduje się w mieście Pasadena w Kalifornii (USA). W instytucie znajduje się znane laboratorium napędu odrzutowego, w którym prowadzone są badania kosmiczne, budowane są statki kosmiczne, prowadzone są eksperymenty z różnymi stopami w warunkach zbliżonych do kosmicznych. Ten uniwersytet posiada kilka satelitów, które krążą wokół Ziemi. Ponad 30 laureatów Nagrody Nobla pracowało w Caltech.
  2. Kolejnym najlepszym na świecie jest Uniwersytet Harvarda (Harvard University) . Został założony w połowie ubiegłego wieku, otrzymał jego imię od słynnego misjonarza J. Harvard. Obecnie uniwersytet uczy nauki i sztuki, medycyny i opieki zdrowotnej, biznesu i wzornictwa, a także innych dziedzin i specjalności.
  3. Do dziesięciu najlepszych liderów należy University of Oxford , najstarszy uniwersytet w Wielkiej Brytanii. W Oksfordzie jest największym centrum badawczym, które jest właścicielem odkryć w dziedzinie fizyki, chemii i innych nauk. Dziesiątki nazwisk naukowców o światowej skali jest związanych z tą uczelnią - Stephen Hawking, Clinton Richard itd. Większość brytyjskich premierów szkolono tutaj.
  4. Kontynuuje najlepsze uniwersytety na świecie - Uniwersytet Stanforda (Stanford University) , który również znajduje się w stanie Kalifornia. Jego główne obszary zainteresowań to prawo, medycyna, prawo gospodarcze i postęp techniczny. Każdego roku na tę uczelnię wchodzi co roku około 6 tysięcy studentów, którzy odnoszą sukcesy wśród biznesmenów, zasłużonych lekarzy itp. Na terenie Stanford znajduje się ogromny kompleks naukowy i przemysłowy zajmujący się tworzeniem innowacyjnych technologii.
  5. Czołowy środek należy do Massachusetts Institute of Technology (Massachusetts Institute of Technology) , który znany jest z wielu odkryć w dziedzinie matematyki, fizyki itp. Prowadzi w ekonomii, filozofia , językoznawstwo i polityka.
  6. Kolejna pozycja lidera na Uniwersytecie Princeton (Prinston University) , który jest liderem w dziedzinie nauk przyrodniczych i humanistycznych. Członek Ivy League.
  7. Siódme miejsce na Uniwersytecie Cambridge na Uniwersytecie Cambridge , w którego murach ponad 80 laureatów Nagrody Nobla studiowało lub uczyło studentów.
  8. najlepszy uniwersytet na świecie Następny na liście najlepszych - University of California, z siedzibą w Berkeley (University of California, Berkeley) . Studia z fizyki i ekonomii są głównymi przedmiotami tej uczelni.
  9. University of Chicago znajduje się również na liście najlepszych uniwersytetów na świecie. Jest to największy uniwersytet, mieszczący się w 248 budynkach o różnych wzorach. Pracuje tu wielu słynnych chemików i biologów.
  10. Zamyka listę 10 najlepszych uniwersytetów na świecie - Imperial College London (Imperial College London) . Ta uczelnia jest uznanym liderem w dziedzinie inżynierii, medycyny itp.