Nasze życie jest pełne różnych niespodzianek i nieprzewidzianych sytuacji, które często pojawiają się, jak mogłoby się wydawać, w najbardziej nieodpowiednim momencie. Nawet drobiazgi, które zabierają dużo czasu i nerwy, mogą się wykoleić.

Jak uczynić twoje życie bardziej harmonijnym?

Musiałeś zauważyć tych ludzi, którzy w każdej sytuacji trzymają się z godnością i są gotowi stawić czoła jakiejkolwiek trudności. Ci ludzie bardzo szybko podejmują decyzje i zawsze zmieniają sytuację z korzyściami. Jaki jest ich sekret? Oczywiście wiele czynników zależy od charakteru postaci, ale dziś istnieje specjalna filozofia, która pomoże ci szybko, łatwo i skutecznie wykonać każde zadanie. Ten kierunek nazywa się życiem-hackowaniem.

Trochę historii

W rzeczywistości to zjawisko powstało przez długi czas. Ludzie zawsze szukali sposobów na ulgę, ale dopiero teraz zaczynają formować się pewne kierunki. Lifehacking powstał w 2004 roku przez amerykańskiego dziennikarza Danny'ego O'Briena. Layhhackerzy starają się ułatwić im życie, wykorzystując już wymyślone znaleziska i triki. Przy pomocy już wynalezionych programów możesz łatwo wykonywać określone czynności. Jest wiele sztuczek i wskazówek, które ułatwiają życie. Istnieje wiele specjalnych kursów, które uczą, jak łatwo i szybko tworzyć prace.

Pierwszy temat hakowania życia zaczął rozwijać informatyków. Na przykład mokry telefon można wepchnąć w cukier, dżinsy można wyczyścić wybielaczem, muchy można złapać za pomocą lakieru do włosów, pewnego dnia można pozbyć się bólu gardła itp. Istnieją nawet specjalne witryny, na których codziennie drukowane są setki różnych wskazówek.

Dla zapamiętywania liczb, są one lepsze wizualizować to znaczy, zapamiętaj jako obraz lub skojarz numery z jakimś filmem lub historią. Aby ciąć cebulę bez łez, zaleca się umieścić ją w lodówce na 10 minut. Możesz również zmoczyć nóż zimną wodą lub umieścić gorącą patelnię obok niego. Jednostkę systemową można przekształcić w prawdziwy kocioł, wyciągając wszystkie szczegóły z tego miejsca. Przyzwoita część porad przypada na zachowanie w różnych sytuacjach i miejscach. Na przykład, zamawiając podwójną porcję napojów, możesz poprosić barmana, aby nalał je do różnych szklanek, aby porcje były pełne. Lód jest podawany osobno.

Ciemne strony hakowania życia

Ale w tym kierunku są również wady. Próbując oszczędzić jak najwięcej, nadal musisz zmierzyć się z trudnościami i niedogodnościami. Na przykład, jeśli kupisz ubrania pod koniec sezonu, będziesz musiał tylko w nim wejść. Na tanie filmy trafiają głównie nastolatki, więc musisz radzić sobie z chamstwem. Najważniejszą rzeczą w zhackowaniu życia nie jest wyginanie kija.

Zwolennicy tej filozofii często komplikują życie innych ludzi, na przykład wpadają do biura, omijając ogólną kolejkę. Trzeba pamiętać, że inne osoby również zasługują na szacunek, więc ostrożnie wybierz przypadki, w których możesz wykorzystać swoją zwinność.

Współczesna filozofia życia Lifehacking1

Niektóre z tajemnic życia-hakowania mogą wydawać się całkowicie bezużyteczne. Ale w życiu mogą być różne sytuacje, więc przygotowanie w postaci zabawnych sztuczek nie zaszkodzi. Współcześni zwolennicy tego ruchu nieustannie pracują nad wymyślaniem nowych sposobów upraszczania życia i zdobywania pracy w dużych firmach, zdobywając dobre pomysły na swoje pomysły. pieniądze . Większość hakerów życia to prawdziwe kreacje, więc nowe sztuczki są im przekazywane bez większych trudności. Główna liczba technik hakerskich w życiu jest bardzo przydatna i po przeczytaniu pomocne wskazówki mogą być przydatne dla każdej osoby. Możesz je czytać od czasu do czasu, ale działaj mądrze. Nie zmieniajcie w manię - cały czas goniąc za freebiem i łatwością, trudno jest zdobyć coś naprawdę wartościowego.