Prawdopodobnie każdy, prędzej czy później, uświadomi sobie, że mógłby być lepszy. Kiedy staje się to trudne dla nas samych, oznacza to, że mówimy o złożonej postaci. W zasadzie nie ma prostych postaci, ponieważ każdy z nas jest wyjątkowy, co oznacza, że ​​bardzo trudno jest zrozumieć drugiego z naszej "dzwonnicy". Ale wciąż zastanawiamy się nad chwilą, kiedy trudno jest zrozumieć samego siebie.

Jeśli niektóre funkcje Twojego postać przeszkadzają w komunikowaniu się z ludźmi, nawiązywaniu nowych znajomości, pracy, uczeniu się, mimo wszystko, życiu w pełni, nazywacie siebie osobą o złożonym charakterze. To przeszkoda w normalnym życiu.

Kiedy nagraliście siebie tym określeniem, macie dwie możliwości:

  • w komunikowaniu się z ludźmi uzasadnić wyrażenie "mam złożony charakter";
  • znajdź w sobie siłę i zmień to, co przeszkadza w życiu.

Ponieważ pierwsza opcja jest łatwa do zrozumienia, a większość, omówimy drugi akapit.

Jak radzić sobie ze złożoną postacią?

Czy muszę podkreślić, że dziewczyna o złożonym charakterze, bez względu na to, jaka jest piękna i mądra, napotka wiele przeszkód w życiu osobistym.

Oferujemy rozpoczęcie od uznania. Przyznaj sobie, że istnieją pewne cechy (wymień je), które psują ci życie i ludzi wokół ciebie. Nie walcz ze sobą, ale rozpoznaj kim jesteś.

Następnie musisz zacząć prowadzić dziennik. W nim będziesz rejestrował wszystkie te błyski negatywnych cech, które zostały zauważone w ciągu dnia. Więc staniesz się bardziej uważny iz czasem będziesz w stanie zapobiec przejawieniu się tej epidemii, czując, że "zaraz się zacznie". Dbaj o swoich bliskich. Poproś ich, aby nie robili ci wyrzutów, odwróćcie się uwaga na plusach negatywnego charakteru, w momencie, kiedy to się dzieje.

Otocz się pozytywem. Staraj się komunikować z pozytywnymi ludźmi, którzy nie mają złożonej postaci. W końcu nasze zachowanie jest zaraźliwe i można się komunikować, nauczyć się zachowywać w inny sposób.