Każdy język ma niezliczoną ilość słów. Skąd zatem pochodzą niepotrzebne słowa - pasożyty? Odnosząc się do pochodzenia.

Słowa pasożytnicze są słowami dla pakietu zwrotów mowy. Mocno zakorzenione w słownictwie człowieka, weszły nie tylko w mowę potoczną, ale także w nawyk. Słowa-pasożyty absolutnie nic. Są to puste słowa - chwasty, trzeba się ich pozbyć. Osoba, która używa takich słów w swoim wystąpieniu, nie zauważa ich, jest do tego przyzwyczajona. Jednak brudne słowa zakłócają nie tylko zrozumienie i percepcję mowy, ale także męczą rozmówcę.

Kiedy pojawiła się mowa, pojawiła się również parazytologia mowy. Stopniowo, słowa tkackie wypełniły nasze szeregi i zwiększyły liczbę naszych ofiar.

Powody używania słów pasożytów

  • ograniczone słownictwo. Niewielu wykształconych ludzi znacznie częściej cierpi z powodu obecności słów-chwastów. Chociaż są wyjątki;
  • niska prędkość myślenia. Kiedy dana osoba nie może szybko poruszać się i znaleźć właściwe słowo, zwykle używa odgłosów pasożytów. Jest to znane wszystkim: "Eee", "A-ah", "Mmm". Należy zauważyć, że takie dźwięki bardzo irytują i "wycinają" pogłoskę;
  • celowe użycie brudnych słów. Dla kogoś ten styl komunikacji jest częścią obrazu, obrazu. Są ludzie, którzy celowo wstawiają słowo pasożyty, a to jest nawet odpowiednie;
  • odbicie ludzkiej natury. Używanie pewnych brudnych słów może powiedzieć coś o osobie. Jeśli w mowie używa się słowa pasożytniczego "krótszego", oznacza to, że człowiek nie chce obciążać się gadaniem i wyjaśnieniami, jest leniwy przez życie. "W rzeczywistości" chce otworzyć prawdę ludziom, człowiek walczy o prawdę. "Rozumiesz to" jest przykładem usprawiedliwionego i ciągle przepraszającego dla innych wokół niego.

Współczesna młodzież używa w swoich wypowiedziach takich pasożytniczych słów jak: "naleśnik", "typ" i "lubię". Oni znaczą niezdecydowanie umowność, wyobrażenia myśli i działań młodych dziewcząt i chłopców. Słowa przekleństwa w mowie mówią o niskim poziomie intelektualnym, z którym można współczuć. Z czasem na szczęście dla wielu mija. Używając słowa "pasożyty", psujesz swoją mowę i wrażenie o sobie.

Jak usunąć słowo pasożyty?

Porozmawiajmy teraz o tym, jak pozbyć się słów-pasożytów w jego mowie. Przede wszystkim musisz nauczyć się kontrolować swoją mowę. Oprócz ścisłej kontroli, potrzebujemy "sankcji" dla siebie. Jeśli postawisz sobie cel, aby nauczyć się mówić pięknie i rozwijać wymowę wtedy bądź kategoryczny w swojej decyzji.

Mówiąc o tym, jak radzić sobie ze słowami-pasożytami, należy zwrócić uwagę na konieczność zastąpienia ich czymś innym. Poniższa metoda będzie dość skuteczna, jeśli będziesz ją traktować z całą odpowiedzialnością.

Wybierz odpowiedni dźwięk dla siebie. Może być miauczący, ćwierkający, szczekający lub szczekający. Jak tylko zauważysz, że wypowiedziałeś chciwe słowo, "dobrze" się z wroną. Nie na miejscu w mowie do wrony? Zgadza się, twoje pasożytnicze słowa są absolutnie niepotrzebne w rozmowie. Uwierz, zastąpienie Pasożytnicze słowa w mowie w ten sposób słowa pasożyty odzwyczają cię od używania ich w mowie.

Z punktu widzenia psychologii słowo-pasożyty są uważane za jeden ze sposobów na pokonanie przestojów w aktywności mowy. Kiedy dana osoba nie może szybko sformułować odpowiedzi w rozmowie, pojawia się nieprzyjemna przerwa. Wywołuje to reakcję podświadomości - wypełnianie klapsami, kaszel, powtarzanie słów i chwastów.

Czasami lepiej jest milczeć, zwłaszcza, że ​​sztuka perswazji opiera się na szybkich i prawidłowo wykonanych przerwach w mowie.