Większość ludzi musi codziennie komunikować się z wieloma osobami o indywidualnych cechach. postać temperament. Aby obie strony były zadowolone z rozmowy, nie było napięć i sytuacji konfliktowych, konieczne jest poznanie złotych zasad komunikacji.

10 złotych zasad komunikacji

  1. W sporze nikt nigdy nie wygrywa. Jest tylko jeden, który zmęczy się dyskusjami i uważa za słuszne poddanie się. A zatem, jeśli sytuacja jest bliska narodzin sporu, spróbuj zrozumieć, co dokładnie rozmówca stara się przekazać twojej świadomości. Staraj się unikać ostrych odpowiedzi.
  2. Zasady komunikacji bezkonfliktowej mówią: bądź tolerancyjny i tolerancyjny. Dzięki tym cechom łatwo będzie dostrzec rozmówcę takim, jaki jest. I nawet jeśli w tym dla siebie odkryłeś nie bardzo pozytywne cechy. postać , zawsze pozostań optymistą. Nie narzekaj.
  3. Powstrzymaj się, aby nie wstrząsnąć zbyt mocno. Unikasz tych, którzy bez przerwy rozmawiają? Dlatego zawsze pamiętajcie, że ludzie chcą komunikacji, a nie teatru jednego aktora, którego monolog trwa kilka godzin. Co więcej, nawet nie zauważając tego, możesz powiedzieć coś, czego nie powinieneś wiedzieć swojemu rozmówcy, ani tobie, ani komuś innemu.
  4. Złote zasady komunikacji z ludźmi są zalecane, aby pamiętać wszystkich tych, których spotykasz na swojej drodze do życia. Mów do siebie ich imiona, miejsce spotkań z nimi. Jeśli na pierwszym spotkaniu nie pamiętasz imienia nieznajomego, nie wahaj się zapytać ponownie. W przyszłości, podczas rozmowy od czasu do czasu, kontaktuj się z nim po imieniu.
  5. Jeśli goście odwiedzili Twój dom, możesz stworzyć przyjazną atmosferę, rozładować atmosferę, oferując im coś do jedzenia lub picia. Jednocześnie ważne jest gotowanie tych samych przekąsek. Dlatego nie będzie to zbyteczne, jeśli będziesz ćwiczyć przed szybkim gotowaniem takich potraw.
  6. Jeśli chodzi o e-maile, to lepiej, jeśli są krótkie. Zgadzam się, że nieprzyjemnie jest czytać dużo długiego listu, aby znaleźć jedno zdanie, które jest zasady komunikacji bez konfliktów cały punkt tego, co zostało powiedziane.
  7. Naucz się poprawnie rozmawiać przez telefon. Być w stanie odróżnić sytuacje, w których właściwe jest poinformowanie rozmówcy o swoich uczuciach i w których warto zachować ciszę. Cały autobus nie powinien wiedzieć, co robiłeś przez cały dzień.
  8. Pokaż swojemu partnerowi, że interesujesz się jego hobby.
  9. Staraj się utrzymywać relacje z przyjaciółmi i znajomymi.
  10. W przypadku, gdy nieznajomy wchodzi do rozmowy, przejąć inicjatywę i wprowadzić ją do rozmowy tak szybko, jak to możliwe.