Związek pomiędzy dwoma bliskimi ludźmi, zawsze wygląda jak nieskończony ocean. Od rana na horyzoncie słońce świeci i jest pełne spokoju, ale po lunchu zaczyna się huragan, który może zniszczyć najtrwalsze pary. Pęknięcia w związkach pojawiają się z wielu powodów, ale niewątpliwa luka między dwiema osobami może powodować nadmierną obsesję jednej ze stron. Nikt nie chce pozwolić na pełną kontrolę nad swoimi uczuciami, czasem i przestrzenią osobistą. Obsesja w związku często kończy się rozstaniem.


Kobieca natarczywość

Kobieca obsesja jest postrzegana przez mężczyznę jako złe wychowanie lub łatwe zachowanie. Bawiąc się z mężczyzną z nadmierną uwagą i narzucając się we wszystkich przypadkach iz jakiegokolwiek powodu, kobieta wydaje się mówić, że jest dostępna. Ale przecież to "owoc zakazany" jest słodki, a nie ten, który oferuje się we wszystkich sytuacjach.

Obsesja na etapie randkowania, jest również obarczona przerwą w relacjach. Nikt nie może znieść ciągłego nawał połączenia, żądań większej uwagi dla siebie, a także monitorowania i raportowania godzin spędzonych przez parę osobno.

Inną formą obsesji jest sytuacja, gdy kobieta próbuje utrzymać swojego kochanka "na krótkiej smyczy". Jest to niebezpieczna gra i zazwyczaj kończy się rozstaniem. W końcu człowiek najbardziej ceni wolność. Nawet jeśli jesteś związany małżeństwem, człowiek chce zrealizować się za darmo. My, kobiety, nie mamy prawa żądać od niego raportu: "dlaczego został opóźniony w pracy" lub nie pozwolić mu wyjechać na weekend z męską firmą. Obsesja manifestuje się niedostrzegalnie tylko dla tego, kto ją manipuluje, a dla drugiej połowy jest to nie do zniesienia ciężar.

Jak sprawdzić, czy jesteś natarczywy dla swojego ukochanego: wybrałeś numer swojego ukochanego, ale okazało się, że jest zajęty i powiedział, że oddzwoni, gdy zostanie zwolniony. Jeśli jesteś wolny, to po prostu czekaj na jego telefon. Jeśli obsesja jest nieodłącznie związana z twoją postacią, kilka razy wybierzesz numer najbliższej osoby, aby dowiedzieć się, czy nie jest on wolny.

Męska obsesja

U mężczyzn ta cecha manifestuje się znacznie rzadziej niż u kobiet. Najczęściej mężczyzna może pokazać swoją obsesję w chwilach, gdy opiekuje się dziewczyną, szukając jej pozycji, a znacznie rzadziej w związku małżeńskim.

Głównym problemem obsesyjnego mężczyzny jest brak pewności siebie i słaba samoocena. Mężczyzna nie jest pewien, czy zasługuje na uwagę kobiety, a wszystko, co decyduje, to działać nieustępliwie. Jednak to właśnie ta wytrwałość przeraża wiele dziewcząt. Taki człowiek powinien być w stanie, po miłym zaskoczeniu, które dał kobiecie serca, znikając na chwilę. Wtedy twoje kolejne pojawienie się na horyzoncie stosunków będzie pożądane dla pań.

Co należy zrobić, to objawy obsesyjnego zachowania?

Uspokój się. Nie będziesz w stanie sprawić, żeby osoba cię bardziej kochała, patronowała lub dawała więcej uwagi.

Zmień swoje pragnienia na życzenia partnera. Nie ingeruj w to, że jest sam, kiedy tego chce, a następnie sporządzaj listę sytuacji, w których nadmiernie się narzucasz, kontroli obsesja w związkach lub próbujesz wziąć cały czas swojego partnera. Spróbuj zrobić odwrotnie. Na przykład: poczekaj na inicjatywę swojego partnera, w rozmowach telefonicznych, w zaproszeniach na kolację.

Świetnym rozwiązaniem byłoby spędzenie weekendu z przyjaciółmi i wyjaśnienie swojemu kochankowi, że bez niego możesz się dobrze bawić i dobrze się bawić. Dopiero po tym wszystkim nie można uzyskać od niego tego, co twoja druga połowa zrobiła podczas całego weekendu.

Oddaj swoją miłość i nie żądaj jej w zamian, a wtedy nigdy nie będziesz obsesyjnie traktować swojej drugiej połowy.