Orzechy słyną z wysokiej zawartości białka roślinnego, ale duża ilość tłuszczu sprawia, że ​​ten produkt jest wysokokaloryczny, co powoduje, że ludzie, którzy chcą schudnąć, eliminują orzechy z diety. W 1980 roku mit został obalony. Włoscy dietetycy zaproponowali dietę, której znaczeniem było całkowite porzucenie białka zwierzęcego, zastąpienie go warzywem (ponieważ białko roślinne jest lepiej przyswajane przez organizm niż białko zwierzęce). A ponieważ orzechy są nie tylko wysokokaloryczne, ale również bardzo odżywcze, oznacza to, że uczucie głodu nie pojawi się wkrótce po zjedzeniu orzechów.

W diecie z dietą orzechową, oprócz orzechów, są też owoce, więc bardziej słusznie byłoby nazywać tę dietę - owocami i orzechami. Ta orzechowa dieta jest zaprojektowana na 10 dni, dla których możesz stracić do 5 kg nadwagi.

Menu diety z owocami orzechowymi na jeden dzień wygląda następująco:

  • Rano należy rozpocząć od szklanki świeżo wyciśniętego soku owocowego bez cukru.
  • Na śniadanie jesz wszelkie owoce (z wyjątkiem bananów) w nieograniczonych ilościach i 100 gramów orzechów włoskich (orzechy włoskie, orzechy laskowe lub migdały)
  • Na drugie śniadanie można również zjeść garść orzechów.
  • Na lunch jesz te same owoce, co na śniadanie (tyle, ile chcesz) i 200 g orzechów laskowych.
  • Czas na herbatę obejmuje obóz świeżo wyciśniętego soku jabłkowego lub gruszkowego.
  • Kolacja składa się ze świeżych owoców i 100 g migdałów (można zamienić orzechy na śniadanie, lunch i kolację).

Chcę cię ostrzec, że dieta orzechowa powinna traktować dość ciężką, aczkolwiek skuteczną dietę. Ponadto duża liczba osób cierpi z powodu alergii na orzechy, więc decydując się na dietę orzechową, upewnij się, że nie jesteś uczulony na ten produkt.