Choroba ta była znana w starożytnej Grecji, wtedy wierzono, że jest ona dana człowiekowi jako kara za niesprawiedliwe życie. W dzisiejszych czasach ludzie wiedzą o wiele więcej na temat epilepsji i chociaż nawet teraz nie ma leków, które mogłyby go całkowicie wyleczyć, istnieją metody, które pomagają zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia objawów i zapobiec ich wystąpieniu. Jedną z tych metod jest zgodność z pewną plan odżywiania .

Jak jeść podczas epilepsji?

Zanim zaczniesz dietę, rozważ następujące czynniki:

  1. Odżywianie na padaczkę u dorosłych i dzieci jest inne.
  2. Tylko lekarz może przepisać dietę, nie zaleca się samodzielnego wyboru diety, ponieważ zdrowie pacjenta może się tylko pogorszyć.
  3. Nie należy oczekiwać wyraźnego efektu tylko z powodu przestrzegania zasad żywienia w epilepsji, jest to adiuwant, tylko przyjmowanie leków może mieć znaczący wpływ na zdrowie pacjenta.
  4. Ważne jest, aby pacjenci pamiętali, że niezależnie od wieku osoby cierpiącej na epilepsję, należy spożyć kolację maksymalnie 2 godziny przed snem, ponieważ tej dolegliwości często towarzyszy upadek poziom cukru , nie można temu zapobiec, może nastąpić atak.

Porozmawiajmy teraz o tym, jakie jest odpowiednie odżywianie na padaczkę u dorosłych i jakie zasady leżą u podstaw. Po pierwsze, zaleca się włączenie produktów mlecznych i warzywnych do diety, mięsa i ryb, ale nie do końca usuniętych z menu, z ograniczeniem do 2-3 porcji tygodniowo. Pacjentowi nie zaleca się jedzenia smażonych potraw, lepiej gotowanych lub gotowanych dla pary. Okresowo możliwe i konieczne jest organizowanie dni postu, udowodniono, że po krótkim poście (1-2 dni), poprawia się stan zdrowia pacjenta, drgawki stają się rzadsze.

Jedzenie na padaczkę u nastolatków

Codzienna dieta oparta jest na diecie ketonowej, czyli przy przygotowywaniu diety, przylega do zasady, że tłuszcze tworzą 2/3, a białka i węglowodany 1/3. Dieta ta jest przestrzegana nie dłużej niż 2-3 dni, zwykle zdarza się to pod nadzorem lekarza, ponieważ nie wszystkie dzieci dobrze tolerują tę dietę. Jeśli reakcja organizmu zostanie oceniona jako pozytywna, to znaczy, że stan się poprawi, dziecko zostaje przeniesione do normalnej diety. Głód dla dzieci jest również dozwolony, ale okres postu nie przekracza 1 dnia.