Dieta kefirowa z ogórkiem jest jedną z najpopularniejszych letnich diet. Produkty stanowiące podstawę diety mają neutralny smak, są bardzo dostępne i mają wiele przydatnych właściwości, które pozytywnie wpływają na organizm.

Ogórek i kefir: użyteczne właściwości

Najważniejszą właściwością kefiru jest lekki efekt przeczyszczający i zdolność do przywracania mikroflory jelitowej. Kefir wytwarza wewnętrzne oczyszczanie organizmu, które pozwala schudnąć przed twoimi oczami. Ponadto kefir jest skuteczny w walce z żużlem, a czyste ciało zawsze ma szybszy metabolizm.

Ponadto kefir jest bogaty w białka, a dieta na takich składnikach będzie stosunkowo zrównoważona i nie będzie zbyt stresująca dla organizmu.

Ogórki, ze swojej strony, mają łatwy efekt moczopędny, który występuje z powodu dużej ilości zawartego w nich płynu. W ten sposób ciało jest dokładnie oczyszczone, co samo w sobie jest niesamowicie przydatne.

Dieta ogórkowo-kefirowa: wartość kaloryczna

Ogórki z kefirem do odchudzania są przydatne, ponieważ mają niską zawartość kalorii. Na przykład 1% kefir - tylko 36 kalorii na 100 gramów, aw ogórkach - tylko 15 kalorii na 100 gramów. Tak więc, nawet jedząc cały kilogram ogórków dziennie i pijąc litr kefiru, twoje ciało otrzymuje tylko 360 + 150 = 510 kalorii! Biorąc pod uwagę fakt, że podczas diety nie będziesz odczuwał ciężkiego głodu, utrata wagi będzie bardzo skuteczna. Miło jest również, że produkty można spożywać zarówno pojedynczo jak i razem, tworząc zimny kefir i zupę ogórkową, przypominającą okroshkę.

Dieta: kefir i ogórki

Dieta ogórek kefir jest niezwykle prosta i przyjemna, a co najważniejsze, absolutnie eliminuje potrzebę gotowania. Oczywiście, ze względu na różnorodność, możesz przygotować zimną zupę kefirową z ogórkiem i zieleniną, ale jeśli jesteś zbyt leniwy, możesz jeść całe ogórki i pić kefir.

Główne przepisy diety:

  • musisz jeść 5-6 razy dziennie;
  • dzienna porcja - 1 litr kefiru (świeżego) i kilogram ogórków;
  • sól i przyprawy nie są zalecane;
  • cała dieta powinna być spożywana w małych porcjach mniej więcej co 2-3 godziny;
  • wolno dodawać zielenie do ogórków;
  • ważne jest, aby nie opuszczać śniadania;
  • obiad powinien odbyć się nie później niż 3-4 godziny przed snem;
  • wszelkie inne produkty, z wyjątkiem kefiru, ogórków i świeżych ziół są niedozwolone;
  • dziennie, musisz dodatkowo wypić 1,5-2 litrów oczyszczonej wody;
  • W jednym posiłku można jeść kefir z ogórkiem, ale jeśli chcesz, możesz naprzemiennie: śniadanie - szklankę kefiru, lunch - ogórki i tak dalej.

Taka dieta może być utrzymywana przez 3-5 dni. Jeśli czujesz się źle, odczuwasz zawroty głowy, ten system prawdopodobnie nie jest odpowiedni dla ciebie i nie powinien być kontynuowany. Jeśli jednak zrobisz wszystko zgodnie z instrukcjami, nie powinno ci się to zdarzyć.

Musisz przygotować się na dietę, 3 dni przed tym, jak zaczął pić kefir w nocy i jeść dieta kefir-ogórek opinie więcej ogórków niż zwykle. Takie płynne wejście do diety pozwoli Ci czuć się dobrze przez cały czas jedzenia niskokalorycznego. Konieczne jest odejście od diety w ten sam sposób: do już znanej diety, najpierw dodać chude mięso, potem czarny chleb, a więc stopniowo, w 3-5 dni, wrócić do diety różnych pokarmów.

Dieta kefir-ogórek: recenzje

Recenzje takiej diety są zawsze pozytywne. Chyba że dieta była ściśle przestrzegana. Faktem jest, że nie schudnąć na takiej diecie jest po prostu niemożliwe, ponieważ jest niskokaloryczna i powoduje, że organizm aktywnie zużywa rezerwy tłuszczu, które zostały zgromadzone wcześniej.

Przez 3-5 dni można stracić od 2 do 5 kg, w zależności od tego, ile nadwagi było w momencie rozpoczęcia diety.