Skóra niemowląt jest cienka, delikatna, jest jednym z najbardziej wrażliwych i wrażliwych narządów. Ze względu na wysoką funkcję wchłaniania, różne substancje i infekcje łatwo przenikają przez skórę. Blisko jego powierzchni znajdują się blisko naczyń krwionośnych, a kiedy przegrzewa się, następuje parowanie wilgoci. Konieczne jest dbanie o skórę noworodka ze szczególną uwagą i uwagą, w przeciwnym razie dziecko może pojawić się wysypka pieluszkowa.

Co to jest wysypka pieluszkowa u noworodka?

Wysypka pieluszkowa to zapalenie skóry, które pojawia się w wyniku długotrwałego kontaktu z wilgocią lub pod wpływem tarcia. Najbardziej wrażliwymi obszarami są obszary, w których występują fałdy: pachwinowe, szyjne, łokciowe, podkolanowe, pachowe, obszary za uszami. Istnieją trzy stopnie uszkodzeń pieluchy. Na początku występuje lekkie zaczerwienienie skóry, powłoki pozostają nienaruszone. Drugi stopień charakteryzuje się jaśniejszym zaczerwienieniem skóry i pojawieniem się owrzodzeń, mikropęknięć. Na trzecim stopniu porażki pojawiają się mokre pęknięcia, owrzodzenia i owrzodzenia na skórze. Inflection in babies powoduje swędzenie i pieczenie. Cierpiąc na ból, dziecko zachowuje się niespokojnie i płacze.

Przyczyny wysypki pieluszkowej u dzieci

Miękka skóra dziecka może być wrażliwa na wiele czynników:

  1. Wilgoć. To jej nadmiar często prowadzi do pojawienia się wysypki pieluszkowej. Wilgoć usuwa ochronny smar, który powoduje, że skóra staje się przepuszczalna dla zarazków. Wilgoć pozostaje na skórze, nawet jeśli dziecko znajduje się w pieluszce. Mocz, mieszając się z bakteriami i kałem, rozpada się, tworząc silny czynnik drażniący - amoniak. Wysypka pieluszkowa występuje z powodu nadmiernego owinięcia dziecka i wysokiej temperatury w pomieszczeniu.
  2. Tarcie o ubraniach wykonanych z materiałów syntetycznych i pieluszek.
  3. Wrażliwość na chemikalia zawarte w kremie lub pielusze.
  4. Alergie na nową żywność lub smak matki karmiącej.

Jak leczyć pieluszkowe noworodki?

Jeśli dziecko ma zaczerwienienie, nie ma potrzeby wykonywania takich zabiegów. Wystarczy wymieniać jednorazowe pieluchy lub pieluchy regularnie. Pierwsza zmiana co trzy godziny, pieluszka - natychmiast po oddaniu moczu. Po ich wymianie dziecko należy umyć w ciepłej wodzie i osuszyć skórę pieluszką lub ręcznikiem z delikatnym efektem nasiąkania, szczególnie w miejscach z fałdami. Niemowlęta będą miały kąpiele powietrzne przydatne do gojenia pieluszkowej wysypki przez 15 minut. Następnie fałdy należy traktować kremem dla niemowląt i nosić pieluchę. Jeśli następnego dnia zaczerwienienie się nie przejdzie, skóra dziecka będzie rozmazana maścią lub kremem na wysypkę pieluszkową. Aby to zrobić, możesz kupić leki w aptece, takie jak Bepanten, Sudokrem, Desitin, Drapolen.

Jeśli stan dziecka pogarsza się, zaczerwienienie staje się jaśniejsze, a pojawiają się rany i pojawiają się pęknięcia płaczu, konieczne jest poszukiwanie pomocy u pediatry. Lekarz przepisze środki zaradcze na pieluszkowe: mieszaninę talku i tlenku cynku, które produkują pieluszkowe w noworodkach apteki na receptę, maść metyluracyna, maść garbnikowa, maść heliomycynowa. Ze względu na efekt wysychania doskonale radzą sobie z erozją i zaczerwienieniem. Równie skutecznymi procedurami w leczeniu pieluszkowej jest napromienianie dotkniętej skóry światłem ultrafioletowym, a owrzodzenia krostkowe można smarować zieloną farbą. Poprawa kondycji skóry dziecka pomoże codziennie w kąpieli ze słabym roztworem nadmanganianu potasu, wywar z kory dębu, rumianku, nagietka.

Aby zapobiec nasileniu się zmian skórnych, pojawienia się zapalenia skóry i infekcji skóry, rodzice dziecka powinni natychmiast reagować na nawet niewielką wysypkę pieluszkową u dzieci.