Pomysł przywrócenia naturalnego koloru włosów prędzej czy później odwiedza każdą kobietę, która ośmiela się wybrać farbowanie. A potem zaczynają się trudności: daleko jest do osiągnięcia celu szybko i bez obniżenia jakości loków. Przede wszystkim zależy to od rodzaju zabarwienia, które przeszły już twoje włosy i ilość siwych włosów.

Jak szybko zwrócić naturalny kolor włosów?

Jak zwrócić naturalny kolor włosów po plamieniu, znanych stylistów, fryzjerów. To zadanie nie jest łatwe, ale kompetentny kolorysta z łatwością sobie z nim poradzi. Kolejna rzecz - za jaką cenę. Faktem jest, że oprócz barwienia w naturalnym odcieniu mogą być konieczne dodatkowe procedury: umyć , repigmentacja, wyjaśnienie. Wszystko to wpływa na strukturę włosów i ich późniejszy stan. Dlatego przejście do salonu w celu malowania w kolorze naturalnym to najszybszy sposób, ale daleko mu do najskromniejszego.

Jeśli nosisz blond ubrania, ale teraz zdecydowałeś się powrócić do naturalnego, ciemniejszego odcienia, przywrócenie naturalnego koloru włosów może być zorganizowane na kilka sposobów.

Pełne zabarwienie

Będziesz musiał poczekać, aż korzenie wzrosną do 2-3 centymetrów i podnieść ton farby, najbardziej odpowiedni naturalny. Procent tlenku powinien być niski - włosy są już wystarczająco rozjaśnione. Optymalne barwienie będzie się odbywać przy użyciu środka utleniającego 0,5-1,5% i czasu ekspozycji barwnika na włosy 50-80 minut. Tak więc pigment nasyci trzon włosa tak głęboko, jak to tylko możliwe, a przy następnym myciu włosów nici się nie rozjaśnią.

Cienkie pasemka o ciemnych barwach

Kolor pasm powinien być zbliżony w kolorze do twoich włosów. W ten sposób powrócisz do naturalnego odcienia w kilku przejściach, przejście będzie gładkie, a twoje włosy zachowają zdrowie i urodę. Dodatkowym plusem jest możliwość dostosowania koloru w procesie.

Ombra lub degraduje przebarwienia

Gładkie przejście koloru z ciemnych korzeni do jasnych końców będzie stopniowo wyrastać z włosów w cieniu i nie zepsuć ich. Ale ten proces, jak już się domyślacie, nie może być nazwany szybko. Taki program nie będzie działać dla kobiet, które mają wcześnie siwe włosy .

Jeśli zastanawiasz się, jak rozwinąć naturalny kolor włosów po malowaniu w brunetce, sytuacja wygląda nieco inaczej. Będziesz musiała być odbarwiona lub umyta. Ta procedura podnosi wagę włosa i wyciąga z nich pigment. Po ponownym nasyceniu włosów pigmentem, jeśli masz naturalny jasnobrązowy kolor włosów, a dopiero potem przeprowadź farbowanie ton-ton. Jeśli jesteś naturalną blondynką, wskazane jest natychmiastowe nosić piękno. Należy zauważyć, że ton farby powinien być trochę lżejszy niż twój jak zwrócić naturalny kolor włosów naturalny odcień, ponieważ porowate włosy dają ciemniejszy kolor na wydrukach.

Jak zwrócić naturalny kolor włosów bez farbowania?

Jeśli nie malowałeś zbyt długo lub używałeś henny, pigment z włosów można trochę uprać. W tym celu takie środki będą zbliżać się:

  • szampony do głębokiego mycia;
  • maski olejowe;
  • miód;
  • codzienne mycie szamponem.