Niemal każda kobieta przynajmniej raz w życiu malowała włosy. A jeśli jesteś fanem eksperymentowania ze swoimi włosami, prawdopodobnie już napotkałeś taki problem, jak bezskutecznie wybrany barwnik. Chciałaś zostać rudą, a teraz wyglądasz jak niedojrzały bakłażan. Pomyślałem, że będziesz blondynką, a teraz wygląda jak pomarańcza. Co robić? Wcześniej istniało tylko jedno wyjście, a dokładniej dwa - lub chodzenie jak jest, lub znowu malowanie ciemniejszym tonem. Ale jeśli ufarbowałeś swoje włosy na czarno i zrozumiałeś, że to nie twoje, to o ile ciemniejsze?

W dzisiejszych czasach prawie wszystko jest możliwe, w tym możesz zwrócić kolor włosów lub przynajmniej sprawić, by był jaśniejszy. Aby to zrobić, będziesz potrzebować zmywacza do włosów. Mycie podzielone jest na powierzchnię i głęboką. Jeśli po prostu nie podoba ci się wynikowy odcień, wtedy dopasuj pranie do osuszania powierzchni. Leczy włosy oszczędnie, ponieważ nie zawiera środka utleniającego. Z jego pomocą możesz rozjaśnić włosy w dwóch odcieniach.

O wiele trudniej zmyć czarną farbę z włosów. Aby to zrobić, zastosuj pranie do głębokiego dumpingu, które są bardziej szkodliwe dla włosów. Rozjaśniają włosy na 4 tony, ale nie fakt, że będzie to pierwszy raz, możliwe, że będziesz potrzebował powtórzyć procedurę, ale nie wcześniej niż tydzień.

Mycie czarnych włosów to długi proces. W żadnym wypadku nie zadowalaj się rozjaśnianiem włosów supra lub nadtlenkiem wodoru - dostaniesz dziwny kolor, coś pomiędzy czerwonobrązowym a gazy i będziesz musiał ponownie farbować włosy. No i wciąż przebarwienia - ogromny stres dla włosów.

Jak zmyć czarne włosy?

Natychmiast zrób rezerwację, aby nie stać się blondynką, ale otrzymasz przyjemny kolor czekolady. Po ponownym nałożeniu prania możliwe jest, że odcień włosów stanie się jeszcze jaśniejszy. Oczywiście wszystkie te manipulacje muszą być przeprowadzane w kabinie dobrego mistrza.

Wydaje się, że to cud - kolor włosów nie okazał się tym, czego chcesz - myjemy włosy, ale nie wszystko jest takie proste. Kolor włosów Smyvka pogarsza ich jakość, niszczy warstwę ochronną włosów, może prowadzić do ich utraty. Proces mycia jest podobny do chemicznego perm, czasami z takimi samymi konsekwencjami.

Usuwanie włosów w domu

Słabe włosy nadają się do usuwania włosów w domu. Jest bardzo prosty i co najważniejsze - tani. Bierzesz mydło do prania (działa ono znacznie łagodniej na włosy niż różne pranie), najpierw myjesz włosy zwykłym szamponem, a potem myjesz je mydłem i spieniasz. Po 3-5 minutach zmyć włosy, na płynącej wodzie, zobaczysz, jak zmywa się czarna farba. Aby zwiększyć efekt klarowania, spłucz włosy chłodną wodą, po wyciśnięciu kilku cytryn. Również rozjaśnia wywar z rumianku. Należy pamiętać, że po nałożeniu mydła należy nałożyć na włosy odżywczą maskę lub balsam, aby włosy nie były suche i pozbawione blasku.

czarne włosy do prania

Kolejnym środkiem ludowym jest mycie kefiru, podczas gdy nie tylko uzyskujesz efekt kosmetyczny, ale także wzmacniasz cebulki włosów.

Litr wysokotłuszczowego kefiru wlać do miski, dodać łyżkę oleju roślinnego lub oliwy z oliwek, łyżkę soli. Wymieszaj, włóż włosy, załóż czepek, zawiń w ręcznik. Przytrzymaj przez godzinę do dwóch, a następnie spłucz szamponem odpowiednim do włosów tłustych.

To, co się nazywa, dwa w jednym - i wzmocnić włosy, i rozjaśnić je w dwóch odcieniach.

I inny środek domowy: weź szklankę wody 10 łyżek stołowych napoju gazowanego. Wymieszaj. Następnie ta papka jest nakładana równomiernie na włosy, wcierając je w pasma. Przytrzymaj przez około 40 minut, a następnie spłucz przez co najmniej 15 minut w ciepłej wodzie.

W jaki sposób myć włosy, za pomocą specjalnych środków myjących lub wciąż uciekać się do popularnych przepisów, decydujesz. Najważniejsze, że wszystko się potoczyło i byłeś zadowolony z wyniku.