piękna stylizacja , dając kobiecie psotny wygląd, podkreślając zabawną naturę i romans. Jedną z tych fryzur jest łuk lub masa motyli. Pasuje idealnie do każdego obrazu i nadaje się do różnych stylów odzieży, najważniejsze jest, aby wybrać odpowiedni rozmiar i umieścić ten szczegół.

Fryzura z łuku włosów

Opisany wariant stylizacji wprowadzono do mody dwóch znanych osób - Lady Gagi i Paris Hilton. Dzięki nim fryzura łuku natychmiast zyskała popularność wśród dziewcząt w każdym wieku. Kobiety doceniły główne zalety wiązki motyla:

 • uniwersalność;
 • łatwość wdrożenia;
 • wiele opcji.

Fryzura z łuku na długich włosach

Wybór lakonicznej wysokiej podszewki dla luksusowych pasków poniżej ramion nie jest zbyt duży - ścisła "muszla" i klasyczna wiązka. Włosy łuku są doskonałą alternatywą dla matowych loków zebranych na górze. Wygląda elegancko i stylowo, ale jednocześnie nawiązuje do wesołej zabawy i gotowości do przygody. Łuk długich włosów może być stylem samoprzylepnym lub jego dopełnieniem. Efektownie wyglądają i małe promienie motyli zdobiące skomplikowane tkanie.

прическа бант на длинные волосы первыйприческа бант на длинные волосы второйприческа бант на длинные волосы третий

Fryzura z łuku na krótkich włosach

Aby stworzyć niewielki, schludny promień motyla, wystarczy długość loków na poziomie połowy szyi. Z taką stylizacją na imprezach świeckich, często pojawiał się wspomniany wyżej Paris Hilton. Fryzura z łuku włosów wygląda świetnie w połączeniu z kwadratem i skróconą kaskadą, szczególnie na wyprostowanych pasmach. Od razu przyciąga uwagę innych, dlatego wskazane jest, aby wybrać odpowiedni jasny strój i skuteczny makijaż dla wiązki motyla.

Ostatnio opracowano metodę wykonywania łuku włosów na głowie, jeśli fryzura jest zbyt krótka. W takich przypadkach istnieje wiele akcesoriów z gotowymi wiązkami motylkowymi ze sztucznych loków o różnych odcieniach:

 • spinki do włosów;
 • obręcze ;
 • grzebienie;
 • bandaże.
прическа бантик на короткие волосы первыйприческа бантик на короткие волосы второйприческа бантик на короткие волосы третий

Fryzura dwie kokardki

Ta odmiana układania w stos z symetrycznym układem belek na wierzchołku (po bokach) jest bardziej odpowiednia dla małych dziewczynek. Wygląda śmiesznie z dwoma kucykami lub warkoczykami i nie wymaga żadnych dodatkowych ozdób. Dla dziewcząt i kobiet możesz wybrać inne rodzaje włosów:

 1. Ułóż łuk włosów na długie włosy, pozostawiając luźne loki. Z niego warkocz francuską kosę z małym kępką motyla na końcu.
 2. Ułóż pasemka wysoko i przeczesz w stylu retro. Podnieś włosy za pomocą dwóch małych kokardek na boku.
 3. Utnij dwa "spikelets" zaczynając od linii bang. Na końcu każdego warkocza uformuj mały łuk włosów.
 4. Po bokach, aby utworzyć dwie duże wiązki motyli jedna nad drugą, możesz podzielić "skrzydła" na 4 części. Udekoruj perłami lub cyrkoniami.
прическа два бантика первыйприческа два бантика второйприческа два бантика третий

Fryzura z kokardką z włosami

Proponowany typ pakietu jest jedną z form "Malvinki" - przednie boczne pasma spotykają się z tyłu głowy i są zamocowane. W tym przypadku z tyłu jest łuk włosów z ogonem, płynnie przechodzący w masę loków. Promień motyla może również służyć jako dyskretna dekoracja - zrób mały łuk nad uchem (jak spinka do włosów), wykończ go cienkim warkoczem z długiego huku lub wymyśl swoją własną wersję. Ten element będzie wyglądał interesująco przy każdym układaniu luźnych pasm.

прическа бантик с распущенными волосами первыйприческа бантик с распущенными волосами второйприческа бантик с распущенными волосами третий

Fryzura z kokardką z lokami

Ta forma wiązki motyla jest piękna i romantyczna. Często wybierana jest na ślubną pannę młodą, a młodzi absolwenci na uroczyste pożegnanie ze szkołą. Włosy łuku z lokami wyglądają łagodnie i schludnie. Loki płyną ze środka wiązki, jak satynowe wstążki, podkreślając kobiecość i naturalność dziewczyny. To układanie harmonijnie wygląda z długimi wieczorowymi sukienkami i podobnymi strojami.

Zanim zrobisz łuk włosów z dużymi lub średnimi lokami, powinieneś dokładnie umyć, skręcić pasma i naprawić je. Jeśli spróbujesz stworzyć loki za pomocą gotowego ula, może on przesuwać się lub zgubić swój schludny kształt. Aby utrzymać fryzurę tak długo, jak to możliwe, fryzjerzy radzą, aby nie zepsuć niewidocznego i obficie traktować włosy twardym lakierem.

прическа бантик с кудрями первыйприческа бантик с кудрями второйприческа бантик с кудрями третий

Fryzura z ukośnym ukłonem

Ten rodzaj wiązki motylkowej będzie lubiany przez kobiety w zegarku z zabawnym podejściem do życia, mody i nowoczesnych trendów. Lekko "ściągnięty" z boku obszernej dziobu włosów daje obraz zepsutości i zawrotów głowy, wywołuje uśmiech przechodniów i wskazuje na pogodną naturę. Ukośny promień motyla dobrze wygląda na małych dziewczynkach, zwłaszcza w połączeniu z warkoczykami.

Prezentowana fryzura w formie łuku może być wykonana w bardziej ścisłym stylu. Jeśli opisany element jest gładki i niezbyt duży, jak "położyć" na boku głowy i jednocześnie zebrać pozostałe pasma w pakiecie, stylizacja będzie wyglądać bardzo elegancko. Nadaje się do uroczystych wydarzeń, uzupełniając klasyczny obraz.

прическа косой бант первыйприческа косой бант второйприческа косой бант третий

Jak zrobić łuk włosów - instrukcja krok po kroku

Wykonanie tej fryzury nie wymaga specjalnych umiejętności, adaptacji i akcesoriów ani bogatego doświadczenia fryzjerskiego. Jest tylko jeden sposób na ukłonienie się włosom i jest to bardzo proste. Układanie zajmuje około 10 minut i wymaga standardowych akcesoriów:

 • cienka elastyczna w kolorze pasm;
 • niewidzialność;
 • lakier .

Bant włosów - instrukcja krok po kroku:

 1. Zagnij pasma i zbierz je w ogon, mocując podstawę cienką, niedostrzegalną gumką.
 2. как сделать бант из волос пошаговая инструкция первый
 3. Podczas ostatniej tury nie rozciągaj całego curla i wykonaj małą pętlę. Pozostaw dno "ogona".
 4. как сделать бант из волос пошаговая инструкция второй
 5. Powstała pętla jest podzielona na 2 równe części.
 6. как сделать бант из волос пошаговая инструкция третий
 7. Rozłóż każdą stronę przyszłego łuku.
 8. как сделать бант из волос пошаговая инструкция четвертый
 9. Zabezpiecz połówki pętli niewidocznymi obiektami.
 10. как сделать бант из волос пошаговая инструкция пятый
 11. Opuścił "ogon", aby wznieść się w górę, obejmując środek wiązki motyla.
 12. как сделать бант из волос пошаговая инструкция шестой
 13. Przełóż zamek do środka (zawiń go na środku łuku) i wyciągnij go od dołu.
 14. как сделать бант из волос пошаговая инструкция седьмой
 15. Aby posypać suszarką lakierem, skoryguj palcami.
как сделать бант из волос пошаговая инструкция восьмой

Aby uzyskać lepszą widoczność, zobacz wideo: