Lakier do stylizacji włosów jest nieodzownym narzędziem każdej kobiety, ponieważ dzięki niemu możemy kształtować niemal każdą fryzurę i doprowadzić ją do perfekcji.

Narzędzia w tej kategorii pozwalają dziewczętom zachować atrakcyjny wygląd przez długi czas, a także przeprowadzać manipulacje nie tylko z formą, ale także z kolorem. Obecnie istnieje ogromna różnorodność lakierów do włosów, aw tym artykule przyjrzymy się podstawowym typom tego środka.

Skład sprayu do włosów

Każdy lakier zawiera składniki, które niekorzystnie wpływają na strukturę włosa. Jednakże, w zależności od jakości i, odpowiednio, składu produktu, szkodliwy wpływ na loki może być znacznie zmniejszony.

Najlepiej więc, jeśli lakier nie zawiera alkoholu. Niestety, większość środków utrwalających zawiera ten składnik, który wysusza włosy i sprawia, że ​​staje się on bardziej matowy. Alkohol jest stosowany w lakierze jako rozpuszczalniku i to właśnie on sprawia, że ​​właściwości lakieru są skuteczne. Ponieważ ten składnik nie jest drogi, a także sprawia, że ​​lakier jest skuteczny, producent rzadko odmawia jego użycia.

Lakier zawiera również:

  1. Propelent . Pozwala to na rozpylenie środka.
  2. Plastyfikatory . Zachowaj mobilność włosów podczas utrwalania.
  3. Formery filmowe . Napraw włosy.
Który lakier lepiej wybrać?

Najlepiej używać profesjonalnego sprayu do włosów, ponieważ w tym przypadku producent często nie oszczędza na składnikach i często dodaje substancji, które wspierają zdrowie włosów.

Jeśli lakier zawiera co najmniej jeden z poniższych składników, można zatrzymać wybór:

  • gliceryna ;
  • benzofen;
  • pantenol;
  • betaina;
  • elastyczny.

Wszystkie te składniki pomagają chronić włosy przed szkodliwym działaniem środowiska i zmniejszyć szkodliwe działanie alkoholu Firma Moltobene produkuje lakiery bez alkoholu, a to jest jego główna zaleta. Niestety, dla zdrowia włosów trzeba zapłacić niską jakość mocowania włosów: przy takim lakierze włosy nie tylko szybko tracą swój kształt, ale również stają się brudniejsze.

Kolejna firma zajmująca się produkcją profesjonalnych kosmetyków do włosów - Londa, produkuje lakier o różnym stopniu utrwalenia z zawartością alkoholu. Lakier o stałym zastosowaniu psuje strukturę włosów, ale łatwo to zrekompensować przez regularne stosowanie masek rewitalizujących i odżywczych. Główną zaletą tego narzędzia jest niezawodne mocowanie i długotrwała ochrona atrakcyjnego wyglądu fryzury. Włosy z nim brudne mniej niż przy użyciu bezalkoholowego lakieru.

Rodzaje sprayu do włosów

Początkowo wszystkie lakiery do włosów są klasyfikowane zgodnie ze stopniem utrwalenia: silny lakier do włosów na fiksację służy tylko do tworzenia uroczystych fryzur, które muszą pozostać w formie przez długi czas. W życiu codziennym kobietom zaleca się stosowanie środków lakierniczych lub lekkich fiksacji.

Hipoalergiczny lakier do włosów

Dla tych, którzy są skłonni reakcje alergiczne Zaleca się stosowanie bezwonnego lakieru do włosów, ponieważ perfumy są często przyczyną alergii.

Lakier do włosów

Dziś są lakiery nie tylko do utrwalania, ale także do objętości włosów. Ten lakier do włosów tworzy elastyczną fiksację, która nie sprawia, że ​​włosy stają się cięższe. Loczki przylegają w specjalnym filmie, który tylko nieznacznie poprawia włosy, pozwalając im swobodnie się poruszać. Ten lakier jest używany do tworzenia naturalnych fryzur z nieostrożnymi lokami i "przypadkowo" upuszczonymi pasmami.

Płynny lakier do włosów

Ta forma lakieru jest najczęstsza. Aby kontynuować stylizację, należy poczekać, aż wyschnie, a poza tym nie można jej nakładać na wilgotne włosy.

Suchy lakier do włosów Płynny lakier do włosów

Ten rodzaj lakieru jest mniej powszechny, ale jest bardziej przydatny dla włosów ze względu na swój skład. Suchy lakier daje średni fiksację, ale jego zaletą jest to, że można go nakładać na mokre włosy. Używanie tego narzędzia w ciągu dnia jest bardzo wygodne, ponieważ nie musisz czekać, aż lakier wyschnie.

Cieniowanie lakieru do włosów

To niesamowite narzędzie jest odpowiednie dla osób, które uwielbiają eksperymenty: lakier tonujący pozwala zmienić odcień włosów przed następnym myciem głowy, co sprawia, że ​​pasuje do maskarad i dziewcząt, które nie potrafią zdecydować o kolorze włosów przed malowaniem.

Spray do włosów z brokatem

Lakier do włosów z błyszczykiem charakteryzuje się tym, że oprócz swoich właściwości utrwalających, ozdabia włosy blaskiem, który może mieć różne kolory i rozmiary. Ma to znaczenie dla stron i wszelkich innych świąt, w których odpowiednia jest obfitość błyszczy: na przykład na Nowy Rok i Halloween.