Taki znany środek, jak Dimexide, znalazł zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. Oczywiście trudno w to uwierzyć, ale lek jest naprawdę stosowany w leczeniu delikatnej skóry twarzy. Wyniki, które pokazuje, są imponujące.

Właściwości dimeksydu w kosmetologii

Medycyna rozpoznaje dimetylosulfotlenek ze względu na jego silne właściwości antyseptyczne, przeciwzapalne i przeciwbólowe. Za tę samą miłość Dimexid i w kosmetologii. Ponadto lek może przenikać głębokie warstwy skóry i przenosić z nią inne składniki odżywcze.

Zastosowanie leku do twarzy zapewnia:

  • zwiększona elastyczność i elastyczność skóry;
  • poprawa ogólnego stanu naskórka;
  • wygładzanie zmarszczek;
  • leczenie mikropęknięć;
  • zwężenie porów ;
  • leczenie i zapobieganie późniejszemu pojawieniu się trądziku.

Jak prawidłowo stosować Dimekside w kosmetologii?

Aby się nie poparzyć, lek nie powinien być używany w stężeniu - należy go rozcieńczyć w wodzie destylowanej. Proporcje powinny być wybrane przez specjalistę. Dla szczególnie wrażliwej skóry, na przykład, dimetylosulfotlenek jest rozcieńczony 1:10 i są tacy, którym odpowiedni jest roztwór 1: 4.

Przed nałożeniem Dimexide w kosmetologii na twarz, skóra musi być oczyszczona. Do celów leczniczych lek stosuje się nie więcej niż trzy razy w tygodniu. W przypadku profilaktyki wystarcza raz na tydzień lub dziesięć dni.

Zastosowanie Dimexide w kosmetologii przeciw zmarszczkom i trądzikowi

W rzeczywistości nie ma nic skomplikowanego w stosowaniu leku. Aby to wyleczyć trądzik , wystarczy wypalić je wacikiem. Po kilku zabiegach będzie można zauważyć pozytywne zmiany.

Z usuwaniem zmarszczek sytuacja wygląda prawie tak samo. W przygotowanym roztworze zwilża się bawełniany krążek, który następnie zetrze wszystkie obszary problemowe.