Trądzik na twarzy zawsze powoduje dyskomfort psychiczny, aw trudnym okresie przejściowym może powodować wiele kompleksów. I żadne podłoże ani proszek nie pomogą rozwiązać tego problemu. Jak pozbyć się trądziku na twarzy? Przede wszystkim musisz zrozumieć, że wszelkie wysypki na skórze nie są tylko problemem kosmetycznym. Konsultacja z doświadczonym dermatologiem lub kosmetologiem znacznie skróci czas na wybór środków i metod leczenia trądziku na twarzy. Specjalista doradzi również, który lekarz należy skonsultować, aby ustalić, dlaczego trądzik pojawia się na twarzy.

Przyczyny trądziku na twarzy

Jak wiadomo, skóra jest wskaźnikiem stanu organizmu. Przyczyną pojawienia się trądziku na twarzy może być wpływ czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Warunki klimatyczne, stosowanie preparatów kosmetycznych, stan środowiska to zewnętrzne czynniki wpływające na stan skóry. Na przykład pojawienie się trądziku latem może wynikać z narażenia na promieniowanie ultrafioletowe lub nadmiernej potliwości. Zanieczyszczenie skóry prowadzi do pojawienia się małych pryszczów na twarzy.

Choroby narządów wewnętrznych, przepracowanie i stres, zaburzenia hormonalne, reakcje alergiczne są wewnętrznymi przyczynami pojawiania się wysypek skórnych. Reakcje alergiczne charakteryzują się pojawieniem się czerwonego trądziku na twarzy, najczęściej na policzkach. Kiedy odurzenie organizmu, w wyniku narażenia na bakterie lub zakłócenia systemów i narządów na twarzy pojawiają się ropne trądzik. Głęboki, podskórny trądzik na twarzy może być wynikiem zaburzeń endokrynologicznych. Kiedy na twarzy pojawią się białe plamy, zbadanie pasożytów wewnętrznych będzie zbędne.

Ważny jest również rodzaj skóry - u osób z tłustą skórą częściej występuje problem z wypryskami. Dlatego pytanie "Jak leczyć trądzik na twarzy?" Lepiej jest zwrócić się do specjalisty, który weźmie pod uwagę wszystkie czynniki, które spowodowały problem.

Jak pozbyć się trądziku na twarzy?

W przypadkach, gdy wysypka na twarzy jest spowodowana ekspozycją na czynniki zewnętrzne, kosmetyczka wybiera środek na trądzik na twarzy, biorąc pod uwagę rodzaj i cechy skóry. Równolegle określa się taktykę pielęgnacji skóry, a preparaty są przepisywane w celu ochrony skóry twarzy przed negatywnymi skutkami środowiska.

Erupcje, które pojawiły się z powodu problemów wewnętrznych, są traktowane w sposób złożony. W takich przypadkach leczenie nawet najdroższymi lekami nie przyniesie pozytywnego rezultatu, jeśli nie traktujesz jednocześnie całego organizmu. Dlatego przed leczeniem, a tym samym pozbyciem się trądziku na twarzy, ważne jest ustalenie prawdziwej przyczyny problemu. Biorąc już pod uwagę wynik badania, kosmetolog wyznacza dodatkowe produkty do pielęgnacji skóry.

Najtrudniej jest pozbyć się trądziku w okresie dojrzewania. Takie wysypki są wynikiem zaburzeń hormonalnych. Nadmiar androgenów prowadzi do zwiększonej aktywności gruczołów łojowych, powodując wysypki skórne. W takich przypadkach terapia hormonalna może powodować działania niepożądane, dlatego wymaga szczególnie starannego doboru środków przeciwtrądzikowych. W niektórych przypadkach kosmetyczka może przepisać dodatkowe procedury, takie jak masaż ciekłym azotem, peeling skóry, specjalne czyszczenie. Istnieją również leki, które zmniejszają aktywność gruczołów łojowych i leki złożone, które są skuteczne w zwalczaniu bakterii.

Aby pozbyć się pryszczów na twarzy, musisz przestrzegać kilku prostych zasad:

  • Nie wyciskaj trądziku. Szczególnie niebezpieczne jest wyciskanie trądziku wewnętrznego na twarzy. Podczas wytłaczania bardzo wysokie ryzyko infekcji, które w najlepszym przypadku spowoduje pogorszenie stanu skóry, aw najgorszym - może dostać się do naczyń krwionośnych mózgu. Również po wyciskaniu trądziku pozostają ślady, które następnie są bardzo trudne do pozbycia się;
  • Nie zaniedbuj zasad higieny osobistej. Myj twarz 2 razy dziennie, wytrzyj skórę ręcznikiem lub serwetką. Użyj dodatkowych środków czyszczących do twarzy odpowiednich do rodzaju skóry. Szczególnie dokładnie oczyść skórę przed pójściem spać;
  • uważaj na swoje jedzenie. Nawet w przypadku braku tendencji do reakcji alergicznych, niektóre produkty mogą przyczyniać się do powstawania trądziku. Kawa, produkty piekarnicze, słodycze, tłuste, smażone i wędzone produkty w dużych ilościach negatywnie wpływają na stan skóry. Zjedz więcej żywności i przypraw, które oczyszczają krew (surowe warzywa i owoce, imbir, kurkuma, kolendra);
  • Zastosuj maść z trądzikiem na twarzy na miejscu, w obszarach problematycznych. Składniki w maści mogą mieć działanie wysuszające, jak również powodować podrażnienie zdrowej skóry;
  • w leczeniu trądziku na twarzy środków ludowej nie należy eksperymentować i używać wątpliwych przepisów. Upewnij się również, że produkt jest odpowiedni dla Twojego rodzaju skóry. Stosuj się do zalecanej metody aplikacji, w przeciwnym razie, leczysz trądzik, ryzykujesz pozostanie z uszkodzoną skórą.

Jak pozbyć się trądziku na twarzy środków ludowej?

Мазь от прыщей на лице

Tradycyjna medycyna ma ogromną liczbę receptur, ale, podobnie jak w leczeniu tradycyjnej medycyny, konieczne jest przestrzeganie środków bezpieczeństwa i przestrzeganie zaleceń.

Oto kilka środków ludowej na trądzik na twarzy:

  • mieszaj proszek z drzewa sandałowego, kurkumę i miód w równych częściach. Otrzymaną pastę nakłada się przed snem przez 15 minut.
  • pocierać kilka razy dziennie problematyczne obszary skóry sokiem z babki.
  • jedną łyżkę kwiatów rumianku zalać szklanką przegotowanej wody i gotować przez 5 minut lub pozwolić jej parzyć w łaźni wodnej. Po 40 minutach odcedź powstałą infuzję, przetrzyj twarz rano i przed snem. Rumianek można mieszać z kwiatami lipy.
  • Jedna łyżka napoju alkoholowego z nagietka zmieszanego z 400 ml oczyszczonej wody. Powstały wlew wyciera skórę każdego dnia.
  • jedną łyżkę czarnych jagód, przykryć szklanką wrzącej wody i pozostawić na 40 minut. Odcedzaj i otrzymuj infuzję usuń obszary problemowe.

Jak również leki, środki folk na trądzik na twarzy może powodować reakcje alergiczne lub podrażnienie, więc trzeba dokładnie monitorować stan skóry podczas leczenia.

Trądzik jest poważnym problemem, ale dzięki odpowiedniemu podejściu i złożonemu leczeniu Twoja skóra będzie wyglądać idealnie. Pomoc specjalistów nigdy nie jest zbyteczna, ale nawet niezależnie, wykazując wytrwałość i wytrwałość, można pozbyć się trądziku na twarzy.