"Nie każda kobieta urodziła się piękna, ale jeśli nie stała się nią w wieku 30 lat - jest po prostu głupia" - powiedział legendarny Coco Chanel. Trudno się z nią nie zgodzić: przez lata piękno kobiety jest jej uwodzeniem, smakiem i manierami. Oczywiście wszystkie kobiety chcą być młodsze, ale warto pamiętać, że słuszne jest zrzucanie wieku i wyglądanie atrakcyjnie nawet na tle młodych dziewcząt - o wiele bardziej wartościowa umiejętność. Aby wyglądać przyzwoicie i cieszyć się podziwianymi spojrzeniami, konieczne jest wzięcie pod uwagę osobliwości makijażu wieku w twoich obrazach.

  1. Czego należy unikać w makijażu dla kobiet w wieku dorosłym?

  2. Ciemne odcienie fundamentu. Niestety, takie kolory dają tylko lata. Wybierając narzędzie tonalne, spójrz na naturalny odcień twarzy. Jeśli chcesz, możesz spróbować koloru na tonie jaśniejszym niż idealny odcień - po dokładnym zacieraniu zauważysz, jak świeża i ładniejsza twoja twarz.
  3. Gruba warstwa tonowania oznacza. Makijaż dla kobiet w średnim wieku pozwala na jednoczesne użycie zarówno podkładu, jak i pudru, ale z biegiem lat skóra nie jest gotowa na przyjęcie tej ilości kosmetyków jednocześnie, a twarz staje się jak maska. Dlatego po 55 użyciu należy stosować tylko jeden środek do tonizowania, najlepiej z efektem satyny.
  4. Wybierając cienie, staraj się unikać zbyt ciemnych lub zbyt jasnych kolorów. Kosmetyczny makijaż oczu wymaga odcieni światła, szlachetnych odcieni, które znacznie rozjaśnią oczy. Wybór pomiędzy cieniem perłowym a matowym trudno jest dać jednoznaczną odpowiedź - wszystko zależy od struktury wieku i stopnia zwiotczenia skóry. Win-win: umieść matowe odcienie na ruchomej powiece i dodaj perłowe akcenty w wewnętrznym kąciku oka i pod brwiami.
  5. Z pewnością od dawna podnosiłeś kształt brwi, który Ci odpowiada. Jednak z wiekiem, dla wielu kobiet, zewnętrzne końce mają tendencję do opadania, co sprawia, że ​​twarz wygląda nudno. Niestety, niemożliwe jest, aby brwi rosły w określonym kierunku, więc pozostaje tylko usunąć nadmiar włosów i unieść końcówki brwi ze specjalnym ołówkiem.
  6. Jeśli chodzi o usta, po pewnym wieku każda kobieta potrzebuje ołówka konturowego. Pomaga również zwiększyć objętość cienkich ust. Porzuć jasną i ciemniejszą szminkę - nie pokażą twoich ust w najlepszym świetle. A do casualowego makijażu w tym wieku i delikatnego połysku idealnie do niego podejdzie.

Jaki jest sekret makijażu, ukrywanie wieku?

Po pierwsze, to dostosowanie konturów twarzy. Z biegiem lat skóra się zapada, czasami pojawia się podwójny podbródek. Jednakże, grając w cienie, możesz łatwo ukryć te niedoskonałości: pomaluj dwa tony jaśniej niż naturalny odcień skóry, zarysuj linie brody i wykonaj kilka ruchów na szyi, a następnie dokładnie wymieszaj wszystkie linie, aby makijaż wyglądał jak najbardziej naturalnie. Nawet ciemny proszek może przyciemnić skrzydła nosa i delikatnie uwydatnić kości policzkowe.

Po drugie, świeżość i zadora nadają tej osobie delikatny rumieniec. Brzoskwiniowe i koralowe odcienie (najlepiej matowe w fakturze) pomogą stworzyć spektakularny makijaż, który skrywa wiek - podkreślają jedynie pociągnięcia policzków z szerokimi pociągnięciami i dobrze się mieszają.

Jak zrobić wieczorny makijaż wieczorowy?

Wieczorem każdy może dodać kolor i jasność. Wieku kobiety nie są wyjątkiem! Po pierwsze, wyrównaj ton twojej twarzy, tak jak robisz to codziennie. Dodaj cienie na szyi i podbródku, narysuj ciemny proszek na konturze wzrostu włosów, podkreśl kości policzkowe. Różowy rumieniec dodaje blasku twarzy. Zastosuj jasne, nieprzejrzyste cienie na ruchomej powiece. Wieczorem strzałki są dozwolone - możesz podkreślić linię wzrostu rzęs, po prostu zrezygnuj z czarnego koloru - ciemnoszary i czekolada sprawią, że twój wygląd będzie głęboki i wnikliwy, ale nie stwardnieje Twojej twarzy. Макияж и возраст Miększe oczy będą wyglądać za pomocą ołówka lub cienia, poeta porzuci płynny eyeliner. Linia może być trochę cieniowana.

Drugą opcją, szczególnie odpowiednią do zwiotczenia powiek, jest umieszczenie fałdy w miejscu, w którym fałda jest utworzona, nałożenie jasnobrązowych lub jasnoszarych cieni (ale ciemniejszych niż podstawowy odcień) i połączenie w kierunku skroni aż do ledwo zauważalnego zamglenia.

Przy dobrej kondycji ust można sobie pozwolić na czerwoną pomadkę. Ale nadal nie zapomnij o starannym konturze tonu, lub trochę jaśniej niż naturalny kolor twoich warg. Najważniejsze, aby postępować zgodnie ze złotą zasadą - nacisk, nawet w wieczorowym makijażu, odbywa się albo na oczach, albo na wargach.