Makijaż - podstępna rzecz - może, jak ozdobić dziewczynę i uzupełnić jej harmonijny wizerunek, a także dodać wiek i zepsuć ogólne wrażenie. Ale za pomocą kilku pociągnięć pędzlem można stworzyć idealną twarz, a właściwa aplikacja zapewni "niewidoczny" efekt czystej skóry. Kierując się kilkoma podstawowymi zasadami stosowania makijażu, każdy może stworzyć profesjonalny makijaż, który podkreśla tylko najlepsze aspekty wyglądu.

Zasady stosowania dobrego makijażu

 1. Skóra powinna być czysta i nawilżona. Umyć środkiem do mycia twarzy i nałóż krem ​​nawilżający na skórę. Delikatnie go namocz i usuń pozostałości serwetką.
 2. Środek tonalny powinien w miarę możliwości zbliżać się do odcienia skóry lub być nieco lżejszy - jest orzeźwiający. Z jego pomocą możesz ukryć drobne skazy na twarzy lub użyć bardziej spójnego w konsystencji korektora. Aby makijaż trwał dłużej, przymocuj go cienką warstwą kruchego proszku.
 3. Jeśli po wyrównaniu odcienia skóry twarz straci rzeźbę i wygląda jak biały liść, podkreśl jego naturalne cienie. Ciemnym rumieńcem lub bronzatem, narysuj wzdłuż linii włosów na czole, pomaluj kości policzkowe, skrzydła nosowe i zmieszaj produkt na szyi. Z jaśniejszym proszkiem (zakreślaczem - z elementami odblaskowymi) dodaj blasku do skóry - nałóż produkt na okolice pod oczami, dołek na brodzie i środek czoła.
 4. Aby Twoje rzęsy były grube, nie powinieneś nakładać kilku warstw tuszu na całej długości - po prostu dodaj kolory do korzeni. Curlingowe rzęsy dają również wizualną objętość i puszystość, nie wspominając już o długości.
 5. Jeśli oczy są zwierciadłem duszy, to brwi są ich ramą, o której nie wolno zapomnieć! Jeśli twoje brwi są niegrzeczne, spróbuj specjalnego żelu do brwi. W razie potrzeby można go łatwo zastąpić zwykłym żelem do stylizacji włosów lub balsamem do włosów. Lepiej malować brwi przy pomocy cieni i małego ściętego pędzla. Jeśli wolisz ołówek, rysuj pociągnięcia - brwi będą wyglądać bardziej naturalnie.

Zasady stosowania makijażu dziennego

 1. Podstawową i najważniejszą zasadą jest: makijaż dzienny powinien być naturalny. I choć twarz jest modna w tym sezonie, aby stworzyć niepozorny makijaż, to cała sztuka, którą powinna opanować jakakolwiek dziewczyna.
 2. Po południu nie bądźcie gorliwi z makijażem. Jeśli wydaje Ci się, że z takiej ilości produktów do makijażu twoja twarz wygląda jak maska, a następnie spryskaj ją wodą termalną, aby się zmieszać - powinno to pomóc.
 3. W makijażu dziennym delikatne, jasne odcienie są mile widziane - wybierz delikatny ton, który jest najbardziej podobny do twoich oczu i koloru włosów. W większości przypadków beż jest korzystny dla wszystkich. Uważa się również, że matowe cienie są droższe niż błyszczące, szczególnie w świetle dziennym. Uważamy, że kwestia ta jest raczej kwestią indywidualnego gustu.
 4. Jeśli chodzi o makijaż warg w ciągu dnia, nie ma tutaj ścisłych zasad, ponieważ dzisiaj ta sama czerwona szminka może być solowa zarówno w dzień jak iw nocy. Ale tak samo w makijażu nagim jest bardziej pożądane niż jasne odcienie, które niemal pokrywają się z naturalnym kolorem twoich ust.

Zasady idealnego makijażu wieczorowego

Wieczór pozwala bawić się kolorami, ten makijaż jest bardziej soczysty i namiętny. Nie oznacza to jednak, że jest to skomplikowane w wykonaniu!

 1. Najważniejsza zasada wieczornego makijażu oczu i gu6: nawet na święta akcent powinien być na jednym. W przeciwnym razie istnieje ryzyko stworzenia nie spektakularnego, ale wulgarnego meykapa.
 2. Robiąc makijaż, zapamiętaj wydarzenie, w którym zamierzasz je zaprezentować. Opcja, która przypomina prawie wszystkich, to dymne oczy. Oryginalność zmieni zwykły czarny kolor i wykonanie tego makijażu w innych odcieniach.
 3. Правила естественного макияжа
 4. Próbując na czerwonej szmince, każda kobieta czuje się pewniej, że aktywnie przyciąga uwagę mężczyzn. Aby szminka trwała dłużej, narysuj kontur warg przed jej nałożeniem (ołówek powinien być w harmonii z szminką), nakładaj warstwy za pomocą pędzelka, po pierwszym zmocz wargi serwetką, pomaluj i pomaluj drugą.

Zasady stosowania makijażu wieku

Jeśli chodzi o zmarszczki, głównym zadaniem jest uczynić je tak małymi i nie rzucającymi się w oczy, jak to tylko możliwe. Aby to zrobić, spróbuj podświetlić wszystkie wgłębienia i zasłonić obrzęk, ale upewnij się, że twarz nie wygląda jak kolor lamparta. Używaj lekkich płynnych produktów, które nie obciążają skóry i stosuj je od dołu do góry. I pamiętaj o podstawowej zasadzie perfekcyjnego makijażu: uważne upierzenie to dla nas wszystko.

Życzymy, abyś był nieskazitelnie piękny i atrakcyjny!