Podkład jest podkładem pod makijaż. Primer to dziś niezastąpiona magiczna różdżka dla wielu kobiet. Pozwala na wyrównanie powierzchni skóry, po czym makijaż opada gładko i równomiernie. Dzisiaj istnieje wiele podkładów do twarzy, z których najlepsze każda kobieta sama wybiera dla siebie ze względu na cechy jej skóry. Rozważ podstawowe informacje, które powinieneś wiedzieć, zanim zaczniesz korzystać z tego narzędzia.

Metoda nakładania podkładu

Jeśli masz pytanie dotyczące sposobu użycia podkładu dla osoby, musisz przede wszystkim kierować się instrukcją użycia dołączoną przez producenta. Ten kosmetyczny produkt jest dość płynną lub kremową masą, która łatwo pada na skórę twarzy, tworząc ochronną warstwę, która zapobiega utracie nadmiernej wilgoci przez skórę, a także wygładza jej porowatą powierzchnię. Ogólne zasady nakładania podkładu na twarz są następujące:

 1. Lepiej zaopatrzyć się w specjalną szczotkę do skuterów, dzięki której warstwa będzie bardziej jednolita.
 2. Powinien być nakładany na czystą, suchą skórę (w przypadku użycia balsamu należy poczekać, aż zostanie całkowicie wchłonięty).
 3. Ruch podczas aplikacji powinien być oparty na poklepie.
 4. W obszarze oczu nakłada się tylko na górne powieki.
 5. Na ustach specjalnie zaprojektowany podkład jest bardzo cienki.
 6. Grunt na rzęsy powinien być nakładany bardzo cienko (lepiej wybrać przezroczysty podkład, aby makijaż wyglądał lepiej).

Rodzaje podkładów do twarzy

Wszystkie profesjonalne podkłady są podzielone na kilka typów, które najczęściej znajdują się w sklepach kosmetycznych. Są one klasyfikowane w następujący sposób:

 1. W składzie:
  • silikon;
  • mineralny.
 2. Do miejsca docelowego:
  • dla powiek;
  • na usta;
  • do maty na twarz;
  • nawilżający twarzy;
  • przyciemniona twarz;
  • do rzęs.

Podkład silikonowy do twarzy, jak sama nazwa wskazuje, jest oparty na silikonie. Na przykład podkład z Code Color "Perfect Make-up Base", który doskonale nawilża i odżywia skórę dzięki dodatkowym składnikom. Ten typ podkładu jest przeznaczony do stosowania pod fundamentem.

Mineralny podkład do twarzy służy do stworzenia warstwy pod mineralną bazą tonalną, która zostanie zastosowana w następnym kroku. Doskonałym tego przykładem jest Era Minerals Primer Airy.

Zagruntuj twarz własnymi rękami

Wybór podkładów na rynku jest bardzo duży. Można powiedzieć, że dla wielu kobiet oba rodzaje tego środka będą działać. Jednak w przypadku, gdy koszt podkładu nie jest dość przystępny, można go wykonać samodzielnie. Z pewnością w tym przypadku będzie to najlepszy podkład dla twarzy. Tutaj możesz zrobić podkład w postaci proszku:

 1. Dla skóry dojrzałej - proszek na bazie jedwabiu, który matuje skórę, działa antybakteryjnie i nadaje skórze jedwabisty połysk.
 2. Dla skóry tłustej - Proszek na bazie glinki (kaolinu), skrobi kukurydzianej i proszku ryżowego z tlenkiem cynku, który gwarantuje zapobiegawcze działanie przeciwzapalne.
 3. jak nakładać podkład na twarz
 4. Dla skóry z trądzik - proszek zielonej herbaty, który nadaje się do stosowania jako środek na noc i dzień.
 5. Mikrosfery silikonowe zawarte w proszku będą miały efekt rozpraszania światła, wizualnie wygładzają zmarszczki i wyrównują koloryt skóry.

Jeśli interesuje cię pytanie, który podkład jest lepszy dla twarzy, wówczas optymalnym rozwiązaniem będzie wypróbowanie kilku rodzajów primerów na tobie, wybierając ostatecznie ten, który Ci odpowiada. Aby nie wydawać zbyt dużo pieniędzy, możesz skorzystać z pomocy koleżanek, które już miały doświadczenie z użyciem primerów, i wypróbować ich wersję tego narzędzia dla siebie.