Wszystkie dziewczęta i kobiety chcą wyglądać pięknie, i jak cudownie, że wymyślono różne rodzaje kosmetyków dekoracyjnych, aby pomóc nam ukryć i walczyć z naszymi drobnymi wadami. Ktoś "dostaje" czarne kropki, przesadną suchość skóry, przedwczesne i zmarszczki na twarzy, a dla kogoś może stać się prawdziwą katastrofą, tłustą skórą twarzy.

Skóra tłusta jest obarczona wieloma problemami - tłustym połyskiem twarzy, zaskórnikami i szerokimi porami. Na takim skórze makijaż nie trzyma się dobrze, dlatego w takich przypadkach wymagana jest specjalna pielęgnacja i odpowiednie kosmetyki. Jak wiadomo, podstawą makijażu jest puder, a proszek do cery tłustej jest nie tylko składnikiem makijażu, ale także świetnym sposobem na pozbycie się niedociągnięć. Ponieważ proszek do cery tłustej nie zatyka porów, a tym samym pozwala skórze "oddychać" - to nie daje możliwości trądziku do ataku na twoją twarz. Ponadto kompaktowy proszek do cery tłustej uwolni się od tłustego połysku i zachowa makijaż w swojej pierwotnej postaci przez cały dzień.

Rodzaje proszku do cery tłustej

Istnieje ogromna liczba różnych rodzajów proszku, jest to sypki proszek dla skóry tłustej, kremowy proszek, matujący proszek, proszek na bazie substancji mineralnych i tonalny proszek dla skóry tłustej. Każdy gatunek ma swoje zalety i cechy użytkowe.

  1. Proszek matujący dla skóry tłustej doskonale pochłania kropelki potu, dlatego jest po prostu niezbędny w lecie, w chłodnym okresie czasu, jego użycie jest ważne dla imprez rozrywkowych, bankietów, hałaśliwych uroczystości, chodzenia do kina. Puder matujący pozwala uniknąć połysku skóry, tworząc lekki matowy efekt. Często rozmiar pudrów matujących jest niewielki, dzięki czemu kompaktowy proszek do cery tłustej może zmieścić się nawet w najmniejszej torebce.
  2. Puder kremowy do cery tłustej nadaje się do chodzenia na świeżym powietrzu, ponieważ oprócz właściwości dekoracyjnych zawiera substancje, które chronią skórę przed negatywnymi skutkami środowiska. Racjonalne jest również używanie go w zimnych miesiącach roku, ponieważ nie wysusza skóry, co oznacza, że ​​twarz nie straci wilgoci, a skóra pozostanie świeża i dłużej atrakcyjna.
  3. Mineralny proszek do cery tłustej jest zdecydowanie najbardziej popularny. Ten rodzaj proszku jest hipoalergiczny i oprócz efektu matowania, proszek mineralny nadaje twarzy atrakcyjny "satynowy blask", a twarz wygląda żywiołowo i naturalnie.
  4. Kruchy proszek jest uważany za najlepszy proszek dla skóry tłustej. Najczęściej używa się go w domu, ponieważ wymaga użycia szerokiego pędzla do aplikacji. Istnieją jednak również opcje kompaktowe. Główną zaletą jest to, że sypki proszek dla skóry tłustej, tworząc równomierną warstwę, sprawia, że ​​skóra staje się aksamitna i jest ostatnim krokiem stosowania makijażu Ms.

Dzięki szerokiemu wyborowi istniejących proszków, tylko ten, który będzie pasował nie tylko do rodzaju skóry, ale także do twarzy i spełni wszystkie Twoje wymagania, będzie mógł otrzymać tytuł najlepszego pudru dla skóry tłustej.

Wybór pudru z tłustej skóry

Aby znaleźć idealny proszek, należy podejść ostrożnie. Wskazane jest sprawdzenie Лучшая пудра для жирной кожи proszki różnych kategorii cenowych i producentów. Wybierając ten produkt kosmetyczny, pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest skład proszkowy - proszek do skóry tłustej nie powinien zawierać olejków. Następnie należy określić jego wygląd, może to być krem ​​w proszku, proszek kruchy, mineralny, proszek w kulkach itp. Decydując się na wybór typu, przystępujemy do wyboru koloru. Wielu kosmetologów zaleca stosowanie proszku podczas badania z tyłu dłoni lub nadgarstka, ale w przypadku tłustej skóry ważne jest również, aby nałożyć proszek na samą twarz, aby można było dokładniej znaleźć pożądany odcień.

Tylko w przypadku prawidłowo dobranego proszku można uzyskać makijaż o wysokiej jakości. Idealnie dobrany, najlepszy proszek do tłustej skóry chroni przed środowiskiem, pozwala skórze swobodnie oddychać, a jednocześnie jej nie suszy. Dzięki tym wszystkim cechom będziesz wyglądać atrakcyjnie w każdej chwili iw każdych okolicznościach.