Przyczyny pojawienia się trądziku nie są w pełni rozumiane przez lekarzy, ale ważną rolę w ich wyglądzie zajmują androgeny, dzięki czemu sebum jest intensywnie wydzielany. Oczywiście istotną rolę odgrywają czynniki genetyczne oraz mała odporność. Aby pogorszyć stan chorób, niewłaściwe dostawy, stresy, zakłócenia w trybie może.

Przyczyny trądziku

U młodych ludzi pojawienie się trądziku mówi o początku okresu wegetacji, który kończy się w wieku 18-19 lat. Ten rodzaj trądziku nie jest chorobą zakaźną.

Jeśli trądzik pojawił się u dorosłych kobiet, konieczne jest zrewidowanie stylu życia. Od pojawienia się trądziku w późniejszym wieku wskazuje na obecność stresujących sytuacji, ciążę, cykl menstruacyjny, stosowanie środków antykoncepcyjnych, kosmetyków. Rzadkie jest występowanie choroby przy stosowaniu leków, a także jako reakcja na słońce i odżywianie.

Przyczyny trądziku są wiele czynników, najczęściej jest:

  • wysoki poziom męskich hormonów płciowych we krwi;
  • działanie bakterii propionowych;
  • nieszkodliwe dziedziczne zgrubienie porów skóry lub hiperkeratoza pęcherzykowa;
  • zmiana składu i nadmiaru produkcji łoju;
  • zajęcie gruczołów łojowych;
  • trądzik jest chorobą psychosomatyczną, ponieważ strach, niepewność, nerwowość mogą stać się przyczyną trądziku.

Leczenie trądziku w domu

Aby skutecznie zwalczyć pojawienie się trądziku, lepiej stosować się do złożonego leczenia, które obejmuje regularne wizyty u lekarza i pielęgnację skóry. Jest to konieczne do zapobiegania trądziku. Ale jeśli nie ma możliwości odwiedzenia salonów kosmetycznych, leczenie trądziku można wykonać w domu, a także stosować środki folk przeciwko trądzikowi. Musisz tylko przestrzegać kilku zasad:

  1. Nie myj twarzy częściej niż dwa razy dziennie. Aby oczyścić twarz za pomocą trądziku, regularne mydła należy zastąpić miękkimi piankami i żelami, które są przeznaczone dla skóry z problemami. Powinieneś także używać kosmetyków leczniczych z trądziku. Używaj ich w małych ilościach.
  2. Konieczne jest przestrzeganie specjalnej diety. Powinieneś jeść dużo świeżych warzyw i owoców, a także sfermentowane produkty mleczne. Konieczne jest zminimalizowanie zużycia mięsa i słodyczy. Niektórzy dietetycy zalecają jedzenie kilku razy dziennie otrąb, ponieważ usuwają toksyny z organizmu.
  3. Konieczne jest przyjmowanie kompleksowych witamin przeciwko trądzikowi, które zawierają cynk.
  4. Wyciągnij trądzik i kamedonov kategorycznie niemożliwe - nasilone stany zapalne, a choroba trądziku może przejść do cięższego etapu.

Laserowe usuwanie trądziku

Do tej pory bardzo popularne jest laserowe usuwanie trądziku. Aktywne gruczoły łojowe przy ściśle określonych parametrach działają na promienie laserowe, które zmniejszają ich aktywność. Konsekwencją tego jest zmniejszenie produkcji wydzielniczej, a patogenne patogeny choroby są również niszczone.

Wskazane jest również skonsultowanie się ze specjalistami kosztem tego rodzaju terapii, takich jak homeopatia z trądzikiem.

laserowe usuwanie trądziku

Objawy trądziku

W początkowej fazie choroby na skórze pojawiają się zaskórniki i krosty, które muszą zniknąć w ciągu 2 miesięcy starannej pielęgnacji skóry. Jeśli nie ma poprawy, istnieje możliwość, że choroba przeszła w stopniu ciężkim. Charakteryzuje się występowaniem dużych czerwonych i bolesnych erupcji.

Zapobieganie trądzikowi

Gdy pozbywasz się trądziku, musisz podjąć środki zapobiegawcze na trądzik. W tym przypadku pomocny może być peeling z kwasem glikolowym lub stosowanie nadtlenku benzoilu przy długotrwałej ekspozycji na zimno.