Aby być nieodpartym, kobiety szukają przez cały czas. W tym przychodzą z pomocą kosmetykom. A taki kosmetyk, jakim jest błyszczyk, zajmuje honorowe miejsce w damskiej kosmetyczce.

Przodkiem błyszczyka jest francuska królowa Katarzyna Medycejska. To ona stworzyła to narzędzie. Do produkcji królowa użyła wosku pszczelego, farby na bazie warzyw i innych składników. By the way, wynalazek był używany nie tylko przez kobiety, ale także przez mężczyzn sądowych.

Rodzaje błyszczyków

Obecnie istnieje ogromny wybór błyszczyk do ust. Wśród nich możemy wyróżnić takie typy produktów:

 • przezroczysty;
 • błyszczący;
 • migotanie;
 • błyszczyk z błyskiem;
 • błyszczeć, aby zwiększyć objętość ust.

Konsystencja połysku jest płynna, zwarta i stała. W sprzedaży można zobaczyć ten kosmetyk w tubkach za pomocą pędzla, słoików lub szminki połączonej z szminką.

W kompozycji błyszczyków do ust występuje niewiele barwników, więc zwykle mają one delikatne kolory. Głównymi składnikami są oleje roślinne, a także woski i składniki odżywcze. Aby zapewnić pielęgnację skóry warg, producenci dodają do produktów kosmetycznych witaminy i filtry chroniące przed promieniowaniem ultrafioletowym.

Jak prawidłowo błyszczeć ustami?

 1. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się połysku, zaleca się najpierw narysować kontur ołówka za pomocą ołówka, za pomocą którego nadal można wizualnie rozszerzać lub ograniczać objętość ust.
 2. Do makijażu dziennego odpowiednie są środki do jasnych odcieni, na przykład różowy, brzoskwiniowy lub koralowy błyszczyk. Wystarczy umieścić go na środku dolnej wargi i rozprowadzić, zamykając i otwierając usta. Naturalny kolor twoich ust podkreśli przezroczystą wargę.
 3. Błyszczyk może być używany razem z pomadką i niezależnie. Do makijażu wieczorowego idealny jest czerwony połysk. Aby nadać ustom soczystość, należy ją zastosować do szminki.
 4. Dłuższy połysk na ustach ułatwi prosty odbiór. Najpierw nałóż warstwę szminki, zamocz, a następnie spryskaj usta, następnie warstwę szminki, a następnie zabłyśnij.
 5. Przy uroczystych okazjach odpowiedni jest błyszczący połysk. Zawiera cząsteczki odbijające światło i wywołuje wrażenie migotania placka diamentowego.
 6. Efekt wilgotnych ust pomoże stworzyć błyszczący błyszczyk, ukrywa drobne zmarszczki i nawilża skórę.

Jak wybrać błyszczyk do ust?

 1. Przede wszystkim produkt kosmetyczny musi być wysokiej jakości. Połysk powinien leżeć płasko i nie staczać się po wargach. Idealnie nie powinieneś tego odczuwać. I w żadnym wypadku nie powinno powodować podrażnień.
 2. Bardzo dobrze, jeśli błyszczyk będzie zawierał witaminy i produkty pielęgnacyjne. Po użyciu odżywia i chroni przed delikatnymi czynnikami delikatną skórę ust.
 3. Data wygaśnięcia i informacje o składzie produktu muszą znajdować się na opakowaniu. Okres trwałości zwykle waha się od 18 do 36 miesięcy.
 4. Wybierając kolor błyszczyka, należy użyć testerów, ponieważ w tubce kolor może wydawać się bardziej skoncentrowany niż na ustach. A ponieważ skóra warg ma swój własny kolor, to cień, błyszczący połysk po nałożeniu na różne wargi będą wyglądać inaczej.
 5. Spraw, aby kolor był bardziej nasycony, zwiększając ilość zastosowanego produktu. Lub możesz preferować połysk o gęstszej teksturze.
 6. Należy pamiętać, że właściciel pulchnych warg nie powinien używać połysku jasnych kolorów - optycznie powiększa usta.

Dziś rynek kosmetyczny ma ogromny wybór błyszczyków do ust. Każdy producent kosmetyków dekoracyjnych ma własną linię tego produktu. Tak więc, aby wybrać błyszczyk jest kwestią gustu i możliwości finansowych.