Aby zachować piękno i znormalizować stan skóry, nie trzeba kupować drogich produktów kosmetycznych. Na przykład mydło borowe, które nie zawiera sztucznych barwników, kompozycji zapachowych i zapachowych, może dosłownie przekształcić twarz i ciało. W tym przypadku ma niski koszt i jest sprzedawany wszędzie.

Właściwości mydła borowego

Główne składniki opisanych środków to:

 1. Norka tłuszczu. Naturalny i dokładnie oczyszczony składnik nawilża naskórek jakościowo i odżywia jego komórki, ma dobrą penetrację, dzięki czemu dodatkowo pełni funkcje transportowe.
 2. Kwas borowy. Nawet niewielka ilość tego związku chemicznego ma wyraźne działanie przeciwzapalne i antyseptyczne, a także przeciwgrzybiczne. Ponadto kwas borowy neutralizuje agresywne alkalia i natychmiast zmiękcza nawet bardzo twardą wodę.
 3. Kosmetyczna gliceryna. Naturalny balsam skutecznie chroni skórę przed wysuszeniem i łuszczeniem, zapobiega odwodnieniu. Gliceryna jest w stanie wytworzyć mikroskopijny film na powierzchni naskórka, który zapobiega utracie wilgoci przez komórki.

Warto zauważyć, że prezentowany produkt kosmetyczny nie wywołuje reakcji alergicznych, ponieważ ma najbezpieczniejszy skład.

Korzyści i szkody mydła borowego

Zgodnie z zaleceniami i zaleceniami producentów mydło ma następujące pozytywne skutki:

 • oczyszczanie porów;
 • poprawa koloru i złagodzenia skóry;
 • zwalczanie trądziku;
 • zwężenie porów ;
 • eliminacja plam starczych;
 • redukcja produkcji tłuszczu przez gruczoły łojowe;
 • dezynfekcja;
 • suszenie zapalenia;
 • wybielanie skóry;
 • zmniejszenie podrażnienia i zaczerwienienia;
 • zmniejszone pocenie;
 • kontrola grzybów i bakterii;
 • ochrona przed wirusami;
 • przyspieszenie gojenia się skóry;
 • zmiękczanie wody z kranu.

Przy prawidłowym stosowaniu jakichkolwiek negatywnych skutków, rozważane mydło nie wytwarza. Jednak nie jest to zalecane dla małych dzieci, kobiet w ciąży, kobiet karmiących piersią.

Ważne jest przestrzeganie zaleceń dotyczących stosowania produktów kosmetycznych i nie należy ich używać częściej niż to konieczne. W przeciwnym razie mydło może wywołać reakcję alergiczną, powodować suchość i podrażnienie skóry oraz inne objawy nadwrażliwości.

Zastosowanie mydła borowego

Główną dziedziną zastosowania prezentowanego produktu kosmetycznego jest kompleksowe leczenie skóry problemowej i mieszanej.

Borik mydlany pomaga w leczeniu trądziku i stanów zapalnych wywołanych przez chorobotwórcze bakterie. Jak wykazano w badaniach laboratoryjnych, lek promuje głębokie oczyszczanie zanieczyszczonych porów, wysusza ropnie i czyraki, walczy z zaskórnikami. Dzięki regularnemu stosowaniu "czarne kropki", podskórne pryszcze i jasne plamy znikają po trądziku .

Najpopularniejszym i najtańszym mydłem borowym jest firma "NK" (Nevskaya Kosmetika), ale fundusze innych producentów nic w tej kwestii nie uwzględniają. Sposoby stosowania w różnych stanach skóry:

 1. Wysypka na trądzik i owrzodzenia - na obszary problematyczne nałóż pianę mydlaną, pozostaw na 1-2 minuty, spłucz. Powtarzaj 1-2 razy dziennie.
 2. Zapobieganie trądzikowi - do mycia mydłem lub rano, lub wieczorem, nie można codziennie, ale 2-3 razy w tygodniu.
 3. Zmiany grzybicze - podczas każdego mycia potraktuj skórę pianką mydlaną.
 4. Corns - kąpiele z mydłem i sodą oczyszczoną.
 5. właściwości mydła borowego
 6. Skóra tłusta - myj w zwykły sposób dwa razy dziennie.
 7. Nadmierna potliwość - obszary problemowe myją się tylko mydłem borowym każdego ranka.
 8. Zapobieganie infekcjom wirusowym - przed wyjściem z domu i po powrocie z ulicy należy traktować mydlaną pianą dłoni.
 9. Otwarte i zamknięte zaskórniki - spienić wymagane miejsca, pocierać je specjalną szczoteczką lub gąbką, 1 raz w 4-5 dni.

Ważne jest, aby pamiętać, że stosowanie mydła borowego wymaga późniejszego nawilżenia skóry kremem lub olejem.