Ostatnio do użytku w domu zaczęto produkować nawet leki, które wcześniej były dostępne tylko w wyspecjalizowanych obiektach medycznych i rekreacyjnych. Żelowy biszofit jest właśnie takim środkiem. Łączy w sobie wszystkie lecznicze właściwości bischofitu mineralnego, ale ma postać żelu, który pozwala na zastosowanie go samemu, bez użycia specjalnego sprzętu. Biszofit żelowy pomaga w schorzeniach stawów i mięśni, przydaje się do skóry, ma ogólny wpływ wzmacniający na organizm. Porozmawiajmy bardziej szczegółowo o zaletach i wadach leku.


Wskazania do stosowania bischofitu

Biszofit to wyjątkowa substancja naturalna, to sole mineralne prymitywnego morza, które stało się kolebką wszelkiego życia na Ziemi miliard lat temu. W jego składzie bischofit podchodzi do minerałów Morza Martwego, ale z powodu recepty ma bardziej wyraźne właściwości terapeutyczne. Składa się z następujących elementów:

 • chlorek magnezu i bromek;
 • wodorowęglan, siarczan i chlorek wapnia;
 • chlorek potasu;
 • chlorek sodu;
 • jodu, bromu, boru, miedzi, krzemu, żelaza, magnezu, tytanu, litu i innych makro- i mikroelementów, w zależności od pochodzenia minerału.

Złoża bischofitu są znane w Niemczech, Argentynie, Rosji, Ukrainie, Kazachstanie i innych krajach. Substancja może różnić się nieznacznie składem, ale wskazania do stosowania są praktycznie takie same. Biszofit jest używany do:

 • choroby układu sercowo-naczyniowego;
 • zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego;
 • zaburzenia neurologiczne;
 • jako środek antyseptyczny i znieczulający;
 • w kosmetologii;
 • ogólnie w celach wzmacniania, immunostymulacji i profilaktyki.

Żel-balsam z bischofitem

Ci, którzy widzieli w żelu Bischofite w aptece, instrukcje z leku są w pierwszej kolejności użyteczne. Faktem jest, że niektórzy producenci produkują czysty zżelowany bischofit, podczas gdy inni dodają do kompozycji olejki eteryczne z drzew iglastych i innych roślin, aby wzmocnić efekt. Jeśli jesteś skłonny alergie , taki "dodatek" może być niebezpieczny. Żel-balsam jest aktywnie stosowany w chorobach stawów, zapaleniu stawów i reumatyzmie, osteochondrozy. Ma działanie rozgrzewające i przeciwzapalne, magnez, wchodzenie do skóry i tkanek, promuje naturalne uwalnianie soli i usuwanie stanów zapalnych. Zwiększone napięcie i elastyczność mięśni, siła tkanki kostnej. Biszofitowy żel do fugowania - nieodzowne narzędzie! Można go stosować kilka razy dziennie, aż do całkowitego wyzdrowienia.

Biszofit - wskazania i przeciwwskazania

Jak już powiedzieliśmy, zakres leku jest bardzo szeroki. Ale istnieje bischofit i przeciwwskazania. Przede wszystkim jest to indywidualna nietolerancja. Ponadto, z troską o kąpiel z biszofitem, postępują osoby z chorobą niedokrwienną serca i dławicą piersiową. Nie zaleca się stosowania leku w okresie zaostrzenia osteochondrozy. Żel Bishofit nie ma takich przeciwwskazań, jedynym powodem do odrzucenia jest alergia.

biszofit żelowy przeciw cellulitowi

Gel Bischofite - aplikacja do cellulitu

Wielu kosmetologów sugeruje stosowanie Bischofite-Gel cellulit . W walce z "skórką pomarańczową" lek bardzo dobrze się sprawdził. Poprawki wizualne są już w pierwszym tygodniu użytkowania. Możesz rozmazać miejsca problemowe żelem lub tworzyć kompresy solne z roztworu bischofitu. Zarówno ta, jak i inna procedura powinna być wykonywana raz dziennie. Lek należy stosować ostrożnie - przedawkowanie może powodować zaczerwienienie, łuszczenie się skóry i swędzenie. Jest to jednak bardzo rzadkie zjawisko i mamy nadzieję, że w twoim przypadku wszystko przejdzie bez nieprzyjemnych konsekwencji.