W torebce kosmetycznej niemal każdej kobiety zaszczytne miejsce zajmuje biały eyeliner, który wykonuje jednocześnie kilka funkcji: przynoszą wewnętrzną powiekę, aby wizualnie powiększyć oczy. Ponadto cień na białym ołówku doskonale pasuje i nie toczy się już dłużej.

Czyj biały ołówek na twarz?

"Przeciwwskazania" do stosowania tego produktu nie ma kosmetyków. Odrzuć to tylko wtedy, gdy makijaż oczu z białym ołówkiem absolutnie nie podoba ci się - to naprawdę okazuje się trochę niezwykłe.

Szczególnie skutecznie biały eyeliner spogląda w brązowe oczy, którymi z powodzeniem kontrastuje przyciągając uwagę kobiecym spojrzeniem.

Jest biały ołówek i dla jasnych oczu - makijaż w tym przypadku wymaga użycia tuszu i cieni, które w tandemie wizualnie powiększają nacięcie oczu.

Jak narysować oczy białym ołówkiem?

Istnieje kilka sposobów na zastosowanie ołówka:

 1. Podszewka dolnej błony powieki (powyżej linii wzrostu dolnych rzęsek) - sprawia, że ​​wygląd "szeroko otwarty", ale może wyglądać na chwytliwy, jeśli nie wybierzesz własnego odcienia. Alternatywą dla śnieżnobiałego ołówka są ołówki o sinawym, srebrzystym odcieniu, a także kość słoniowa, która wygląda jak najbardziej naturalnie.
 2. Biały ołówek jest wyściełany, aby zwiększyć rozmiar oczu ze środka górnej powieki do zewnętrznego rogu. Nie możesz narysować strzałki poza zewnętrznym rogiem.
 3. Wypełnienie wewnętrznego kącika oka w dolnej i górnej powiece, w połączeniu z niebieskawymi lub brązowymi cieniami, makijaż w stylu retro .
 4. Aby malować oczy białym ołówkiem, z reguły jest to konieczne dla właścicieli małych oczu. Innym sposobem wizualnego zwiększenia "luster duszy" jest makijaż według poniższego schematu.
 5. Na zewnętrznych rogach oczu pojawiają się ciemne cienie, na wewnętrznym świetle (dla wschodnich oczu - wręcz przeciwnie).
 6. Granice jasnych i ciemnych tonów są starannie zacieniowane.
 7. Dolną powiekę (śluzową) zaopatruje biały ołówek.
 8. Rzęski starannie ufarbowane na czarno atrament .

Który ołówek wybrać?

Najpopularniejsze na rynku to:

 1. Czarno-biały ołówek Bourjois (Khol & ContourDuo) - dwustronny, umożliwia modelowanie kształtu oka, jest dobrze zacieniony; koszt - około 5 cu
 2. Biały eyeliner z Lumene - miękki, łatwy w nakładaniu; bardzo cienka linia może być narysowana tylko po naostrzeniu ołówka; kosztuje około 7 USD.
 3. Biały ołówek od Pupa - równomiernie nakładany nawet na mokre powieki, zawiera cząstki macicy perłowej, które nie znikają w ciągu dnia; cena wynosi około 8 cu; Wadą jest niewygodny aplikator do wtapiania.

Wśród kosmetyków "rynku masowego" najlepsze są również ołówki szwajcarskiej firmy Chambor (ok. 4,5 USD). W kategorii "luksus" ołówkiem "kayal" LeCrayonKhol z Chanel prowadzi, co dosłownie działa cuda za odpowiednią cenę - około 28 dolarów.

makijaż oczu z białym ołówkiem 1makijaż oczu z białym ołówkiem 2makijaż oczu z białym ołówkiem 3
makijaż oczu z białym ołówkiem 4oczy do makijażu z białym ołówkiem 5makijaż oczu z białym ołówkiem 6
makijaż oczu z białym ołówkiem 7oczy makijażu z białym ołówkiem 8makijaż oczu z białym ołówkiem 9