Urocza porcelanowa bladość, zalotne strzelanki dla kotów, namiętne, jasne usta i grube czarne rzęsy ... Retro wygląd takich cudów, jak Merlin Monroe, Audrey Hepburn i Sophia Loren w 2013 r. Jest ponownie aktualny. Retro makijaż jest odpowiedni dla dziewczynek o dowolnym kolorze włosów, może być zarówno dzień jak i wieczór.

W ostatnich latach projektanci i wizażyści coraz częściej inspirują się przeszłością. W latach dwudziestych ubiegłego wieku pojawiły się cienkie brwi, grube czarne paski na powiekach i ciemna szminka. A to był dopiero początek! Już w latach 50. dziewczęce oczy nabrały flirtu wyrazistości dzięki sztucznym rzęsom i idealnie przejrzystym strzałom, a soczyście-czerwony kolor warg stał się znakiem rozpoznawczym stylu retro. Dziś wiodący styliści dyktują własne zasady tworzenia wizerunku dziewczyny retro. Rzućmy okiem na wskazówki od wiodących artystów makijażu, jak zrobić makijaż retro.

Retro makijaż:

  1. Efekt twarzy lalki inspirowany porcelaną to pierwszy krok do stworzenia stylu retro. Pamiętaj, aby ukryć niedoskonałości skóry za pomocą korektora i struktury tonalnej. Postaraj się osiągnąć arystokratyczną bladość.
  2. Nanieś lekką warstwę proszku, aby uzyskać aksamitną skórę. Pamiętaj, że kosmetyki powinny być jaśniejsze niż twoje zwykłe. Wyróżnij wysokie kości policzkowe z rumieńcem brzoskwiniowym lub brązowym.
  3. Nie próbuj powtarzać słynnych brwi Audrey Hepburn. Po prostu nadaj brwiom zakrzywiony kształt za pomocą pincety i użyj miękkiego brązowego ołówka, najlepiej o konsystencji proszku.
  4. Zwróć szczególną uwagę na swoje oczy. Użyj perłowo-beżowych odcieni cieni, ale na uroczystych imprezach może pojawić się dymno-szary kolor. Aby stworzyć piękne strzelanki użyj płynnego eyelinera. Spróbuj eksperymentować z szerokością linii i spróbuj jak najbliżej linii wzrostu rzęs.
  5. Rzęsy malują na dwóch warstwach czarnego tuszu do rzęs. Aby wizualnie dodać długość do rzęsek, użyj lokówek.
  6. Sprawienie, by usta były zmysłowe i zachęcające, jak uroda w starych filmach, nie jest takie trudne. Szeroka gama kolorów - od soczystych i jasnych kolorów po stonowane delikatne tony. Nie zatrzymuj się tylko na czerwonej szmince. Spróbuj modnych jagodowych kolorów - szkarłatu, wiśni lub koloru wosku. Lub wybierz ulubione odcienie słynnej szminki Audrey - kolor zakurzonej róży lub kremowego różu. Dopasuj kształt ust ołówkiem, którego kolor powinien pasować do koloru szminki lub połysku.

Retro wygląd

Aby stworzyć obraz w stylu retro, musisz dokładnie przestudiować styl lat, które chcesz wypróbować. Być może będzie to wspaniałe lata 20-te lub romantyczne lata 50-te? A może inspiruje Cię eklektyzm lat 70. lub jasność lat 80.?

Ostrożnie podnieś strój retro. Na przykład może to być mała czarna sukienka, która sprawi, że każda postać będzie kobieca i atrakcyjna. Nie zapomnij o eleganckiej biżuterii i dodatkach z tych epok, z pewnością podkreślą elegancję i wyrafinowanie Twojego wizerunku.

Jeśli mówimy o fryzurach w stylu retro, to może to być urocza "babeta" lub zakręcone i kobiece loki. Użyj romantycznych akcesoriów do włosów: wstążek, kokardek, opasek na głowę lub kwiatów.

Pamiętaj, aby spróbować uwodzicielskiego stylu retro na sesję zdjęciową lub imprezę tematyczną. Makijaż w tym stylu można wykorzystać na wieczór, a nawet na dzień. Nowość jest dobrze zapomniana! I pamiętaj, że główną bronią kobiety jest wiara we własne piękno i atrakcyjność!

makijaż retro 1makijaż retro 2makijaż retro 3
makijaż retro 4makijaż retro 5makijaż retro 6
makijaż retro 7makijaż retro 8makijaż retro 9