Rei Kawakubo jest założycielem znanej marki Comme des Garcons, co oznacza "jak chłopiec". Urodziła się w Tokio w 1942 roku. Nie miała możliwości otrzymania odpowiedniego wykształcenia projektanta, więc wszystkie subtelności tej sztuki zostały zbadane przez przyszłego projektanta mody na własną rękę. Rey mógł z łatwością przekazać swoje pomysły projektantom i szwaczkom. Ta ostatnia mogłaby łatwo tworzyć modele z jej słów i ucieleśniać plany.

Nieco później Ray Kawakubo był w stanie kontynuować kursy szycia. Po ukończeniu studiów pracowała w firmie tekstylnej, Rei próbowała także siebie jako stylistka. Jednak w 1969 roku stworzył własną markę odzieży - Comme des Garcons, która odpowiadała nazwie jednej z jej ulubionych piosenek. Comme des Garcons Co. Ltd., która została założona w 1973 roku, specjalizująca się w produkcji odzieży damskiej. Ale już w 1978 roku uruchomiono męską linię.

Przeprowadzka do Paryża umożliwiła Rei zaprezentowanie swoich kolekcji w samej stolicy mody.

Cechy stylu Rei Kawakubo

Podczas gdy większość projektantów pracuje z modelami zgodnie ze standardami przyjętymi w świecie mody, Rei pozbywa się symetrii. Używa zmiętej tkaniny o ciemnych, czarnych odcieniach. Pozostawiając niedokończone szwy, miażdżąc różne detale i bezlitośnie tnąc materię, Kavakubo ukrywa to, co inni projektanci mody starają się podkreślić - cechy i piękno kobiecego ciała. Jej linia odzieży damskiej jest nieprzewidywalna, kontrowersyjna, jest sprzeczna z ogólnie przyjętymi wyobrażeniami o stylu. Jej kolekcje są wyjątkowe, mają własny styl. Wyrazista miłość dekonstrukcji powoduje brak rękawów i kieszeni na przodzie - to i wiele więcej można znaleźć w jej kolekcjach.

Dajemy pierwszeństwo

Ubrania od Rei Kawakubo nie pasują do każdej mody. Jednak miłośnicy eksperymentów będą mogli odkryć wiele nowych rzeczy w swoich strojach. Być może odzież Raya pomoże ci lepiej wyrazić swoje wnętrze. Pamiętaj, że nacisk w ubraniu powinien znajdować się na jednej, maksymalnie dwóch częściach. Jeśli chodzi o kolory, ubrania Ray Kawakubo wykreślają wszystkie pomysły na temat ich kompatybilności. Działaj odważnie.

Rei Kawakubo 1Rei Kawakubo2Rei Kawakubo3
Rei kawakubo4Rei kawakubo5Rei Kawakubo6
Rei Kawakubo7Rei Kawakubo8Rei Kawakubo9